Slovenská sporiteľňa predáva záložné listy za 10 mil. eur

Pridajte názor  Zdroj: SITA

29. 6. 2012 - Hypotekárne záložné listy od Slovenskej sporiteľne sa budú úročiť ročnou pevnou úrokovou sadzbou 2,88 %

Slovenská sporiteľňa začala s predajom hypotekárnych záložných listov, ktorých celkový objem predstavuje 10 mil. eur. Predaj ukončí najneskôr 18. júla. Ako ďalej banka informovala, emisiu tvorí 10 tisíc cenných papierov s menovitou hodnotou tisíc eur. Úročiť sa budú ročnou pevnou úrokovou sadzbou 2,88 %. Výnosy bude banka vyplácať až do splatnosti, ktorá je 18. januára 2017, každý polrok, vždy v januári a v júli.

Emisný kurz je stanovený na 100 % menovitej hodnoty cenného papiera. Minimálna výška investície nie je stanovená. Investori, ktorí si objednajú 11 a viac hypotekárnych záložných listov, ich získajú bez poplatkov. Tým, ktorí si objednajú menej cenných papierov, banka zaúčtuje poplatok 0,5 % z menovitej hodnoty. Cenný papier si záujemcovia môžu kúpiť na obchodných miestach banky. V prípade potreby ho môžu kedykoľvek predať na Burze cenných papierov Bratislava prostredníctvom Slovenskej sporiteľne alebo ktoréhokoľvek obchodníka s cennými papiermi.

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.