Články jedného autora

Výber kvalitného vína bez ochutnávky je investovanie na základe názoru iných
- 20. 5. 2018 - Názory čitateľov (1)
Ten, kto už strávil nejaký ten čas vo vinárskom svete, určite zistil, že každý znalec má svoj príbeh o fľaši, ktorá spustila jeho posadnutosť viničom. Je to niečo, čo sa riadi vzorcom: Európa + prírodná scenéria + vzácne víno = moment osvietenia.
Prešľapy inteligentného investora: Bez kritického myslenia je cesta k úspechu zarúbaná
- 9. 5. 2018 - Názory čitateľov (1)
Inteligencia nemá vplyv na budúce príjmy alebo blahobyt. Ak sa chcete dopracovať k úspechu, mali by ste sa snažiť pochopiť akúkoľvek informáciu v čo najširších súvislostiach.
Iba špekulácia: Kryptomeny ako pripomienka základov investovania
- 23. 4. 2018 - Názory čitateľov (3)
Keby som mal zakaždým dostať jeden bitcoin, keď mi niekto povedal, že už "všetci sú v kryptomenách“, asi by som nebol až tak bohatý, než si myslíte.
Kto sú najväčší menoví manipulátori na svete
- 22. 4. 2018 - Názory čitateľov (2)
Manipulácia s menami je skutočne problém. Bez ohľadu na to, ako často to vo svojom slovníku spomína Donald Trump, keď prstom ukazuje na majstra sveta v manipulácii s menami, ako sám nazval Čínu. Jeho hnev by však mal byť rovnako zameraný aj na Singapur a Švajčiarsko.
Štipka konšpirácie na víkend: Tretia svetová vojna bude ekonomická
- 21. 4. 2018 - Názory čitateľov (11)
Mnohí ľudia sú presvedčení, že ďalšia svetová vojna vyhladí planétu a to nové povstane z popola. Existujú však oveľa presnejšie a efektívnejšie zbrane ako tie nukleárne, sú v arzenáloch globalizátorov, ktorí manipulujú s politickými systémami v rôznych krajinách.
Aby ste v noci mohli pokojne spať: 5 rád investorom, ako sa správať voči svojmu portfóliu
- 20. 4. 2018 - Názory čitateľov (2)
Bez odpočinku to nejde, po určitom čase sa človek vyčerpá. Platí to aj pre investičné portfólio.
Výnos nie je všetko: 6 podmienok pre výber firemného dlhopisu
- 19. 4. 2018 - Názory čitateľov (1)
Láka vás fixný ​​výnos 10 % ročne počas piatich rokov? Žijeme v čase nulových úrokových sadzieb, čo znamená nárast popularity korporátnych dlhopisov. Tie dnes vynášajú toľko, ako pred rokmi vynášali štátne dlhopisy. Málokto si ale uvedomuje diametrálne odlišné riziko.
Miliardár Mark Cuban: Ak chcete byť úspešní, nenasledujte svoju vášeň
- 18. 4. 2018 - Názory čitateľov (1)
Určite vám už niekto poradil, aby ste v určitom okamihu svojho života nasledovali svoju vášeň, alebo sa venovali tomu, čo milujete. Cuban radí presný opak.
Z hojdačky sa vám dvíhať žalúdok nemusí: 5 pravidiel, vďaka ktorým sa dokážete vyhnúť katastrofe
- 17. 4. 2018
Po dvoch rokoch sa na trhoch výraznejšie zvýšila volatilita. Výkyvy sa na finančných trhoch opakujú pomerne pravidelne a pre investorov by nemali byť dôvodom na obavy. Je to neraz príležitosť ako získať viac.
Druhá šanca v znamení demokratizácie: Miliardové straty ale napriek tomu dobrá investícia?
- 16. 4. 2018
Je to len ďalšia stávka na budúcnosť, alebo nedostatok investičných príležitostí? Ako správne pochopiť motiváciu investorov?
Strana 1 z 10Staršie