Kurz eura stagnuje na úrovni 1,1272 USD/EUR

Pridajte názor  Zdroj:

11. 4. 2019 - Kurz spoločnej európskej meny sa vo štvrtok pohyboval v úzkom pásme. Neskoro popoludní sa predávala po 1,1272 USD, jej kurz teda zostal približne na úrovni z rána.

Kurz spoločnej európskej meny sa vo štvrtok pohyboval v úzkom pásme. Neskoro popoludní sa predávala po 1,1272 USD, jej kurz teda zostal približne na úrovni z rána. Euro prišlo o dočasné mierne zisky.

Európska centrálna banka (ECB) stanovila vo štvrtok referenčný kurz na 1,1264 (v stredu 1,1279) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,8878 (0,8866) eura.

Euro ani britská libra nedokázali profitovať z dohody medzi Britániou a Európskou úniou (EÚ) na odklade brexitu do konca októbra. Tým sa zatiaľ zabránilo brexitu bez dohody. Britská premiérka Theresa Mayová chce teraz ďalej rokovať s opozíciou o riešení situácie.

"Z brexitu sa stáva nekonečný príbeh," komentoval odklad devízový expert Commerzbank Ulrich Leuchtmann. Nebezpečenstvo vystúpenia z EÚ bez dohody a prepad libry je tak na nejaký čas zažehnané. Leuchtmann si nedokáže predstaviť, že by Britov na konci októbra vyhodili z únie len preto, že sa nedohodli na dohode o vystúpení.