Britské aerolinky Flybe idú do likvidácie, rozhovory o záchrane stroskotali

Britské regionálne aerolínie FlyBe ukončia činnosť a začnú proces likvidácie. Rozhovory o spätnom predaji podniku a záchrane stroskotali. Dnes to podľa agentúry Reuters uviedli správcovia spoločnosti.

Očakáva sa, že ukončenie prevádzky operátora, ktorý mal naplánované lety z Belfastu, Birminghamu a Heathrow do celej Británie a do Amsterdamu a Ženevy, ovplyvní ďalších 25 pracovných miest, uviedla spoločnosť Interpath Advisory vo vyhlásení. Spoločnosť Flybe už minulý mesiac prerušila prevádzku a zrušila všetky svoje lety z Británie a do Británie, čo sa dotklo 276 zamestnancov.

„Napriek značnému záujmu viacerých dôveryhodných strán sa nepodarilo dotiahnuť transakciu v dostupnom časovom rámci,“ uviedli správcovia. Podľa správy denníka The Telegraph zo začiatku tohto mesiaca prejavili záujem o štartovacie a pristávacie sloty Flybe nemecká Lufthansa a Air France-KLM.

Spoločnosť Flybe sa dostala do konkurzu už v minulosti, a to v marci 2020, keď o prácu prišlo 2400 ľudí. Nedokázala sa vtedy vyrovnať s prudkým poklesom dopytu v dôsledku šírenia koronaviru. Vlani na jar sa jej však podarilo prevádzku obnoviť.

Zánik Flybe pritom prichádza v čase, keď sa letecké spoločnosti tešia z nárastu dopytu po leteckej doprave. Nízkonákladové aerolinky, ako je najväčšia európska letecká spoločnosť Ryanair, a britský easyjet oznámili rekordný počet rezervácií na čas letných dovoleniek.

Viac o téme: aerolínie , aerolinky , Flybe , konkurz , likvidácia , Veľká Británia

Súvisiace články

Aktuálne správy