Články jedného autora

Atraktívnejší ruský SWIFT: Blockchain ako lákadlo
- 09:50
Ruská centrálna banka plánuje implementovať technológiu blockchain do svojho finančného komunikačného systému vytvoreného ako obdoba Spoločnosti pre celosvetovú medzibankovú finančnú telekomunikáciu (SWIFT). Napísali to ruské noviny Izvestija s odkazom na kanceláriu pre verejné záležitosti centrálnej banky.
Vojna na trhu lacných leteniek: Ryanair chce vyhnať konkurenciu, zníži ceny o desatinu
- 09:20
Írska nízkonákladová letecká spoločnosť oznámila, že vníma silnú konkurenciu na krátkych trasách v Európe a počas zvyšku leta by mohla znížiť ceny leteniek až o deväť percent.
MMF upravuje svoju prognózu: Ekonomika naberá na sile, eurozóna bude rásť rýchlejšie
Medzinárodný menový fond sa drží prognózy rastu svetovej ekonomiky na tento a budúci rok, aj keď revidoval rastové očakávania pre eurozónu a Čínu.
Pokuty pre banky, ktoré sa od finančnej krízy správali nevhodne: 273 miliárd dolárov
- 01:07
Je to číslo, ktoré predstavuje nočnú moru pre veľké finančné inštitúcie. Počas deviatich rokov od globálnej finančnej krízy americké a európske investičné banky museli vyčleniť 273 miliárd dolárov na pokuty a súdne spory za nesprávne postupy. Podľa agentúry Moody's takmer polovicu zaplatených pokút tvorili tresty za obchodovanie s hypotékami v USA.
Peňaženka budúcnosti: Čím a ako budeme platiť, keď zmizne hotovosť
V krajine, ktorá vynašla papierové peniaze, je bankoviek čoraz menej. Hotovosť potrebujete j čoraz menej. V Číne, kde majú alternatívny internet, nepoznajú Google ani Facebook, sa aj pre platby uchytili úplne iné spôsoby, iné mobilné aplikácie. Trend je ale nezvratný, on-line peňaženkám stačilo len pár rokov nato, aby úplne prevzali miesto hotovosti, informuje New York Times.
Striptérka radí ako uspieť v akejkoľvek oblasti: Musíte poznať svoju cenu, hlavne ak je konkurencia za každým rohom
- včera o 00:33 - Názory čitateľov (4)
Profesionálna tanečnica a umelkyňa usporadúva workshopy o tom, ako dokážete rozpoznať svoju hodnotu.
Ako zmeniť fungovanie kapitalizmu: Vytvorme akciový trh aj pre fyzické veci
- 22. 7. 2017 - Názory čitateľov (4)
Žiť vo svete, v ktorom je len akciový trh, sa čoraz viac podobá svetu, kde dokážu zarobiť len tí, ktorí milovali matematiku na strednej škole. Len tí dokážu zarobiť na obchodoch s komoditami. A to je skutočne nepatrná skupinka ľudí.
McKinsey: Roboti dokážu zvládnuť asi 30 % práce v bankách, ale zamestnanosť neohrozujú
- 21. 7. 2017
Asi tretina práce v bankách už môže byť automatizovaná vďaka technológiám. Vyplýva to zo správy spoločnosti McKinsey. To by mohla byť zlá správa pre milióny ľudí, ktorí pracujú vo finančnom sektore.
Kuchári prestávajú používať vanilku, za 5 rokov jej cena vzrástla osemkrát
- 21. 7. 2017 - Názory čitateľov (3)
Niektorí kuchári prestali používať vanilku, je príliš drahá. Príčinou sú špekulácie a rozpad mikrotrhu s týmto korením, na ktorom má osemdesiatpercentný podiel Madagaskar.
Draghiho rally: Euro by mohlo do konca roka dosiahnuť 1,20 dolára, tvrdia analytici
- 21. 7. 2017
Lepšie dáta z eurozóny a politické neúspechy v USA by mohli pomôcť pri raste eura. ECB síce udržala úrokové sadzby, ale poukázala na plány začať s uťahovaním monetárnej politiky v septembri.
Strana 1 z 10Staršie