Články jedného autora

Luxusný komunizmus: Plná automatizácia všetkého a spoločné vlastníctvo toho, čo je automatizované
Automatizácia a robotizácia spôsobí pokles pracovných miest. Nevadí, myslia si zástancovia plne automatizovaného luxusného komunizmu (fully automated luxury communism, FALC). Automatizácia totiž podľa nich predstavuje príležitosť vytvoriť post-pracovnú spoločnosť, kde takmer všetku prácu odvedú roboti, aby si ľudia mohli užívať radosti života. Zároveň tým bude zaistený rovnaký blahobyt pre všetkých.
Kam až poletí kryptomena: 25 000 dolárov za jediný Bitcoin!?
- včera o 11:55 - Názory čitateľov (4)
Wall Street sa zasmial, že by Bitcoin mohol dosiahnuť hranicu 25 000 dolárov, ale po 400 % náraste sa úškrn vytratil. Najväčší optimisti čakajú v najbližších 10 až 15 rokov neuveriteľný rast.
Hľadáme budúcnosť jedla: IKEA pozýva do inkubátora pre inováciu potravín
- včera o 10:44
Najväčší predajca nábytku na svete, ktorý je známy aj svojou ponukou jedál, hlavne guľkám Köttbullar, sa chce zamerať na ďalšiu veľkú inováciu v oblasti potravín.
Trump údajne označil Nemcov za veľmi zlých a vyhrážali sa, že Američania prestanú kupovať BMW
- včera o 10:15 - Názory čitateľov (5)
Návšteva Donalda Trumpova v Bruseli bola jedna kontroverzia za druhou. Najskôr netaktne odsunul černohorského premiéra, neskôr odmietol podporiť článok päť, základný kameň aliancie NATO. Nemecké médiá uvádzajú, že na stretnutí s vrcholnými vedúcimi predstaviteľmi EÚ urazil Nemecko, vyhrážal sa tým, že zastaví dovoz ich áut do USA a preukázal ohromujúci nedostatok vedomostí o základnej obchodnej politike.
Čo nakupujú Rusi v zahraničí: Namiesto luxusu prevádzky, ktoré im budú zarábať
- včera o 09:31 - Názory čitateľov (1)
Podľa medzinárodných realitných maklérov rastie záujem Rusov o komerčné nehnuteľnosti, ktoré im prinášajú stabilný zisk. Čísla z Ruskej centrálnej banky hovoria, že vlani Rusi utratili za zahraničné nehnuteľnosti 870 miliónov dolárov.
Peniaze zo strieborného plátna: Ktorý film bol najlepšou filmovou investíciou všetkých čias?
- včera o 00:54 - Názory čitateľov (4)
Kedysi dávno, niekde v južnej Kalifornii, sníval malý fúzatý mladý muž o tom, že staré samurajské filmy, východné filozofie a niečo ako Flash Gordon, dokáže preniesť do dobrodružného príbehu odohrávajúceho sa vo vesmíre. Ten sen sa nakoniec premenil na skutočnosť a okrem iného dokázal zarobiť pekné peniaze.
Nafukuje Švajčiarska národná banka akciovú bublinu?
- 25. 5. 2017
Americké akcie sú stále v kurze. Medzi najväčšími investormi do akcií prekvapivo nájdeme aj Švajčiarsku národnú banku.
Diera na trhu: Texaský miliardár chce oživiť nadzvukové lietadlá pre komerčné lety
- 25. 5. 2017 - Názory čitateľov (2)
12-miestne biznis lietadlo by mohlo byť prvým civilným lietadlom, ktoré prelomí rýchlosť zvuku od posledného letu Concordu v roku 2003.
Bisnode: Opäť sa zvýšil počet slovenských firiem, ktoré odišli do daňového raja
- 25. 5. 2017 - Názory čitateľov (2)
Aj napriek tomu, že od 1. februára tohto roka platí u nás nový protischránkový zákon, ktorý mal štátu pomôcť v boji proti daňovým únikom, počet slovenských spoločností v daňových rajoch opäť stúpol.
Banková únia v praxi: Prečo Európania nejdú tam, kde sú pre nich výhodnejšie podmienky?
- 25. 5. 2017 - Názory čitateľov (1)
V posledných rokoch sa dosiahol veľký pokrok v snahe zlepšiť finančnú integritu eurozóny. Zatiaľ čo banková únia má podporiť stabilitu, trhy zostávajú roztrieštené a spotrebitelia nedosiahnu na plody, ktoré by znamenali výhodnejšie podmienky.
Strana 1 z 10Staršie