O nové hlasovanie o brexite by britská vláda mohla parlament požiadať už v pondelok

Diskusia 1  Zdroj:

20. 10. 2019 - Podľa britského ministra zahraničia sa zdá, že premiér má v parlamente dostatočné počty na odsúhlasenie dohody o odchode krajiny z EÚ.

Britská vláda uviedla, že bude pokračovať v snahe o schválenie jej dohody o brexite. Premiér Boris Johnson musel požiadať Európsku úniu o odloženie odchodu krajiny z EÚ na obdobie po 31. októbri po tom, ako britskí poslanci v sobotu odsúhlasili odloženie schvaľovania dohody o brexite. Minister zahraničia Veľkej Británie Dominic Raab však vyjadril presvedčenie, že na budúci týždeň dohodu podporí dostatočný počet poslancov a brexit bude v stanovenom termíne 31. októbra. Britská vláda vyhlásila, že bude pokračovať v úsilí o presadenie legislatívy o brexite na budúci týždeň, pričom o hlasovanie o nej by mohla požiadať už v pondelok. Informuje o tom portál bbc.com.

Šéf britskej diplomacie pre BBC povedal, že "bez ohľadu na parlamentné triky sa zdá, že teraz máme počty, aby sme to schválili". Dominic Raab dodal, že "v Európskej únii je veľa ľudí", ktorí sú "veľmi nespokojní" s ďalším odložením brexitu a vyzval poslancov britského parlamentu, aby "to v Dolnej snemovni schválili".
https://www.bbc.com/news/uk-politics-50115151