Vzdelanie

Slovenská realita: Na vzdelávanie nedávame zo svojich príjmov takmer nič
- 16. 10. 2014 - Názory čitateľov (7)
Až 60 % z celkových výdavkov vynakladá slovenská domácnosť na bývanie, energie, potraviny, ale aj dane a splátky pôžičiek
Zmajkovičovej návrh zakáže predávať v školskom bufete pečivo aj makovku
- 2. 10. 2014 - Názory čitateľov (16)
Potravinárska komora Slovenska (PKS) žiada poslancov, aby nepodporili návrh Renáty Zmajkovičovej, ktorým chce obmedziť predaj takmer všetkých potravín v školských bufetoch. Podľa komory je predaj pre školy nevhodného tovaru, ako je alkohol, nápoje s obsahom kofeínu a chinínu a tabakové výrobky, v školských bufetoch a automatoch, už zakázaný iným predpisom.
Česku zaplatil študent školné Bitcoinmi
- 25. 9. 2014
Prvý študent v Česku zaplatil školné vo virtuálnej mene Bitcoin. Jeden semester na Vysokej škole manažérskej informatiky, ekonomiky a práva (VŠMIEP) ho stál 2,3 Bitcoinu. Škola to dnes oznámila v tlačovej správe.
Drahé kurzy sa tešia popularite: Čínski študenti sa učia rozpoznať falošný módny tovar
- 24. 9. 2014
Obrovskej popularity sa tešia kurzy na odhalenie falzifikátov od skutočných luxusných značiek v Číne, kde sa čoraz viac rastie dopyt po týchto produktoch.
Finančná gramotnosť žiakov na základných školách sa zlepšuje
TASR - 9. 7. 2014
Finančná gramotnosť žiakov na základných školách sa zlepšuje aj vďaka vzdelávaciemu programu s názvom Viac ako peniaze, ktorý realizuje nezisková vzdelávacia organizácia Junior Achievement Slovensko (JASR) v spolupráci so Slovenskou bankovou asociáciou (SBA).
Prvorodenci žnú úspech: Môže poradie narodenia ovplyvniť kvalitu života?
- 30. 6. 2014 - Názory čitateľov (4)
Vzhľadom k tomu, že úspech v podnikaní je čiastočne závislý od umenia vyznať sa v ľuďoch a od emočnej inteligencie, u ktorej poradie narodenia hrá kľúčovú úlohu, závery psychologických štúdií môžu byť užitočnou príručkou aj vo svete biznisu.
Za dobré známky pochvala: Každý druhý rodič nedá za vysvedčenie žiadnu odmenu
- 27. 6. 2014 - Názory čitateľov (1)
Obchodníkov dnes čaká jeden z vrcholov sezóny. Nejeden rodič sa totiž chystá nakúpiť deťom darčeky za vysvedčenie. Najčastejšie sú to hračky, oblečenie ale aj elektronika. V prípade niektorých hračiek dokonca aj učitelia ocenia, že rodičia ich svojim deťom kupujú až teraz na prázdninové hry, a nie v priebehu školského roka do triedy.
IT mekka Slovenska sa rozrastá: Do Košíc zlákali ďalšieho investora, americkú GlobalLogic
- 27. 6. 2014
Americká spoločnosť GlobalLogic zamestná až päťsto ľudí, v Košiciach bude vyvíjať aplikácie pre mobilné zariadenia. Prácu u nej preto nájdu najmä vývojári, ktorých produkuje miestna technická univerzita.
Psychológ: Vreckové dávajte deťom nižšie, musia si zvyknúť na pocit nedostatku
- 18. 6. 2014 - Názory čitateľov (8)
Správať sa správne k svojim peniazom, vedieť s nimi hospodáriť a zbytočne sa nezadlžovať. Tak by mala vyzerať kostra finančného vzdelania detí. Tieto znalosti by mali získať už na základnej škole, ale ani rodina by určite nemala zostať bokom.
Altucherov tuning: Dve upravené pravidlá, ktoré vás odprevadia k úspechu
- 15. 6. 2014
Na jednej strane nás nedostatok času desí a dostáva do stresu, na strane druhej cennými minútami, či dokonca hodinami nezmyselne plytváme. Úspešný podnikateľ, investor a spisovateľ James Altucher tvrdí, že má na chorobu 21. storočia spoľahlivý liek. Chce to podľa neho len trocha trpezlivosti a sebakontroly.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov