ŽSR opravujú viaceré úseky v Banskobystrickom kraji, treba rátať s výlukami

Pridajte názor  Zdroj:

8. 7. 2019 - Z tohto dôvodu prepravu cestujúcich zabezpečí náhradná autobusová doprava. Súčasťou prác bude najmä súvislá výmena koľajníc.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) realizujú tento týždeň výluky na viacerých traťových úsekoch na území Banskobystrického samosprávneho kraja. Z tohto dôvodu prepravu cestujúcich zabezpečí náhradná autobusová doprava. Ako informoval hovorca ŽSR Michal Lukáč, súčasťou prác bude najmä súvislá výmena koľajníc, vykonajú ich väčšinou zamestnanci štátneho správcu železničnej infraštruktúry.

Výluka v úseku Blhovce - Hajnáčka trvala v pondelok 8. júla od 7:40 do 11:20. V úseku Hronský Beňadik - Kozárovce počas súvislej výmeny koľajníc 8. a 9. júla vypnú príslušné priecestné zabezpečovacie zariadenia. Práce s tým istým zameraním v úseku Holiša - Lučenec uskutočnia železničiari 9. až 11. júla. Medzi železničnými stanicami Poltár a Breznička budú 9. júla od 7:25 do 18:55 komplexne rekonštruovať priecestie. "Počas etapy bude vykonaná demontáž starej priecestnej konštrukcie, zriadenie nového koľajového roštu a montáž dočasnej priecestnej konštrukcie," uviedol Lukáč. Z tohto dôvodu bude uzavretá cesta druhej triedy II/595 v oblasti železničného priecestia 9. júla od 7:00 do 19:30. V tomto prípade vykonajú práce zamestnanci ŽSR spolu s externou firmou.

V úseku Žarnovica - Nová Baňa pokračuje súvislá výmena koľajníc, ako aj oprava koľajového lôžka koľaje a komplexná rekonštrukcia nástupišťa na zastávke Voznica. Výluka bude trvať od 10. do 14. júla. "Počas týchto etáp bude prebiehať výmena dlhých koľajnicových pásov a začnú prípravné práce spojené s rekonštrukciou nástupišťa," priblížil Lukáč. "V úseku Sliač-kúpele - Vlkanová pokračujú práce spojené s rekonštrukciou nástupišťa na zastávke Hronsek 14. júla od 21:00 do 24:00," dodal hovorca ŽSR. Už v pondelok 8. júla v tomto úseku pokračovali aj práce súvisiace s vkladaním výhybky, zabezpečili ich dodávateľské firmy.