Americká ekonomika je silná, napriek "deštruktívnym krokom" Fedu

Pridajte názor  Zdroj: TASR

4. 4. 2019 - Americká ekonomika je naďalej veľmi silná, napriek "deštruktívnym krokom" centrálnej banky. Uviedol to americký prezident Donald Trump v najnovšom z útokov proti Federálnemu rezervnému systému (Fed).

Americká ekonomika je naďalej veľmi silná, napriek "deštruktívnym krokom" centrálnej banky. Uviedol to americký prezident Donald Trump v najnovšom z útokov proti Federálnemu rezervnému systému (Fed).

"Napriek nepotrebným a deštruktívnym krokom, ktoré urobil Fed, sa ekonomika ukazuje veľmi silná," uviedol Trump na Twitteri. Trumpove vyjadrenia na adresu centrálnej banky predstavujú výraznú zmenu oproti politike predchádzajúcich vlád, ktoré nekomentovali rozhodnutia Fedu v oblasti úrokových sadzieb. Trump, naopak, už niekoľkokrát skritizoval vedenie centrálnej banky za cyklus zvyšovania úrokových sadzieb, ktorý Fed v marci pozastavil.

Koncom minulého týždňa Trump vyhlásil, že Fed urobil chybu, keď pristúpil k zvyšovaniu úrokových sadzieb. Jeho hlavný ekonomický poradca Larry Kudlow k tomu dodal, že podľa prezidenta by centrálna banka mala kurz zmeniť a úrokové sadzby znížiť.