Vzdelanie

Kolégium, skúsenosti tretieho sektora s CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.
PR článok - 16. 2. 2015
Dokážu nadácie, alebo občianske združenia a svet veľkého biznisu navzájom spolupracovať? Využívajú nadácie pre zhodnocovanie prostriedkov získaných z príspevkov aj investície do akcií a iných nástrojov Kapitálového trhu? O odpovede sme požiadali Martina Luterána, rektora Kolégia Antona Neuwirtha – občianskeho združenia, ktoré začalo na Slovensku pôsobiť 6.2.2009.
Optimistický pohľad Billa Gatesa: Do roku 2030 pokrok zatlačí chudobu
- 8. 2. 2015 - Názory čitateľov (7)
Bill Gates a jeho nadácie očakávajú, že sa kvalita života ľudí v chudobných krajinách bude v nasledujúcich rokoch zlepšovať rýchlejšie ako kedykoľvek inokedy v histórii. Verí, že sa pokrok zrýchli a zmeny budú mať veľký vplyv na celý svet. Čo konkrétne pre najbližších 15 rokov zakladateľ Microsoftu a veľký filantrop predpovedá?
Toľkokrát sa pomýlili, ale veríme im aj naďalej
- 5. 1. 2015 - Názory čitateľov (7)
Ekonómovia sú veľmi uznávaní odborníci, ale prečo keď sa tak často mýlia? Nová štúdia sa pokúša odhaliť prečo.
Cirkev sa zamerala na finančný sektor: Run na banky už môžu spustiť aj štvorročné deti
- 16. 11. 2014 - Názory čitateľov (5)
Kvôli nikdy nekončiacim škandálom získali banky zlú povesť. Môžu ale run na banky vyvolať cirkev a školopovinné deti?
Základné desatoro o peniazoch, ktoré by mal vedieť úplne každý
- 31. 10. 2014 - Názory čitateľov (5)
O finančnej negramotnosti sa už toho popísalo skutočne dosť. Či už je chyba v systéme výučby na školách, alebo v rodičoch, ktorí nedokážu odovzdať deťom užitočné rady ohľadne osobných výdavkov, sporenia alebo investovania, asi veľmi nemá zmysel hľadať vinníka zodpovedného za tento nezávideniahodný stav. Nasledujúcich desať základných princípov by si mal osvojiť každý, aby sa aspoň ako- tak dokázal orientovať vo finančnom svete.
Investovať do vzdelania sa oplatí: Kde študovalo najviac dolárových miliardárov?
- 28. 10. 2014 - Názory čitateľov (3)
Aj keď zhodou okolností top boháči akými sú Bill Gates alebo Warren Buffett univerzity z takzvanej Ivy League nedokončili, práve tieto školy produkujú najviac miliardárov.
Too big to fail: Čerstvý držiteľ Nobelovej ceny o probléme vedel s desaťročným predstihom
- 21. 10. 2014 - Názory čitateľov (12)
Na práci francúzskeho ekonóma Jeana Tirolea je čosi ironické. Získal tento rok Nobelovu cenu za ekonómiu za štúdiu, v ktorej sa venoval problematike regulovania veľkých a silných korporácií, ale pritom už v roku 1996 publikoval prácu, v ktorej varoval pred nebezpečenstvom systémovo dôležitých bánk, ktoré nie je možné nechať skrachovať.
Slovenská realita: Na vzdelávanie nedávame zo svojich príjmov takmer nič
- 16. 10. 2014 - Názory čitateľov (7)
Až 60 % z celkových výdavkov vynakladá slovenská domácnosť na bývanie, energie, potraviny, ale aj dane a splátky pôžičiek
Zmajkovičovej návrh zakáže predávať v školskom bufete pečivo aj makovku
- 2. 10. 2014 - Názory čitateľov (17)
Potravinárska komora Slovenska (PKS) žiada poslancov, aby nepodporili návrh Renáty Zmajkovičovej, ktorým chce obmedziť predaj takmer všetkých potravín v školských bufetoch. Podľa komory je predaj pre školy nevhodného tovaru, ako je alkohol, nápoje s obsahom kofeínu a chinínu a tabakové výrobky, v školských bufetoch a automatoch, už zakázaný iným predpisom.
Česku zaplatil študent školné Bitcoinmi
- 25. 9. 2014
Prvý študent v Česku zaplatil školné vo virtuálnej mene Bitcoin. Jeden semester na Vysokej škole manažérskej informatiky, ekonomiky a práva (VŠMIEP) ho stál 2,3 Bitcoinu. Škola to dnes oznámila v tlačovej správe.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov