Priemyselná produkcia v USA v apríli klesla

Pridajte názor  Zdroj:

15. 5. 2019 - Priemyselná produkcia v USA sa v apríli znížila. Hlavným dôvodom bol výrazný pád produkcie výrobného sektora, keďže výroba áut a autosúčiastok pokračuje v poklese.

Priemyselná produkcia v USA sa v apríli znížila. Hlavným dôvodom bol výrazný pád produkcie výrobného sektora, keďže výroba áut a autosúčiastok pokračuje v poklese.

Celková priemyselná produkcia, ktorá zahŕňa výrobu, utility aj ťažbu, v apríli klesla o 0,5 % po náraste o 0,2 % v marci, uviedla v stredu americká centrálna banka (Fed). Vo februári sa priemyselná produkcia znížila o 0,5 %.

Produkcia výrobného sektora klesla o 0,5 %, keď produkcia motorových vozidiel a súčiastok sa znížila o 2,6 %. Produkcia utilít padla o 3,5 %. Naopak, produkcia v oblasti ťažby a dobývania, ktorá zahŕňa aj ťažbu ropy a plynu, stúpla o 1,6 %.

Výrobný sektor už dlhší čas zápasí s oslabením automobilového trhu aj globálnej ekonomiky rovnako ako s negatívnym vplyvom obchodných sporov.

V medziročnom porovnaní sa priemyselná produkcia v apríli zvýšila len o 0,9 %. Vyťaženosť kapacít výrobcov dosiahla 75,7 % po 76,2 % v marci.