Maloobchodný predaj v Taliansku v auguste medzimesačne klesol

Pridajte názor  Zdroj:

9. 10. 2019 - Maloobchodný predaj v Taliansku, ktoré je treťou najväčšou ekonomikou eurozóny, sa v auguste oproti júlu znížil.

Maloobchodný predaj v Taliansku, ktoré je treťou najväčšou ekonomikou eurozóny, sa v auguste oproti júlu znížil. Bol to už jeho druhý medzimesačný pokles po sebe. Ukázali to najnovšie údaje štatistického úradu ISTAT.

Konkrétne, tržby talianskych maloobchodníkov v auguste medzimesačne klesli o 0,6 %, rovnako ako v júli. V júni pritom tržby ešte vzrástli o 1,9 %.

Zo štatistík ďalej vyplýva, že tržby z predaja potravinárskych výrobkov sa v auguste znížili o 0,9 % a z nepotravinárskych produktov klesli o 0,3 %.

V medziročnom porovnaní sa augustové tempo rastu maloobchodného predaja v krajine spomalilo na 0,7 % z 2,4 % v predchádzajúcom mesiaci. To bol najslabší nárast tržieb za tri mesiace.

Z hľadiska objemu taliansky maloobchodný predaj v auguste medzimesačne klesol o 0,6 % po znížení o 0,7 % v júli. Medziročne vzrástol objem maloobchodného predaja v sledovanom mesiaci len o 0,5 %, zatiaľ čo v júli sa zvýšil o 2,8 %.