Holandský regulátor udelil vlani licenciu 40 firmám z Londýna

Pridajte názor  Zdroj:

11. 4. 2019 - Holandský úrad pre reguláciu finančných trhov (AFM) vydal v roku 2018 viac ako 40 licencií firmám, ktoré sa presťahovali z Londýna do Amsterdamu v dôsledku brexitu.

Holandský úrad pre reguláciu finančných trhov (AFM) vydal v roku 2018 viac ako 40 licencií firmám, ktoré sa presťahovali z Londýna do Amsterdamu v dôsledku brexitu.

AFM vo svojej výročnej správe za rok 2018 uviedol, že rokoval celkovo so 150 spoločnosťami. A očakáva, že 30 až 40 % európskeho trhu s akciami a dlhopismi sa po odchode Británie z Európskej únie (EÚ) presunie do Holandska.

Európski lídri v noci nadnes na mimoriadnom summite rokovali o žiadosti britskej premiérky Theresy Mayovej o v poradí už druhý odklad termínu brexitu. A nakoniec sa dohodli, že Spojené kráľovstvo môže odložiť svj odchod z Únie do 31. októbra.

AFM nezverejnil mená firiem, ktorým udelil licencie. Podľa agentúr sa presúvajú z Londýna natrvalo.

"Brexit mal veľký vplyv na finančné trhy v roku 2018 a na úlohu regulátora," uviedol úrad vo svojom vyhlásení. Dodal, že holandská infraštruktúra je pripravená až na 14-násobný nárast objemu obchodov.