Články jedného autora

Ponaučenie pre začiatočníkov: 6 rád ak to myslíte s investovaním vážne
- 22. 1. 2020
Reklamné slogany o bezrizikovom investovaní sľubujúcom finančné zabezpečenie sú neraz lákavo pripravené. Vy ale nechcete nikomu skočiť na lep a preto ako začínajúci investor musíte vedieť, čo a ako. Pomôže vám k tomu nasledujúcich šesť bodov.
Rozlišujte svoje zvyky, môžu vám pomôcť zbohatnúť, ale aj dostať sa na pokraj chudoby
- 24. 12. 2019 - Názory čitateľov (3)
Podľa štúdie Columbia University je u fajčiarov sedemkrát vyššia pravdepodobnosť, že siahnu po tráve ako u nefajčiarov. Prečo? Jedným z dôvodov je jav známy ako zákon transferu.
Dobrý dôvod prečo chodiť do práce po svojich: Budete menej hlúpi!
- 15. 9. 2019 - Názory čitateľov (4)
Šoférovanie má niektoré jednoznačné výhody oproti hromadnej doprave. Máte väčší pocit nezávislosti, a nemusíte prejsť do práce pešo dlhšiu trasu ako napríklad z kuchyne do garáže a od parkoviska k stolu v kancelárii. Ale v prospech MHD hovorí jeden omnoho zaujímavejší benefit.
Kráčajte v stopách úspešných: Čas sú peniaze, k bohatstvu vás dovedú tri kroky
- 22. 1. 2019 - Názory čitateľov (1)
Inšpirácia prichádza od ľudí, ktorí to už dosiahli. Pokiaľ ide o peniaze, existuje celý rad jasne definovaných pravidiel. O niečo zložitejšie je to s využitím času.
Keď ľútosť prehlbuje straty: Investovanie nie sú len zisky, chyby si musíte vedieť priznať
- 1. 11. 2018 - Názory čitateľov (2)
Investovanie to nie sú len zisky, ale aj straty. Akokoľvek sa vám straty hnusia, musíte si chybu včas priznať a hasiť, kým sa dá. Pohľad do spätného zrkadla a dodatočné vyhodnocovanie toho, čo sa malo urobiť inak, už nedáva zmysel.
Ak chcete zarobiť, nesmiete sa usmievať
- 7. 10. 2018 - Názory čitateľov (2)
Ak sa žena mračí, môže to znamenať, že chce aby vyzerala mladšie, zarába viac peňazí alebo chce, aby ju brali v práci vážnejšie.
Výber kvalitného vína bez ochutnávky je investovanie na základe názoru iných
- 20. 5. 2018 - Názory čitateľov (1)
Ten, kto už strávil nejaký ten čas vo vinárskom svete, určite zistil, že každý znalec má svoj príbeh o fľaši, ktorá spustila jeho posadnutosť viničom. Je to niečo, čo sa riadi vzorcom: Európa + prírodná scenéria + vzácne víno = moment osvietenia.
Prešľapy inteligentného investora: Bez kritického myslenia je cesta k úspechu zarúbaná
- 9. 5. 2018 - Názory čitateľov (1)
Inteligencia nemá vplyv na budúce príjmy alebo blahobyt. Ak sa chcete dopracovať k úspechu, mali by ste sa snažiť pochopiť akúkoľvek informáciu v čo najširších súvislostiach.
Iba špekulácia: Kryptomeny ako pripomienka základov investovania
- 23. 4. 2018 - Názory čitateľov (3)
Keby som mal zakaždým dostať jeden bitcoin, keď mi niekto povedal, že už "všetci sú v kryptomenách“, asi by som nebol až tak bohatý, než si myslíte.
Kto sú najväčší menoví manipulátori na svete
- 22. 4. 2018 - Názory čitateľov (2)
Manipulácia s menami je skutočne problém. Bez ohľadu na to, ako často to vo svojom slovníku spomína Donald Trump, keď prstom ukazuje na majstra sveta v manipulácii s menami, ako sám nazval Čínu. Jeho hnev by však mal byť rovnako zameraný aj na Singapur a Švajčiarsko.
Strana 1 z 10Staršie