Vzdelanie

Finančná gramotnosť žiakov na základných školách sa zlepšuje
TASR - 9. 7. 2014
Finančná gramotnosť žiakov na základných školách sa zlepšuje aj vďaka vzdelávaciemu programu s názvom Viac ako peniaze, ktorý realizuje nezisková vzdelávacia organizácia Junior Achievement Slovensko (JASR) v spolupráci so Slovenskou bankovou asociáciou (SBA).
Prvorodenci žnú úspech: Môže poradie narodenia ovplyvniť kvalitu života?
- 30. 6. 2014 - Názory čitateľov (4)
Vzhľadom k tomu, že úspech v podnikaní je čiastočne závislý od umenia vyznať sa v ľuďoch a od emočnej inteligencie, u ktorej poradie narodenia hrá kľúčovú úlohu, závery psychologických štúdií môžu byť užitočnou príručkou aj vo svete biznisu.
Za dobré známky pochvala: Každý druhý rodič nedá za vysvedčenie žiadnu odmenu
- 27. 6. 2014 - Názory čitateľov (1)
Obchodníkov dnes čaká jeden z vrcholov sezóny. Nejeden rodič sa totiž chystá nakúpiť deťom darčeky za vysvedčenie. Najčastejšie sú to hračky, oblečenie ale aj elektronika. V prípade niektorých hračiek dokonca aj učitelia ocenia, že rodičia ich svojim deťom kupujú až teraz na prázdninové hry, a nie v priebehu školského roka do triedy.
IT mekka Slovenska sa rozrastá: Do Košíc zlákali ďalšieho investora, americkú GlobalLogic
- 27. 6. 2014
Americká spoločnosť GlobalLogic zamestná až päťsto ľudí, v Košiciach bude vyvíjať aplikácie pre mobilné zariadenia. Prácu u nej preto nájdu najmä vývojári, ktorých produkuje miestna technická univerzita.
Psychológ: Vreckové dávajte deťom nižšie, musia si zvyknúť na pocit nedostatku
- 18. 6. 2014 - Názory čitateľov (8)
Správať sa správne k svojim peniazom, vedieť s nimi hospodáriť a zbytočne sa nezadlžovať. Tak by mala vyzerať kostra finančného vzdelania detí. Tieto znalosti by mali získať už na základnej škole, ale ani rodina by určite nemala zostať bokom.
Altucherov tuning: Dve upravené pravidlá, ktoré vás odprevadia k úspechu
- 15. 6. 2014
Na jednej strane nás nedostatok času desí a dostáva do stresu, na strane druhej cennými minútami, či dokonca hodinami nezmyselne plytváme. Úspešný podnikateľ, investor a spisovateľ James Altucher tvrdí, že má na chorobu 21. storočia spoľahlivý liek. Chce to podľa neho len trocha trpezlivosti a sebakontroly.
Nepoleonský komplex: Vysokí zarábajú lepšie
- 6. 6. 2014
Mzdy výkonných riaditeľov sú o poznanie vyššie ako mzdy "obyčajných smrteľníkov". Hlavným dôvodom ich úspechu však nie je len inteligencia a psychická odolnosť, ale aj ich výška, píše The Financial Times.
Prvá práca očami absolventov: Takmer 5 mesiacov hľadania, 30 rozposlaných žiadostí a 1 000 EUR v hrubom
- 15. 5. 2014 - Názory čitateľov (6)
Hľadanie uplatnenia na trhu práce je pre mnohých absolventov behom na dlhé trate. Potvrdzujú to aj údaje Štatistického úradu EÚ, podľa ktorých je v súčasnosti na Slovensku bez práce tretina mladých ľudí vo veku do 25 rokov, ktorí skončili štúdium. Je preto logické, že až 6 z 10 absolventov sa obáva o svoju budúcnosť. V porovnaní s ostatnými Európanmi sú ale naši študenti optimistickejší.
OECD: Najlepšie sa stále žije v Austrálii, Slovensko je desiate od konca
- 6. 5. 2014 - Názory čitateľov (2)
Najlepším miestom pre život na Zemi je už štvrtý rok po sebe Austrália. Tvrdí to Index kvality života, ktorý každoročne zostavuje Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj. Index hodnotí podľa 11 kritérií životnú úroveň v 36 ekonomicky vyspelých krajinách sveta.
Z bankárov učitelia: Ako docieliť, aby sa v oboch profesiách zarábalo rovnako
- 11. 4. 2014 - Názory čitateľov (2)
V súkromnej sfére si stále viac šéfov firiem začína zvykať, že výška ich finančného ohodnotenia a odmien je úzko spätá s výkonnosťou celej spoločnosti. Praktiky z Wall Street ale už dávno nie sú len záležitosťou veľkých podnikov. Trend závislosti výšky finančného ohodnotenia na odvedenej práci nenápadne preniká aj do školských tried.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov