Slovenská správa ciest zmodernizuje svetelnú signalizáciu na ceste I/65 v Košťanoch nad Turcom

Slovenská správa ciest (SSC) zmodernizuje svetelnú signalizáciu na ceste I/65 v Košťanoch nad Turcom. Práce zabezpečí 23. apríla, prípadne aj 24. apríla za plnej premávky. TASR o tom v piatok informoval Lukáš Trepáč z odboru komunikácie SSC.

S prácami začnú cestári 23. apríla o 8:00 hod., potrvajú do 16:00 hod. „Doprava môže byť obmedzená len vo veľmi krátkych časových úsekoch, keď ju budú riadiť poverené osoby, nepôjde však o výrazné či dlhé obmedzenia. Ak sa nevyskytnú mimoriadne okolnosti, výmena by mohla byť ukončená už za jeden deň,“ ozrejmil Trepáč.

SSC pristúpi k výmene svetelnej signalizácie pre zastaranosť technológie semafora. „Modernizácia zahŕňa výmenu radiča, návestidiel a aj výmenu žiarovkových svetiel za nové LED svetlá. Nová svetelná signalizácia zodpovedá súčasným požiadavkám a moderným štandardom,“ priblížil Trepáč.

Celkové náklady na modernizáciu svetelnej signalizácie na križovatke podľa neho predstavujú približne 15 000 eur. Cestári v tejto súvislosti žiadajú vodičov o ohľaduplnosť a zvýšenú pozornosť pri prechádzaní križovatkou.

Viac o téme: cesty , modernizácia , semafor , Slovenská správa ciest SSC , Slovensko

Súvisiace články

Aktuálne správy