Články jedného autora

Ocitli sme sa na tenkom ľade: Centrálne banky oklamali investorov a zamiesili na horšie zajtrajšky
Nebývalý pokoj na akciovom trhu. Nízka volatilita kurzu mien G7. Rastúca ekonomika a úrokové sadzby na mimoriadne nízkej úrovni. Za vytvorenie takmer ideálneho prostredia pre špekulantov na ďalší rast cien rizikových aktív môžu z veľkej časti centrálne banky.
Tri nové problémy menia prístup Nórska: Najskôr podpora elektromobilov, teraz daň z Tesly
Nórsko je európskym a možno aj svetovým lídrom v oblasti predaja elektromobilov na obyvateľa. Môže za to štedrá podpora týchto vozidiel a naopak vysoká daňová záťaž vozidiel so spaľovacím motorom. Teraz sa ale karta obrátila.
Pozérstvo politikov: Prečo boje za nezávislosť neubližujú akciám
- 09:44
Pokusy o vyhlásenie nezávislosti regiónu sa objavujú po celom svete, ale zdá sa, že finančné trhy to nevnímajú ako riziko.
Sebeckosť víťazí nad sociálnym cítením: Technológie zneužívajú kreativitu na obohacovanie sa jednotlivcov
Čím viac budeme postupovať v oblasti technológií, zlepšovať našu infraštruktúru, rozširovať globalizáciu a prinášať efektívnosť do ekonomického systému, tým intenzívnejšie budú globálne korporácie sústrediť svoje stratégie na konkurencieschopnosť, aby poslúžili tým najbohatším vrstvám.
Odmena 10 miliónov za pomoc pri zosadení prezidenta Trumpa
- včera o 13:47 - Názory čitateľov (2)
Larry Flynt, zakladateľ časopisu Hustler Magazine, si v nedeľu zakúpil reklamu v The Washington Post a ponúka 10 miliónov dolárov každému, kto má informácie, ktoré by mohli viesť k impeachmentu – ústavnej žalobe na prezidenta Donalda Trumpa.
Draghi: Pozor na oceňovanie komerčných nehnuteľností, v akciách a dlhopisoch žiadne známky bublín
- včera o 12:16
Podľa prezidenta Európskej centrálnej banky sú ceny komerčných nehnuteľností v eurozóne deformované, ale na širších európskych trhoch nie sú príznaky bublín. Ako povedal na tlačovej konferencii na výročnom stretnutí MMF vo Washingtone, Draghi nevidí dôkaz o tom, že akcie alebo dlhopisy sú v Európe predražené.
Stratég: Ropa sa prepadne na 10 dolárov za barel, kvôli revolúcii elektrických vozidiel
- včera o 11:48 - Názory čitateľov (4)
Cena ropy sa v nasledujúcich šiestich až ôsmich rokoch prepadnú na hranicu len 10 dolárov za barel, pretože alternatívne pohony priťahujú stále viac a viac investorov.
Celodenný zárobok za jedlo: Najchudobnejší ľudia na svete musia dať za fazuľu 321 dolárov
- včera o 11:19 - Názory čitateľov (4)
Nový výskum agentúry Svetového potravinového programu (WFP) a spoločnosti Mastercard ukázal, že cena jednej porcie jedla v najchudobnejších krajinách sveta môže dosiahnuť až stovky amerických dolárov, ak sa prepočíta na kúpnu silu.
Zomrel Peter Vajda, finančník, ktorý dokázal nájsť oblasti, kde neexistovala konkurencia
- včera o 10:54 - Názory čitateľov (2)
Po vážnej chorobe zomrel predseda predstavenstva Proxy Finance, investor a spoluzakladateľ denníka SME, Peter Vajda (†70). Muž, ktorý presadzoval rovnosť príležitostí pre všetkých a vystupoval proti protekcionizmu.
Hypotéka a penzia: Súbežne s úverom si založte dôchodkové sporenie, odporúča odborníčka
- včera o 09:04 - Názory čitateľov (4)
Ľudia, ktorí si berú hypotéku ako dlhodobý záväzok, sú ochotní zamyslieť sa nad sporením na dôchodok v priemere až po 2 rokoch splácania. Vyplýva to zo skúsenosti OVB Allfinanz Slovensko.
Strana 1 z 10Staršie