Michaľany: Obec stavia 18 nájomných bytov, záujem o ne je veľký

Ekonomická redakcia TASR prosí odberateľov, aby si v správe "Michaľany: Obec stavia 18 nájomných bytov, záujem o ne je veľký", vydanej o 9.32 h, opravili v 1.

Ekonomická redakcia TASR prosí odberateľov, aby si v správe „Michaľany: Obec stavia 18 nájomných bytov, záujem o ne je veľký“, vydanej o 9.32 h, opravili v 1. odseku 3. vetu:Celkový rozpočet je 110.800 eur, z toho dotácia ministerstva dopravy a výstavby tvorí 400.000 eur, zvyšok ide z úveru od Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB).
Správne má byť:Celkový rozpočet je 1.108.000 eur, z toho dotácia ministerstva dopravy a výstavby tvorí 400.000 eur, zvyšok ide z úveru od Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB).
Za chybu sa ospravedlňujeme!Nasleduje opravené znenie:Michaľany 4. apríla (TASR) – Obec Michaľany v Trebišovskom okrese realizuje od júna minulého roku výstavbu bytového domu s 18 nájomnými bytmi. Termín dokončenia projektu je november tohto roku. Celkový rozpočet je 1.108.000 eur, z toho dotácia ministerstva dopravy a výstavby tvorí 400.000 eur, zvyšok ide z úveru od Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB).
„Obec Michaľany sa rozhodla stavať bytový dom z dôvodu nedostatku bytov a stavebných pozemkov v obci. Zároveň chceme udržať mladé rodiny v našej obci,“ priblížil pre TASR starosta obce Zoltán Tarbaj. Dodal, že Michaľany sú strediskovou obcou s dobrou občianskou vybavenosťou, nachádzajú sa tu aj lekárske ambulancie, policajné oddelenie či železničná stanica. V obci žije 1920 obyvateľov.
Štvorpodlažná novostavba na ulici Na sídlisku zahŕňa šesť jednoizbových a 12 trojizbových nájomných bytov v štandardnej výbave. Každý byt má samostatný kotol na prípravu teplej úžitkovej vody a vykurovania, samostatné meranie elektrickej energie a samostatný vodomer. „Práce zatiaľ pokračujú v malom predstihu, preto je možné, že budúci nájomcovia sa budú môcť sťahovať už na jeseň,“ skonštatoval starosta. Dosiaľ posledný bytový dom v Michaľanoch bol podľa neho postavený pred viac ako 30 rokmi.
Žiadosti o pridelenie nájomného bytu môžu občania na základe obcou prijatého všeobecné záväzného nariadenia (VZN) podávať do konca mája. „Záujem o bytový dom je veľký a v budúcnosti plánujeme ďalšiu výstavbu v tejto lokalite. Obec už má na tento zámer zakúpený pozemok,“ doplnil Tarbaj.

Súvisiace články

Aktuálne správy