Ceny ropy v závere obchodného týždňa mierne vzrástli

Pridajte názor  Zdroj: TASR

16. 6. 2012 - Ceny ropy sa v závere tohto týždňa zvýšili, ale objem obchodov bol slabší a plný výkyvov. Investori napriek všetkému dúfajú, že Gréci si v nedeľných (17.6.) predčasných voľbách vyberú strany, ktoré dodržia podmienky záchranných úverov a ich krajina tak nebude musieť odísť z eurozóny.

New York 16. júna (TASR) - Ceny ropy sa v závere tohto týždňa zvýšili, ale objem obchodov bol slabší a plný výkyvov. Investori napriek všetkému dúfajú, že Gréci si v nedeľných (17.6.) predčasných voľbách vyberú strany, ktoré dodržia podmienky záchranných úverov a ich krajina tak nebude musieť odísť z eurozóny. Aj oslabenie dolára posunulo ceny ropy smerom nahor.

Barel severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v auguste uzavrel v piatok (15.6.) obchodovanie pri cene 97,61 USD (77,49 eura), čo bolo o 44 centov viac ako v predchádzajúci deň. Počas piatku sa cena kontraktu pohybovala v rozmedzí od 96,97 USD/barel do 98,10 USD/barel a za celý týždeň cena Brentu klesla o 1,87 %.

Americká ľahká ropa WTI s dodávkou v júli zdražela v závere týždňa o 12 centov na 84,03 USD za barel a za celý týždeň jej cena klesla o 7 centov.