Saudská Arábia získala z prvotnej emisie akcií Saudi Aramco 29,4 mld. USD

Pridajte názor  Zdroj:

9. 12. 2019 - Saudská Arábia získala z prvotnej emisie (IPO) akcií ropného koncernu Saudi Aramco celkovo 29,4 miliardy USD (26,50 miliardy eur).

Saudská Arábia získala z prvotnej emisie (IPO) akcií ropného koncernu Saudi Aramco celkovo 29,4 miliardy USD (26,50 miliardy eur).

Celkový výnos z rekordného IPO stúpol po tom, čo ropný koncern využil opciu a predal o 15 % viac akcií, uviedol šéf investičného bankovníctva saudskoarabskej National Commercial Bank Wassim Al Khatib v rozhovore pre spravodajskú televíziu Al Arabiya. National Commercial Bank je jednou z bánk, ktorá manažovala toto IPO.

Hlavné IPO sa uskutočnilo vo štvrtok (5. 12.) a celkový výnos dosiahol 25,6 miliardy USD. Koncern Saudi Aramco však ešte uplatnil takzvanú over-allotment opciu, povedal Wassim Al Khatib. "Konečný počet predaných akcií je 3,450 miliardy akcií a konečná hodnota obchodu je 29,4 miliardy USD."

Obchodovať a akciami Saudi Aramco sa začne na saudskoarabskej burze v Rijáde v stredu 11. decembra, čím sa dokončí historicky najväčšie IPO na svete.