CTP odkúpil od rakúskej Erste Bank priemyselný park v areáli letiska v Košiciach

Developr plánuje výstavbu nových budov v Bratislave, Trnave, Žiline a Prešove.

Spoločnosť CTP odkúpila od rakúskej Erste Bank priemyselný park v areáli letiska v Košiciach. Obe strany sa dohodli, že cenu transakcie nebudú zverejňovať. Ako ďalej informovala firma, CTP sa tak stal najväčším developerom a majiteľom priemyselných a logistických parkov na Slovensku. „Je to pre nás mimoriadne dôležité a strategické rozhodnutie. Rozširuje to naše pôsobenie na východnom Slovensku a zdôrazňuje náš záväzok rozvíjať a vlastniť sieť obchodných parkov poskytujúcich komplexný servis v najväčších mestách regiónu v oblasti strednej a východnej Európy,“ uviedol riaditeľ CTP Remon Vos.

Ako pre agentúru SITA doplnila spoločnosť, do budúcnosti počíta aj s ďalšou expanziou. Plánuje výstavbu nových budov v Bratislave, Trnave, Žiline a Prešove. „V Prešove sa jedná o prvú budovu, a tým pádom v roku 2020 spoločnosť otvorí nový priemyselný park,“ dodal developer. Slovenské portfólio firmy teda aktuálne tvorí 29 budov a štyri projekty vo výstavbe, ktoré spolu predstavujú 421 000 metrov štvorcových.

CTPark Košice pozostáva z piatich industriálnych budov s prenajímateľnou plochou 57 000 metrov štvorcových. Všetky objekty sú plne prenajaté. Projekt zahŕňa niektoré novo postavené nehnuteľnosti a poskytuje priestor na výstavbu nových budov v rozsahu približne 21 000 metrov štvorcových. „Našou víziou je CTPark naďalej rozvíjať a posilňovať jeho postavenie prémiového obchodného parku na východnom Slovensku,“ dodal Vos.

CTP je komerčný realitný developer a manažér. Špecializuje sa na výstavbu a správu zákaznícky orientovaných high-tech biznis parkov pre medzinárodne a tuzemské spoločnosti. Je vlastníkom CTPark Network, najväčšieho integrovaného systému prémiových biznis parkov v strednej a východnej Európe, s viac než 5,5 miliónmi metrov štvorcových nehnuteľností triedy A vo viac ako 90 mestách. CTP v súčasnosti pôsobí v siedmich európskych štátoch. Okrem Českej republiky pôsobí na Slovensku, v Maďarsku, Srbsku, Rumunsku, Poľsku a najnovšie taktiež v Bulharsku.

 

Súvisiace články

Aktuálne správy