Finančná správa inštaluje na colných úradoch platobné terminály

Diskusia 1  Zdroj:

30. 11. 2020 - Finančná správa (FS) SR zavádza na colných úradoch platobné POS terminály. Pilotné testovanie začali v pondelok na dvoch pobočkách bratislavského colného úradu na Letisku M.

Finančná správa (FS) SR zavádza na colných úradoch platobné POS terminály. Pilotné testovanie začali v pondelok na dvoch pobočkách bratislavského colného úradu na Letisku M. R. Štefánika. Slúžiť majú na úhradu colného dlhu či sankcií, informovala FS.

"Týmto opatrením tak opäť vychádzame v ústrety našim klientom. Na základe ich požiadaviek a v rámci modernizácie služieb sme odštartovali pilotné testovanie terminálov na pobočke Colného úradu Bratislava Letisko a pobočke Colného úradu Bratislava Letisko – Cestovný styk. Jeden mobilný a jeden stacionárny POS terminál budú slúžiť na úhradu colného dlhu i pokút," uviedla hovorkyňa FS Drahomíra Adamčíková.

Pilotný projekt bude trvať dva mesiace, teda do konca januára budúceho roka. Po jeho vyhodnotení sa platobné POS terminály začnú používať aj na ostatných colných úradoch v počte 75 kusov. Finančná správa spustila projekt v spolupráci so Štátnou pokladnicou.