Poradňa

Vaše otázky a odpovede

Na Vaše otázky z oblasti poistenia odpovedajú odborníci zo spoločnosti

Koľko by bola dnes hodnota 5000 korún?

Dobrý deň, chcem sa opýtať koľko by teraz mala hodnotu v eurách suma 5000 Sk oproti roku 2007, keďže v roku 2007 si človek kúpil za 5000 Sk viac ako dnes vďaka inflácii meny. Ďakujem.
Odpoveď »»

DDS a zmena podmienok

Otázka od užívateľa Jozef - Odpovedá Fincentrum, a.s. - 31.12.2011
Dobry den, Mam tzv. sporenie 3 pilier cez DDP Pokoj - teraz DDS Tatrabanky. Sporenie mam od roku 2002. Neviem vsak najst zmluvu a tym aj vseobecne poistne podmienky. Ide o to, ze pokial mam spravnu informaciu, mal by som mat stary davkovy plan, kde podla podmienok som mohol zrusit sporenie po 12 mesiacoch a dostat sumu, ktoru som tam prispel ja aj zamestnavatel. Teda 100 percent. Uz 2 roky tam neprispieva zamestnavatel a tym ani ja a rozmyslam to preto zrusit, nakolko potrebujem peniaze na iny ucel a tam len hodnota uctu klesa - za rok som stratil 60 euro. V banke mi povedali, ze dostanem len 80 percent naspat, lebo sa medzitym menili viackrat zakony Viete mi poradit, moze zakon platit aj spätne? Co je nadradene zakon, alebo poistne podmienky v zmluve? Nechcem totiz prist o 20 percent, ak nemusim. Dakujem.
Odpoveď »»

Predčasný dôchodok

Otázka od užívateľa František - Odpovedá Fincentrum, a.s. - 30.12.2011
Dobry deň prajem.Ku dňu 31.12.2011 som obdržal od zamestnávateľa "dohodu o skončení pracovného pomeru!" 20.12.2011 som dovršíl 59 rokov a mám spolu odpracovaných 43 rokov súvisle. Moja otázka znie žiadosť o predčasny dôchodok môžem podať,len ked dovrším 60 rokov?
Odpoveď »»

Zníženie úrokovej sadzby úveru

Otázka od užívateľa Hectoro - Odpovedá Fincentrum, a.s. - 22.12.2011
Pekny den, mam 15 rocnu hypoteku v Slov. spor. bez fixneho uroku. Uz am spaletenych 8 rokov. Rad, by som si znizil splatky, Ake su moznosti? Najst si inu banku, co hypoteku odkupi a ponukne lepsie podmenieky nez Slov. sp.? Tam sa mi totiz zda aj po predlzeni doby splatnosti vysoke... Mozem si zafixovat urok, ked som ho doteraz nemal? Vdaka
Odpoveď »»

Zníženie mesačných splátok úverov

Otázka od užívateľa Matej - Odpovedá Fincentrum, a.s. - 20.12.2011
Dobrý deň, je riešiteľná táto situácia ? Viac úverov vo výške 60000 € možnosť ručiť nehnuteľnosťou do výšky 30000 €. Jeden s úverov je ručený touto nehnuteľnosťou do výšky 18000 €. Problém sú vysoké splátky cez 1000 € mesačne a neúnosné úroky aj keď ide o bankové úvery. Stále sa len spláca a nič s toho. Príjem 2 osôb je 1300 €. Dalo by sa to nejako ukočírovať do splátky okolo 400 € mesačne ? Je vôbec nejaké riešenie ? Na koho sa obrátiť s pomocou ako to riešiť ? Tento stav je už ďalej neúnosný. Ďakujem za rady (viac informácii poskytnem mailom)
Odpoveď »»

Poplatky za medzinárodný peňažný transfer

Otázka od užívateľa Juraj - Odpovedá Fincentrum, a.s. - 13.12.2011
Dobrý deň.Chcem sa spýtať aké su poplatky za prevod Eur z Poľskej banky na účet na Slovensku.Išlo by o 800 Eur.Neviem sa to nikde dopátrať.Ďakujem za odpoveď.
Odpoveď »»

