Ceny ropy pokračujú v raste, cena Brentu sa posunula nad 28 USD/barel

Pridajte názor  Zdroj:

5. 5. 2020 - Ceny ropy pokračovali v utorok v raste, keď trhy podporilo postupné uvoľňovanie karanténnych opatrení vo viacerých veľkých ekonomikách. Cena ropnej zmesi Brent vzrástla nad 28 USD a cena americkej WTI prekročila nakrátko 22 USD za barel (159 litrov).

Šance na zvýšenie dopytu po rope vzrástli po tom, ako v týchto dňoch viaceré európske krajiny, ale aj niektoré štáty v USA a ázijské krajiny začali so zmierňovaním niektorých obmedzení prijatých na spomalenie šírenia nového koronavírusu. "Je možné, že vzhľadom na rozsah deštrukcie dopytu v predchádzajúcom období majú trhy tendenciu relatívne rýchlo prijímať akékoľvek dobré správy," povedal Daniel Hynes, komoditný stratég z Australia and New Zealand Banking Group.
Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v júli dosiahla do 7.34 h SELČ 28,25 USD (25,82 eura) za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená rast o 1,05 USD, čo znamená 3,86 %.
Cena americkej ľahkej ropy WTI s júnovým kontraktom dosiahla 21,62 USD/barel, čo oproti pondelkovej uzávierke (4. 5.) znamená rast o 1,23 USD (6,03 %). V priebehu utorkového obchodovania vyskočila nakrátko na trojtýždňové maximum 22,06 USD za barel.