Najpredávanejší benzín na Slovensku opäť zdražel: Ceny nafty sa nezmenili

Najpredávanejší benzín Natural 95 na Slovensku v prvom tomto týždni ďalej zdražel, ceny nafty sa nezmenili. Vyplýva to z dnešných údajov slovenského štatistického úradu, ktorý nanovo začal zverejňovať tiež ceny ďalších troch druhov palív.

Liter Naturalu 95 prišiel minulý týždeň na čerpacích staniciach v priemere na 1,553 eura. Zdražel tretí týždeň v rade na nové maximum od prelomu vlaňajšieho novembra a decembra. V medziročnom porovnaní cena tohto paliva stúpla o 4,2 percenta.Priemerná cena litra nafty zostala na 1,503 eura (37,06 Sk). Bola tak najlacnejšia od vlaňajšieho leta. Oproti začiatku vlaňajška cena nafty klesla o 7,2 percenta.

V Česku podľa údajov z uplynulých dní Natural 95 za týždeň zdražel o 15 halierov na priemerných 36,01 Kč za liter. Nafta naopak o desať halierov zlacnela, liter stál v priemere 36,08 koruny.

čerpacie stanice, Orlen, palivá, pohonné látky, Poľsko
Foto: pixabay.com/David Roumanet

Štatistický úrad rozšíril zverejňovanie cien pohonných hmôt o ďalšie palivá. Okrem cien benzínov, nafty, skvapalneného zemného plynu (LNG), skvapalneného ropného plynu (LPG), stlačeného zemného plynu (CNG) novo začal informovať aj o cenách skvapalneného biometánu, vodíka a tiež elektriny na nabíjacích staniciach pre elektromobily.

Viac o téme: benzín , ceny , nafta , pohonné látky , Slovensko , zdražovanie

Súvisiace články

Aktuálne správy