Bankový účet po dedičskom konaní

Otázka od užívateľa Peter - Odpovedá Fincentrum, a.s. - 12.12.2011
Dobrý deň. Prosím o radu. Zdedila som po manželovi okrem iného aj vklad na účte ( nie účet ) v SLSP vo výške 37€. Účet bol po úmrtí zablokovaný. Po dedičskom konaní ( 6 mesiacov )som v banke požiadalo o vyplatenie finančných prostriedkov. Bola som však informovaná, že na účte je debet 550€ z dôvodu, že počas prebiehajúceho dedičského konania si Sociálna poisťovňa vyžiadala späť dôchodok manžela, vyplatený ešte za života vo výške alikvotnej čiastky, na ktorú manžel už nemal nárok. Na účte ale v danom čase nebolo dostatok finančných prostriedkov na pokrytie pohľadávky a vznikol debet vo výške 380€. K dnešnému dňu narastajú úroky za každý mesiac. Moja otázka je. Má na toto konanie banka právo a som ako dedička vkladu 37€ povinná uhrádzať aj úroky resp pohľadávku na účte, ktoré začali vznikať až po manželovej smrti. Osobne by som uhradila rozdiel v dôchodku, ktorí vznikol ale aj úroky sa mi zdajú priveľa. Ďakujem.
Odpoveď »»

Účet v Centrálnom depozitári

Otázka od užívateľa Marek - Odpovedá Fincentrum, a.s. - 9.12.2011
dobrý večer.Na základe rodného čísla som zistil, že nemám vedený účet v centrálnom depozitári, znamená to že nemám ani žiadne cenné papiere?
Odpoveď »»

Nákup tovaru zo zahraničia

Otázka od užívateľa Marián - Odpovedá Fincentrum, a.s. - 2.12.2011
Dobrý deň, som fyzická osoba, ktorá chce predať tovar zahraničnému kupujúcemu v cene 210 eur. Kupujúci mi tvrdí a preposlal mi mail od svojej banky Scotia Bank, že prevod peňazí na môj účet za tovar sa uskutoční až vtedy, keď ja sa preukážem poštovou poukážkou (ktorú mám poslať na tento mail: scotia-group@bankpro.com , že je tovar odoslaný (vraj je to na ochranu kupujúceho aj predávajúceho). Ja sa bojím tovar zaslať skôr ako mi nabehnú prostriedky na účet, pretože som počul, že klient môže po mojom zaslaní tovaru platbu stopnúť a ja tak prídem o tovar a zostanem bez zaplatenia (lebo pošta sa stopnúť nedá)! Teraz ma kupujúci naháňa, že mu mám poslať to potvrdenie, lebo vraj banka mu drží tie peniaze a kým ja mu to nepošlem on tie peniaze nedostane naspäť na účet! Viem, že je to trošku zložité, ale pýtam sa, či je naozaj pravda, že on môže stopnúť peniaze, keď ja odošlem tovar a či je skutočne možné, že ak to neodošlem, banka mu ich už nevráti. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, lebo teraz neviem, čo mám urobiť....nechcem nikoho oklamať, ale bojím sa, že prídem o tovar a peniaze neprídu. Majo
Odpoveď »»

Zrušenie sporenia v DDS

Otázka od užívateľa František - Odpovedá Fincentrum, a.s. - 1.12.2011
Dobry den Rad by som sa opytal na zrusenie DDS sporenia Od 10.4.2006 si sporim v tretom piliery DDS Tatrabanky Pri rocnom zuctovani som si uplatnoval znizenie zakladu dane Teraz by som chcel sporenie v DDS zrusit Ak zrusim sporenie musim danu sumu ktoru dostanem dodanit alebo mam dodanit len sumu o ktoru som si znizoval zaklad dane Kde zistim ze aku sumu mam dodanit? Vie mi to zistit zamestnavatel ? Musim si danove priznanie podat sam alebo normalne u zamestnavatela Dakujem za pomoc
Odpoveď »»
1 z 14staršie

Položte otázku odborníkom

Meno:    Email:
Otázka: