Manžel zamestnankyne ropného gigantu poriadne zarobil: Pozorne počúval jej pracovné hovory!

Manžel zamestnankyne spoločnosti BP bol v Spojených štátoch obvinený z nezákonného obchodovania s akciami. Zarobil na základe dôverných informácií, ktoré zistil pri práci z domova z pracovných telefonátov svojej ženy, informoval v piatok spravodajský server BBC.

Americká Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) tvrdí, že Tyler Loudon nezákonne zarobil 1,76 milióna dolárov. Loudon podľa regulačného orgánu vypočul niekoľko pracovných hovorov svojej manželky o prevzatí spoločnosti TravelCenters firmou BP a zarobil na kúpe akcií TravelCenters. Ropná a plynárenská spoločnosť BP odmietla vec komentovať.

„Domnievame sa, že pán Loudon využil podmienky práce z domova i dôvery svojej ženy na to, že zarobil na základe informácií, o ktorých vedel, že sú dôverné,“ uviedla komisia SEC.

Jeho manželka pracovala z pozície manažérky fúzií a akvizícií na prevzatí spoločnosti TravelCenters ropným gigantom. Manžel bez jej vedomia nakúpil 46 450 akcií TravelCenters pred zverejnením transakcie vo februári minulého roka. Po oznámení stúpli akcie TravelCenters o takmer 71 percent a muž údajne okamžite svoje akcie predal.

Radi testujete svoje vedomosti?
Vyskúšajte niektorý z našich kvízov na tejto stránke!

Počas vyjednávania transakcie Loudon s manželkou pracovali z domova, len niekoľko metrov od seba. „V dôsledku toho často počuli pracovné hovory a videokonferencie toho druhého,“ uviedla komisia SEC.

Loudon sa žene priznal a ona všetko oznámila nadriadenému

Loudon sa žene priznal k nákupu akcií TravelCenters po tom, čo sa vecou začal zaoberať úrad pre reguláciu finančného sektora. Svoj krok zdôvodňoval tým, že „chcel zarobiť dosť peňazí na to, aby už nemusela tak dlho pracovať“. Ženu jeho priznanie šokovalo a všetko oznámila svojmu nadriadenému.

Spoločnosť preverila jej e-maily aj textové správy a nenašla žiadne dôkazy o tom, že by informácie o obchode svojmu manželovi vedome oznámila. Ale „BP s ňou napriek tomu ukončila pracovný pomer,“ uvádza sa v podaní. Žena sa následne od Loudona odsťahovala, prerušila s ním kontakt a v júni začala rozvodové konanie.

Investovali ste niekedy do akcií?

Loudon podľa SEC obvinenia nepoprel a súhlasil so zaplatením pokuty. Hrozí mu tiež obvinenie z trestného činu a v prípade odsúdenia by mohol skončiť za mrežami.

Viac o téme: akcie , Americká komisia pre cenné papiere a burzu SEC , BP , podvody , Spojené štáty americké USA

Súvisiace články

Aktuálne správy