Ešte sa nerozhodlo o podmienkach pomoci pre Španielsko

Pridajte názor  Zdroj: TASR

13. 6. 2012 - Podmienky finančnej pomoci pre Španielsko sú podľa Európskej komisie (EK) stále otvorené. "Ešte sa nerozhodlo o dĺžke splácania ani úrokovej sadzbe," uviedol hovorca komisára pre hospodárske a menové záležitosti Olliho Rehna.

Brusel/Madrid 13. júna (TASR) - Podmienky finančnej pomoci pre Španielsko sú podľa Európskej komisie (EK) stále otvorené. "Ešte sa nerozhodlo o dĺžke splácania ani úrokovej sadzbe," uviedol hovorca komisára pre hospodárske a menové záležitosti Olliho Rehna. "Ešte sa o ničom nerozhodlo, dokonca sa o tom ani nediskutovalo."

Hlavnou príčinou je, že Madrid doteraz oficiálne o pomoc nepožiadal. Ministri financií eurozóny však počas víkendu rozhodli, že Španielsko môže dostať na sanáciu domácich bánk až 100 miliárd eur.

Madridský denník El Mundo však zverejnil detaily, podľa ktorých by Španielsko malo dostať záchranný úver na rekapitalizáciu domácich bánk s úrokovou sadzbou 3 %. Splácanie by trvalo 15 rokov, pričom začať by sa malo až o 5 rokov, aby podľa slov denníka mal Madrid dosť času na vyriešenie svojich problémov s rozpočtovým deficitom.