Články jedného autora

Digitálna revolúcia demokratizuje financie: Roboti poradia s investovaním každému, nielen ultraboháčom
- 00:15
Robo-poradcovia ako prostriedok na znižovať majetkovej nerovnosti. Títo algoritmickí investiční poradcovia nabúravajú tradičný model správy majetku vďaka nízkym nákladom. Ich služby si môže dovoliť každý.
Verejno-súkromné partnerstvo vyhĺbilo medzinárodný gigantický tunel za viac ako 5 miliárd eur
- včera o 00:42 - Názory čitateľov (2)
Aj na Slovensku sa čoraz častejšie spomínajú projekty PPP (verejno-súkromné partnerstvo), kde verejný sektor hľadá cesty, ako naplniť dopyt obyvateľstva a verejnosti po nejakej službe, no rozpočet, či deficit to verejnému sektoru nedovolí. Vtedy sa za určitých podmienok vedia vlády, samosprávy, regióny, proste verejné inštitúcie spojiť so súkromnými investormi a za určitú protihodnotu dosiahnuť dokončenie potrebných investícií. Takto sa začal napĺňať aj sen o prepojení Francúzska a Británie podmorským tunelom.
Regulátor varuje: Ak kupujete bitcoin, mali by ste byť pripravení, že prídete o všetko
- 15. 12. 2017 - Názory čitateľov (4)
Bitcoin sa v piatok ráno obchodovala za 17 159 dolárov, podľa informácií CoinDesk. Mnohí sledujú pohyb bitcoinu každý deň, aby videli, ako sa ich peniaze špekuláciou zhodnocujú. Andrew Bailey, výkonný riaditeľ Úradu pre finančnú správu, vo vysielaní BBC varoval, že takýto investor musí byť pripravený, že príde o všetky svoje peniaze.
Bankoví analytici v očakávaní: Od januára má európsky finančný trh tvrdšie pravidlá, kvôli nim môžu prísť o prácu
- 15. 12. 2017 - Názory čitateľov (1)
Nové pravidlá nadobúdajú účinnosť v januári, rôzne triedy aktív budú spadať do rôznych štandardov pre obchodovanie. Analytici sa obávajú, že to bude mať dopad na vypracúvanie štúdií.
Najobľúbenejšie turistické destinácie milujeme na smrť
- 15. 12. 2017
Väčšina svetového turizmu sa sústreďuje do niekoľkých vybraných miest, čo vyvoláva obavy z preplnenia. Top 20 krajín predstavujú takmer dve tretiny celosvetového cestovného ruchu, píše sa v správe konzultačnej firmy McKinsey & Company a Svetovej rady pre cestovný ruch. A prvá desiatka krajín z pohľadu medzinárodného turizmu tvorí takmer polovicu všetkých ciest.
Ekonómovia: Globalizácia mení svet, národy sa nebudú deliť na pivárov a vinárov
- 15. 12. 2017 - Názory čitateľov (1)
"Nemôžete byť skutočnou krajinou, pokiaľ nemáte pivo a leteckú spoločnosť. Pomôže vám, ak máte nejaký futbalový tím, alebo jadrové zbrane, ale prinajmenšom potrebujete to pivo." Frank Zappa
ECB v decembri ponechala menovú politiku bez zmeny, v januári pristúpi k zníženiu objemu nákupu aktív
- 14. 12. 2017 - Názory čitateľov (1)
Európska centrálna banka na svojom decembrovom zasadnutí rozhodla o zachovaní základnej úrokovej sadzby na 0 %, úrokovej sadzby na pôžičky 0,25 % a depozitnej sadzbe na -0,4 %. Trh ponechanie sadzieb očakával.
Daňováci už klopú na dvere, za ktorými sa odohráva bitcoinový večierok
- 14. 12. 2017 - Názory čitateľov (7)
Rastúce ceny bitcoinov v posledných mesiacoch vyvolávajú obavy u národných regulátorov. V Indii už úradníci vyšetrujú niekoľko bitcoinových búrz. Indická vláda sa obáva, že tieto virtuálne meny môžu byť použité na pranie špinavých peňazí a páchanie podvodov.
Fotka, komentár aj platba: Sociálne siete nahrádzajú banky
- 14. 12. 2017
Prevod peňazí pomocou chatovacích nástrojov už funguje vo Veľkej Británii, v Číne a USA. Znamená to hrozbu pre banky?
Fidelity: Dlhopisoví investori budú aj v roku 2018 očakávať zemetrasenie
- 14. 12. 2017 - Názory čitateľov (1)
Aktíva s fixným výnosom tento rok opäť nedokázali poskytnúť dostatočné výnosy. Plač za korekciou na dlhopisových trhoch opäť nebol vypočutý. Na prelome rokov sú výnosy naprieč trhmi dokonca väčšinou nižšie ako pred rokom. Niet preto pochýb o tom, že náreky budeme počuť aj v roku budúcom.
Strana 1 z 10Staršie