Transpetrol zatiaľ nebude žiadať odškodné za nekvalitnú ropu

Pridajte názor  Zdroj:

7. 7. 2019 - Prípadné ekonomické škody budú známe ku koncu tohto roka. Slovenský prepravca ropy však nepredpokladá negatívne dopady.

Slovenský prepravca ropy, štátna spoločnosť Transpetrol, zrejme nebude žiadať ruskú stranu o odškodnenie za dodávky znečistenej ropy. Aktuálne podnik vykonáva analýzy dopadov vzniknutej situácie. "Prípadné ekonomické škody budú známe ku koncu tohto roka, dopady na technológie sú v súčasnosti analyzované. Nepredpokladajú sa však negatívne dopady pre prepravcu,“ uviedol pre agentúru SITA slovenský prepravca ropy.

Slovenského štátneho prepravcu ropy však viac zaujíma, ako do budúcna predísť dodávkam kontaminovanej ropy. "Naším primárnym záujmom je objasniť príčinu vzniknutej situácie a prijať opatrenie pre odstránenie respektíve minimalizovanie rizika vzniku takejto situácie v budúcnosti,“ konštatovala firma.

Slovenský prepravca ropy Transpetrol koncom apríla zastavil prepravu nekvalitnej ruskej ropy ropovodom Družba. Pár dní predtým bieloruské médiá totiž informovali, že v rope dovážanej z Ruska sa našiel zvýšený obsah chloridu. Dodávky ropy následne Transpetrol obnovil 23. mája.