Vzdelanie

Superhrdinovia v akcii: Na obzore je ďalší Warren Buffett, má len 11 rokov
- 2. 11. 2015
Až 350 finančných profesionálov sa zišlo, aby si vypočuli investičné rady 11 ročného dievčatka. Svetlana Russellová je víťazkou študentskej súťaže, ktorá si kladie za cieľ podporovať poznatky a chápanie finančných trhov.
Päťročný syn mu nechtiac ukázal cestu: Cez web mesačne zarobí tisíce, aj bez počítačových skúseností
V roku 2014 bol na voľnej nohe, pracoval ako copywriter. Rozhodol sa spustiť svoj vlastný online obchod.
Ak si v obchode sadnete, pravdepodobne v ňom miniete asi o 40 % viac než postojačky
- 23. 10. 2015 - Názory čitateľov (1)
Ide o určitý trend, ktorý sa začína presadzovať v maloobchode. Obchodníci sa snažia spomaliť a zintenzívniť zážitok z nakupovania, pretože veria, že "pomalé nákupy" prinášajú prehliadanie v obchode ako pokojnú a obohacujúcu skúsenosť. Nemusí to byť primárne zamerané na predaj. Lákajú zákazníkov tráviť viac času v butiku, či nadnárodnom reťazci, preto sa v obchodných priestoroch objavujú knižnice, rôzne inštalácie, či útulné salóniky. Hlavne aby sa ľudia zastavili a zabavili sa.
Čo vo svojom finančnom živote zmeniť: Zopár dôvodov, prečo sa nikdy nestanete milionárom
- 30. 9. 2015 - Názory čitateľov (8)
Bohatí ľudia sa zvyčajne nerodia len tak. Väčšina trávi svoj život tým, že pracuje tvrdo, míňa málo, šetrí a rozvážne investuje. Môže to znieť ako jednoduchá stratégia, ale skutočnosť, že drvivá väčšina nie sme milionármi dokazuje, že to asi tak ľahké nebude.
Diablovo oko v ekonomike: Báť sa závisti, alebo nie?
- 14. 9. 2015 - Názory čitateľov (2)
V Brazílii to je olho grande. Taliani hovoria il malocchio. Maďari gonosz szem. Deochi je to v Rumunsku a v arabčine ayn al-hasud. Po anglicky eye of envy, čiže diablovo oko.
Nová hračka čínskej mládeže: Akciový trh láka študentov, neraz investujú peniaze rodičov
- 6. 7. 2015 - Názory čitateľov (5)
Zatiaľ čo mnoho jeho rovesníkov si užíva úspech pri hraní on-line videohier, Li Shengyao, 21 ročný poslucháč univerzity financií a ekonomiky v Šanghaji, dal radšej prednosť adrenalínu, aký ponúka akciový trh. Sám seba opisuje ako krátkodobého obchodníka, ktorého "prsty nedokážu zastaviť rozkazy."
Koniec školského roka: Čaká sa odmena za dobré vysvedčenie
- 26. 6. 2015
Premýšľate nad tým, ako svojho potomka za vysvedčenie odmeniť? Názory na túto tému sa rôznia. Zaslúži si vaše dieťa odmenu, alebo nie? Ak áno, musí to byť výchovné.
Diskutujte podľa konkrétnej situácie: Osem spôsobov, ktoré pomôžu pri finančnom vzdelávaní detí
- 23. 6. 2015 - Názory čitateľov (3)
Škola hrou. Naučte svoje deti čo-to o peniazoch pomocou situácií z bežného života. Zabudnite na jeden dôležitý rozhovor. Čaká vás nekonečné množstvo rozhovorov.
Miliardár si spomína na školu v dobrom, daroval jej 400 miliónov
- 4. 6. 2015 - Názory čitateľov (1)
Miliardár a manažér hedžového fondu John Paulson daroval 400 miliónov dolárov Harvardskej univerzite, ide o najväčší dar vysokej škole v jej 379-ročnej histórii. Informuje agentúra Bloomberg.
Čerství absolventi na pracovnom trhu: Sťahovanie je nočná mora!
- 14. 5. 2015 - Názory čitateľov (7)
Trh práce v letných mesiacoch zaplavia tisícky nových absolventov stredných a vysokých škôl, ktorí si budú hľadať prvé zamestnanie. Problémom je predovšetkým nedostatočná prax a skúsenosti či nevhodná kvalifikácia. Viac než tretina mladých Slovákov si nie je istá nájdením práce po ukončení školy.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov