Dolár mierne oslabuje voči euru, dole ho tlačia špekulácie o znižovaní úrokov v Spojených štátoch

Americký dolár dnes mierne oslabuje voči euru, k jeho poklesu prispievajú obnovené špekulácie ohľadom znižovania úrokových sadzieb v Spojených štátoch. Jednotná európska mena si krátko po 17:00 hod. SELČ pripisovala zhruba 0,2 percenta a pohybovala sa v blízkosti 1,0780 USD.

Piatkové prekvapivo slabé údaje o tvorbe pracovných miest v USA podporili očakávania, že americká centrálna banka (Fed) by ešte v tomto roku mohla prikročiť k viacerým zníženiam svojich úrokových sadzieb, napísala agentúra Reuters.

Americké ministerstvo práce v piatok oznámilo, že ekonomika USA v apríli vytvorila 175 000 pracovných miest. Tvorba pracovných miest sa tak výrazne spomalila oproti marcu a zaostala za očakávaniami analytikov.

Dôvera investorov v ekonomiku eurozóny sa v máji už siedmy mesiac za sebou zlepšila

Jednotnú európsku menu dnes naopak podporili priaznivé ekonomické údaje z eurozóny. Správa výskumnej spoločnosti Sentix ukázala, že dôvera investorov v ekonomiku eurozóny sa v máji už siedmy mesiac za sebou zlepšila a nachádza sa na najvyššej úrovni za viac než dva roky.

Konečné výsledky prieskumu medzi nákupnými manažérmi, ktoré dnes zverejnila spoločnosť S&P Global, navyše potvrdili, že podnikateľská aktivita v eurozóne v apríli vzrástla najrýchlejším tempom za takmer rok.

Viac o téme: Americká centrálna banka (Fed) , americký dolár USD , euro , meny , S&P Global , Spojené štáty americké USA

Súvisiace články

Aktuálne správy