Korčok: Dohodou o Nord Stream 2 sa potvrdzuje strategický význam Ukrajiny

Diskusia 2  Zdroj: TASR

22. 7. 2021 - Spoločnou dohodou USA a Nemecka v prípade plynovodu Nord Stream 2 sa potvrdzuje strategický význam Ukrajiny pre bezpečnosť Slovenska a celej Európy. Povedal to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS). TASR o tom vo štvrtok informoval tlačový odbor rezortu diplomacie.


Šéf slovenskej diplomacie ocenil silnú podporu Nemecka a Spojených štátov teritoriálnej integrite Ukrajiny a avizované kroky, ktoré majú garantovať energetickú bezpečnosť strednej a východnej Európy.
"Táto dohoda predstavuje dôležitý záväzok a politický signál zo strany Spojených štátov a Nemecka pri obnove transatlantickej spolupráce, ktorá je zásadným bezpečnostným záujmom Slovenskej republiky," uviedol.
Od USA a Nemecka naďalej očakáva, že vynaloží vplyv pre zachovanie tranzitu dostatočného množstva plynu cez Ukrajinu aj do budúcnosti. "Toto je výzva pre najbližšie obdobie v rokovaniach s Ruskom, aby sa tak naplnil jeden z kľúčových cieľov dohody, ktorú v stredu urobilo Nemecko so Spojenými štátmi," dodal Korčok.