Vzdelanie

Krajiny by podľa ECB mali podporovať vzdelanie a investície
SITA - 21. 3. 2016
Člen Výkonnej rady Európskej centrálnej banky Benoit Coeuré zároveň poznamenal, že ECB nemôže podporiť hospodársky rast sama.
Aká kríza? Pozrite sa na ambiciózny plán Moskvy, doma chce vybudovať ďalšie Silicon Valley
- 1. 3. 2016 - Názory čitateľov (20)
Je to asi hodina cesty z hotela v centre Moskvy. Diaľnica sa postupne mení na cestu druhej triedy až na šotolinovú. Dostanete sa niekam, čo je uprostred ničoho. Na okraji obrovskej zelenej lúky stojí jediná stavba, na ktorej je nápis "startup village". Vzdušnou čiarou ohraničuje územie technologického parku Skolkovo, no dnes by sa viac hodilo označenie hanebná kamufláž.
Stratená generácia: Sú mladí, vzdelaní a utláčaní
- 27. 1. 2016 - Názory čitateľov (14)
Generácia Y sú vraj najväčšie mozgovne. Ide o najlepšie vzdelanú generáciu vôbec. Napriek tomu im starší kolegovia často bránia dosiahnuť plný potenciál, informuje The Economist.
Keď sa z vás na pracovnom trhu stane nula: Prečo sú kvôli internetu niektorí ľudia chudobnejší
- 21. 1. 2016 - Názory čitateľov (5)
Na čo by vám bol internet, ak neviete čítať? To nie je otázka, ktorú by si kládli obyvatelia vyspelejších ekonomík. Ale v rozvojových krajinách, ako je Ukrajina, Nigéria, Nikaragua a Kambodža rastie záujem o to, aby obyvatelia nezmeškali vlak menom digitálna revolúcia. Ich hendikep nevyplýva z toho, že to celé začalo niekde úplne inde, ale skôr z toho, že mnohí do dnes nedokážu ťažiť z digitálnej vlny, ktorá už zaplavila aj rozvojové trhy.
Podpora finančnej gramotnosti: Saganovci, ako sociálny podnik
- 1. 12. 2015 - Názory čitateľov (1)
Študenti stredných škôl majú dostatok kreativity aj koncepčného rozmýšľania, aby boli úspešní v podnikaní. Dôkazom sú výsledky súťaže Innovation Camp, v ktorej 120 stredoškolákov navrhovalo sociálny podnik, ktorý by sa zaobišiel bez pravidelných dotácií a vytvoril najmenej tri nové pracovné miesta pre dlhodobo nezamestnaných s portfóliom inovatívnych produktov a služieb.
Rodič samoživiteľ: Deväť rád ako zvládnuť finančne náročný život
- 1. 12. 2015 - Názory čitateľov (7)
Vychovávať dieťa nie je z finančného hľadiska vôbec jednoduchá úloha. Najmä pre tých, ktorí to robia sólo. Rodič tak nesie ďalšie bremeno, okrem emocionálnych potrieb je sám na to, aby uspokojil aj tie finančné.
Všetko je inak: Prečo je lepšie zabudnúť na všetko, čo vás v škole o ekonomike učili
- 30. 11. 2015 - Názory čitateľov (10)
Harvardský profesor Greg Mankiw je považovaný za ikonu americkej ekonómie. Okrem toho že je autorom vysokoškolských učebníc, dokáže písať jasne, a jeho štýl vysvetľovania pokrýva základy najdôležitejších teórií modernej ekonómie. Ale aj Mankwinove učebnice majú jeden veľký problém. Väčšina z toho, čo sa v nej píše, asi neplatí.
Superhrdinovia v akcii: Na obzore je ďalší Warren Buffett, má len 11 rokov
- 2. 11. 2015
Až 350 finančných profesionálov sa zišlo, aby si vypočuli investičné rady 11 ročného dievčatka. Svetlana Russellová je víťazkou študentskej súťaže, ktorá si kladie za cieľ podporovať poznatky a chápanie finančných trhov.
Päťročný syn mu nechtiac ukázal cestu: Cez web mesačne zarobí tisíce, aj bez počítačových skúseností
V roku 2014 bol na voľnej nohe, pracoval ako copywriter. Rozhodol sa spustiť svoj vlastný online obchod.
Ak si v obchode sadnete, pravdepodobne v ňom miniete asi o 40 % viac než postojačky
- 23. 10. 2015 - Názory čitateľov (1)
Ide o určitý trend, ktorý sa začína presadzovať v maloobchode. Obchodníci sa snažia spomaliť a zintenzívniť zážitok z nakupovania, pretože veria, že "pomalé nákupy" prinášajú prehliadanie v obchode ako pokojnú a obohacujúcu skúsenosť. Nemusí to byť primárne zamerané na predaj. Lákajú zákazníkov tráviť viac času v butiku, či nadnárodnom reťazci, preto sa v obchodných priestoroch objavujú knižnice, rôzne inštalácie, či útulné salóniky. Hlavne aby sa ľudia zastavili a zabavili sa.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov