Plzeňský Prazdroj nepodporí kvôli štartu ruských športovcov olympiádu v Paríži

Plzeňský Prazdroj nechce za súčasných podmienok podporovať olympiádu v Paríži. Oficiálny partner Českého olympijského výboru (ČOV) sa sťahuje zo všetkej komunikácie smerom k olympijským hrám. Peniaze pošle českým športovcom. Reagoval tak na rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru, ktorý povolil štart športovcov z Ruska a Bieloruska na OH 2024. Aj naďalej bude finančne podporovať český šport a prostriedky určené na podporu olympiády pôjdu českým športovcom, povedal ČTK hovorca pivovaru Zdeněk Kovář. ČOV ocenil, že Plzeňský Prazdroj zostáva jeho partnerom a bude podporovať českých športovcov. Jeho stiahnutie z olympijskej kampane nekomentoval, pretože to považuje za vnútornú záležitosť firmy.

„Pilsner Urquell sa po dohode s Českým olympijským výborom rozhodol stiahnuť všetku komunikáciu, ktorá sa vzťahuje k letnej olympiáde v Paríži. Rovnako nechystá vlastnú kampaň pri príležitosti hier, ako tomu bolo v minulosti,“ dodal Kovář. Ako presne to na ČOV dopadne, nie je jasné. „To je interná záležitosť firmy, o ktorej budeme naďalej diskutovať a neprináleží nám ju v tejto chvíli komentovať,“ uviedol ČOV vo vyjadrení pre ČTK.

V minulom týždni oznámila ukončenie spolupráce s Českým olympijským výborom spoločnosť CPI Property Group, ktorá tiež patrila medzi jeho oficiálnych partnerov. Odchodom z olympijského hnutia firma rovnako reagovala na rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru o štarte Rusov a Bielorusov v Paríži. Do rozpočtu ČOV mala prispieť 25 až 30 miliónmi korún za štvorročný cyklus.

Pivovar sa rozhodol, že peniaze dá na podporu českých športovcov a rozvoj športovísk

Kým táto firma partnerstvo s ČOV ukončila, pivovar sa rozhodol, že peniaze vyplývajúce zo zmluvy dá na podporu českých športovcov a rozvoj športovísk. Marketingová manažérka Pilsneru Urquell Zuzana Dudová povedala, že pivovar chce ďalej oslavovať úspechy českých športovcov, ale na podujatiach, ktoré súznejú s jeho hodnotami. „Zároveň však nemienime poľaviť v podpore, ktorú im venujeme, a chceme dostáť finančnému plneniu, ku ktorému sme sa zaviazali,“ uviedla. ČOV tento postoj privítal. „Oceňujeme, že Pilsner Urquell naďalej stojí pri českých športovcoch a je stále naším partnerom aj v tejto nepokojnej dobe,“ konštatoval.

Prazdroj uviedol, že podporuje českých olympionikov vyše 20 rokov v mene hodnôt, ako sú férovosť, humanizmus a ľudská spolupatričnosť. „Dúfali sme, že sa premietnu aj do nadchádzajúcej olympiády. Žiaľ, rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru, aj napriek snahám a nesúhlasu Českého olympijského výboru, nie je v súlade s týmito princípmi. Nadchádzajúce olympijské hry sa tak stávajú politickou záležitosťou a za súčasných podmienok nechceme tieto hry aktívne podporovať,“ povedala marketingová manažérka.

Hneď po začiatku konfliktu prestali vyvážať svoje produkty do Ruska a Bieloruska

Prazdroj sa podľa hovorcu od začiatku konfliktu jasne vymedzil proti ruskému vpádu na Ukrajinu. Podporil množstvo humanitárnych aktivít, hneď po začiatku konfliktu prestal vyvážať svoje produkty do Ruska a Bieloruska a toto rozhodnutie trvá. „Vážime si všetky humanitárne aktivity Pilsner Urquell smerom k Ukrajine i jasného vymedzenia sa proti ruskému útoku. Tiež náš postoj je jasný, odsudzujeme ruskú agresiu a nesúhlasíme s akoukoľvek formou účasti Ruska a Bieloruska v kvalifikáciách na olympijské hry alebo na hrách samotných počas trvania vojnového konfliktu na Ukrajine,“ komentoval to ČOV.

Pilsner Urquell pokračuje v podpore českého hokeja. „Sme hlavným partnerom hokejovej reprezentácie, mužskej aj ženskej,“ povedala Dudová.

Viac o téme: Bielorusko , olympiáda , Paríž , pivovary , Plzeňský Prazdroj , Rusko , sponzori , šport

Súvisiace články

Aktuálne správy