V Spojených štátoch padol opäť obrí jackpot, výherca si odnesie stovky miliónov dolárov

, TASR/red

V americkej lotérii Powerball padol v krátkom čase druhý obrovský jackpot. Štastný výherca si môže odniesť vyše 700 miliónov dolárov. Ide pritom o deviatu najväčšiu výhru v lotérii v histórii. Rekordný jackpot cez dve miliardy dolárov pritom padol iba v novembri minulého roka.

V pondelok večer pri žrebovaní lotérie Powerball uspel majiteľ žrebu z amerického štátu Washington. Odhadovaný jackpot za čísla 5, 11, 22, 23, 69 a prémiové 7 dosiahol 747 miliónov dolárov.

Ide o prvú výhru jackpotu v tejto lotérii od 18. novembra. Dlhšia séria bez víťazstva ho zvýšila na doteraz deviatu najvyššiu úroveň. Absolútny rekord padol iba začiatkom novembra minulého roka v sume vyše dve miliardy eur

Víťaz získa 747 miliónov dolárov vďaka súčasným vyšším úrokovým sadzbám, ak sa rozhodne pre postupné vyplácanie počas 29 rokov. Väčšina výhercov však uprednostňuje okamžitú hotovosť, v takom prípade to bude 403,1 milióna dolárov.

Zaujímaš sa o ekonomiku? Vieš písať? Hľadáme práve teba.
Portál oPeniazoch.sk hľadá posily do svojho tímu. V prípade záujmu podrobnosti nájdeš na tejto webovej stránke.

Hráči v lotérii Powerball si vyberajú čísla 1–69 na piatich bielych loptičkách a prémiové čísla 1–26 na červenej loptičke. Šanca na uhádnutie správnej kombinácie je v pomere 1:292,2 miliónom.

Viac o téme: hazard, jackpot, lotéria, Powerball, Spojené štáty americké USA, výhra

Súvisiace články

Aktuálne správy