Články jedného autora

MMF: Nerovnosť sa natoľko prehlbuje, že už ohrozuje samotný základ hospodárskeho rastu
Nerovnosť príjmov na celom svete rastie tak rýchlo, že podľa výskumu Medzinárodného menového fondu hrozí, že to bude mať vplyv na trvácnosť hospodárskeho rastu.
Čo robí z metropoly vyhľadávanú destináciu: 10 najnavštevovanejších miest sveta
- 11:27
Mastercard má takmer desaťročnú skúsenosť s analyzovaním údajov o tom, ako ľudia cestujú do zahraničia a akým spôsobom utrácajú. Dnes zverejnila aktuálny rebríček najnavštevovanejších miest sveta Mastercard Global Destination Cities Index.
Kto bude zachraňovať nemecké banky?
Nemecký bankový systém tvorí asi 1800 inštitúcií. Tak ako aj v iných krajinách, aj v Nemecku musia banky zápasiť s negatívnymi sadzbami a nákladmi na reštrukturalizáciu. Ale v Nemci nemajú žiadnu domácu dominantnú banku a možné fúzie a akvizície preto majú v rukách zahraničné subjekty.
Zo štúdie pre EK sa stal utajený dokument: Nelegálne sťahovanie neovplyvňuje predajnosť
- 10:16
Ešte pred troma rokmi bola holandská spoločnosť Ecorys poverená Európskou komisiou, aby vypracovala štúdiu o tom ako pirátstvo pôsobí na predaj autorsky chránených diel. Za 360 000 eur vypracovala viac než 300-stránkový dokument. Komisia ho do rúk dostala v máji 2015, ale do dnešného dňa ho zverejnený nebol.
Dobré rozhodnutia robia len blázni: Ako by ste odpovedali na tieto otázky vy?
- 00:24
Štúdia, ktorej závery boli publikované pod názvom Investičné správanie a negatívna stránka emócií, sa snažia zistiť, čo sa stane, keď sa emócie vyčlenia z investičného rozhodovania.
Neistá budúcnosť: Čo bude znamenať Merkelovej oslabená pozícia pre euro
- včera o 14:58
Spoločná európska mena pri otváraní trhov v pondelok zaznamenala len mierny pokles. Pokiaľ ide ale o blízku budúcnosť eura, názory odborníkov sa rozchádzajú.
Merkelovej Jamajka: Euro bez vážnejšej straty, integračné projekty sú ohrozené
- včera o 09:49
Angela Merkelová bude po štvrtý krát kancelárkou, zostaviť koalíciu ale nebude vôbec jednoduché. Euro zatiaľ výraznejšie nezareagovalo, ľahko negatívne by sa výsledok volieb mohol odraziť na dlhopisoch južných štátov eurozóny, naopak dobre by sa mohlo dariť nemeckému bundu.
História ľudskej chamtivosti: Podvody na 26 rôznych spôsobov, trhy musíte poraziť za každých okolností
- včera o 00:39 - Názory čitateľov (2)
FICC Markets Standards Board analyzoval 400 prípadov z 19 krajín za 200 rokov a zadefinoval 26 bežných typov zneužitia trhu. Vyzerá to tak, že pokiaľ budú trhy existovať, účastníci sa budú snažiť získať výhodu, hoci aj nezákonne.
Fatálny investičný omyl: Dajte si pozor na kryptomeny, ICO nie sú firemné akcie!
- 24. 9. 2017 - Názory čitateľov (3)
Verejná ponuka nových digitálnych mien označovaná ako ICO (initial coin offering) môže u mnohých investorov chystajúcich sa vstúpiť na trh s kryptomenami vyvolávať dojem, že ide o obdobný postup ako pri počiatočnom úpise nových akcií –IPO (initial public offering). Skutočnosť je ale taká, že ICO predstavujú na trhu s kryptomenami veľké nebezpečenstvo.
Prečo nevidíme bubliny: Ekonomické modely nefungujú, ako to napraviť?
- 23. 9. 2017 - Názory čitateľov (6)
Desať rokov po globálnej finančnej kríze ekonómovia stále nedokážu pochopiť, prečo vo väčšine prípadov, vzhľadom na všetky údaje a skúsenosti, ktoré mali k dispozícii, nedokázali predpovedať tak mohutný kolaps.
Strana 1 z 10Staršie