Počet nových žiadostí o podporu v uplynulom týždni výrazne klesol

Pridajte názor  Zdroj: TASR

5. 7. 2012 - Počet Američanov, ktorí minulý týždeň požiadali o podporu v nezamestnanosti, klesol najvýraznejšie za uplynulé dva mesiace.

Washington 5. júla (TASR) - Počet Američanov, ktorí minulý týždeň požiadali o podporu v nezamestnanosti, klesol najvýraznejšie za uplynulé dva mesiace. To vyvoláva nádej, že situácia na americkom pracovnom trhu by sa mohla zlepšiť.

Z najnovších údajov ministerstva práce vyplýva, že v týždni do 23. júna počet nových žiadostí o podporu na sezónne upravenej báze klesol o 14.000 na 374.000. Analytici, ktorých oslovila agentúra Reuters odhadovali, že sa zníži na 385.000.

Ministerstvo zároveň revidovalo údaje za predchádzajúci týždeň, podľa ktorých úrady zaregistrovali 388.000 nových žiadostí, a nie pôvodne uvádzaných 386.000.

Štvortýždňový priemer počtu nových žiadostí, ktorý je lepším ukazovateľom vývoja na trhu práce, klesol o 1500 na 385.750 žiadostí.

Tvorba nových pracovných miest v USA sa v predchádzajúcich mesiacoch výrazne spomalila, čo vyvolalo obavy o zotavovanie najväčšej svetovej ekonomiky. Dôvodom je dlhová kríza eurozóny a neisté vyhliadky globálneho hospodárstva.