VÚB plánuje vydať hypotekárne záložné listy za 50 mil. eur

Pridajte názor  
VÚB plánuje vydať hypotekárne záložné listy za 50 mil. eur
Zdroj: SITA

4. 7. 2012 - Desaťročné hypotekárne záložné listy sa budú úročiť pevnou úrokovou sadzbou vo výške 4,20 % p.a.

VÚB banka plánuje na financovanie hypoúverov vydať hypotekárne záložné listy v celkovom objeme 50 mil. eur. Menovitá hodnota každého cenného papiera bude 100 tis. eur. Banka ich začne vydávať 11. júla tohto roka počas predpokladanej mesačnej lehoty. Splatné sú 11. júla 2022. Výnos je určený pevnou úrokovou sadzbou vo výške 4,20 % p.a. a vyplácaný bude ročne. Vyplýva to z informácií zverejnených spoločnosťou.

Emisný kurz banka stanovila na 90 až 110 % z menovitej hodnoty dlhopisu. Emisia dlhopisov nebude vydaná na základe verejnej ponuky a je určená vopred známym investorom. Banka zabezpečí peňažné prostriedky na splatenie výnosov a menovitej hodnoty dlhopisov zo splátok poskytnutých hypotekárnych úverov, prípadne z náhradného krytia. VÚB podá žiadosť o prijatie emisie na obchodovanie na regulovaný voľný trh Burzy cenných papierov v Bratislave.

VÚB bola do obchodného registra zapísaná v roku 1992. Poskytuje retailové a komerčné bankové služby. Je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. VÚB banka má aj jednu pobočku v Českej republike.