Články jedného autora

Rozhodujete sa o 2. pilieri? Tu sú tipy, ako na to
- 00:05
Jeden zo spôsobov, ako sa najmä mladí ľudia môžu pripravovať na dôchodok je sporenie v 2. dôchodkovom pilieri. Mnohí z nich však nemajú dostatočné informácie o tom, ako funguje a v čom im môže byť prínosom. To je jednou z príčin, prečo od zavedenia dobrovoľného vstupu do 2. piliera v roku 2008 do neho vstúpilo len 30 % mladých ľudí prichádzajúcich na trh práce. Vyplýva to z posledných analýz Inštitútu finančnej politiky.
Číňania sťahujú žiadosť o navýšenie podielu v J & T Finance Group
- včera o 11:02 - Názory čitateľov (1)
CEFC vlastní v J & T FG desať percent, pôvodne chcela podiel navýšiť na 50 percent.
Morgan Stanley: História sa opakuje, Bitcoin sa vyvíja ako dot-com, ale 15- krát rýchlejšie
- včera o 09:58
Bitcoin sa správa takmer ako Nasdaq v bubline dot-com, podobnosti sú v cenových pohyboch a objeme obchodovania. A netýka sa to len bitcoinu, ale aj virtuálnej meny theter.
Trumpov boj proti diktatúre: V USA platí zákaz používania venezuelských digitálnych mien
- včera o 09:17
Americky prezident Donald Trump vydal exekutívny príkaz zakazujúci jednotlivcom aj firmám v Spojených štátoch používať venezuelské digitálne meny. Informoval o tom Biely dom.
Zarážajúco spiatočnícki: Čoho všetkého sú politici schopní v záujme zachovania pracovných miest
- včera o 00:41 - Názory čitateľov (20)
Prečo politici žijú v 19. storočí keď svet už dávno ukrajuje dve dekády z 21.? Platí to pre prezidenta Trumpa a rovnako to platí pre slovenské vládne špičky. Kedy pochopia, že technológia a automatizácia nie sú nepriateľom?
Víno a cigarety: Koľko za ne zaplatíte v najdrahších mestách sveta
- včera o 00:30
Ak by ste žili v jednom z najdrahších miest na svete, asi by ste rátali s tým, že konzumácia vína a fajčenie tabakových výrobkov je tu viacmenej luxus. Pri pohľade na index Economist Intelligence Unit Worldwide Cost of Living je jasné, že náklady na tento druh tovaru sa dramaticky líšia.
Relaxácia, pohodlie aj dobrá strava: Takmer 20 % žien v japonských väzniciach sú dôchodkyne
- 19. 3. 2018 - Názory čitateľov (2)
Správa agentúry Bloomberg uvádza, že takmer každá piata žena vo väzení má 65 rokov a viac. Tieto staršie ženy sa dopúšťajú menších zločinov, aby zatknutím unikli chudobe a samote. Často sa dopúšťajú recidívy, aby sa po prepustení mohli vrátiť späť za mreže. V snahe vyjsť v ústrety tejto skupine obyvateľstva vláda vytvára väzenské zariadenia osobitne pre starších s dôrazom na ošetrovateľský personál.
Putin má za sebou veľké víťazstvo, ale on aj Rusko sa budú musieť zmeniť
- 19. 3. 2018 - Názory čitateľov (11)
V nedeľu to bolo ďalšie presvedčivé volebné víťazstvo. Putin zostane pri moci až do roku 2024. Ale analytici očakávajú, že Putin bude čeliť čoraz väčšiemu tlaku na prijatie reforiem a hlasu mladšej generácie, ktorá je čoraz viac nespokojná.
Druhý najbohatší muž Ázie odchádza do dôchodku vo veku 90 rokov
- 19. 3. 2018 - Názory čitateľov (2)
Hongkonský miliardár Li Ka-Shing sa rozhodol vo svojich takmer 90 rokoch odísť do dôchodku. Počas života sa vypracoval na druhého najbohatšieho muža Ázie, jeho impérium zahŕňa maloobchod, telekomunikácie aj energetiku.
Vyhrať obchodnú vojnu je jednoduché: Aj my sme schopní robiť hlúposti!
- 19. 3. 2018 - Názory čitateľov (1)
Americký prezident Donald Trump to s vyhlásením obchodnej vojny skutočne myslí vážne. Sľubuje vysoké clá na všetky automobily, ktoré voľne prúdia do Spojených štátov. Podľa nemeckého Der Spiegel tak ignoruje námietky zdravého rozumu z Európy i Ázie a najviac na všetko doplatí jedna krajina.
Strana 1 z 10Staršie