Vzdelanie

Čerství absolventi na pracovnom trhu: Sťahovanie je nočná mora!
- 14. 5. 2015 - Názory čitateľov (7)
Trh práce v letných mesiacoch zaplavia tisícky nových absolventov stredných a vysokých škôl, ktorí si budú hľadať prvé zamestnanie. Problémom je predovšetkým nedostatočná prax a skúsenosti či nevhodná kvalifikácia. Viac než tretina mladých Slovákov si nie je istá nájdením práce po ukončení školy.
Máte absolvované všetky povinné školenia? Ste si istí?
PR článok - 29. 4. 2015
Každý podnikateľ potrebuje niekedy podať pomocnú ruku pri orientácii v záplave informácii. Stačí pritom len vedieť, kam kliknúť.
Vysoké mzdové očakávania: Absolventi stredných škôl majú stále problém nájsť si zamestnanie
Na Slovensku majú absolventi stredných škôl stále problém uplatniť sa na trhu práce. Dokazujú to aj aktuálne štatistiky Ústredia práce, sociálnych veci a rodiny (ÚPSVR) SR.
Byť chudobný v Číne znamená mať poriadne výhody
- 10. 4. 2015 - Názory čitateľov (3)
V prípade niektorých čínskych dedín s chudobou prichádzajú aj určité výhody. Keď vláda v roku 2012 aktualizovala zoznam viac ako 500 provincií a obcí označených za oficiálne "chudobné", dostal sa do neslávneho rebríčka aj kraj Xinshao v provincii Chu-nan. Tamojší ľudia ale neváhali postaviť honosnú LED obrazovku a pochváliť sa týmto stavom.
Liek na nezamestnanosť mladých: Prečo si firmy nechcú vychovávať vlastných ľudí?
- 4. 4. 2015 - Názory čitateľov (23)
Smutné čísla nezamestnanosti v dvadsaťosmičke hlásili začiatkom tohto roka viac ako štyri milióny mladých ľudí do 25 rokov. Aj keď tieto údaje z oficiálneho zdroja dodávajú, že EÚ mieri správnym smerom, niektoré krajiny stále trpia dôsledkami hospodárskej krízy, ktorá tvrdo zasiahla Európu za posledných sedem rokov.
Kolégium, skúsenosti tretieho sektora s CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.
PR článok - 16. 2. 2015
Dokážu nadácie, alebo občianske združenia a svet veľkého biznisu navzájom spolupracovať? Využívajú nadácie pre zhodnocovanie prostriedkov získaných z príspevkov aj investície do akcií a iných nástrojov Kapitálového trhu? O odpovede sme požiadali Martina Luterána, rektora Kolégia Antona Neuwirtha – občianskeho združenia, ktoré začalo na Slovensku pôsobiť 6.2.2009.
Optimistický pohľad Billa Gatesa: Do roku 2030 pokrok zatlačí chudobu
- 8. 2. 2015 - Názory čitateľov (7)
Bill Gates a jeho nadácie očakávajú, že sa kvalita života ľudí v chudobných krajinách bude v nasledujúcich rokoch zlepšovať rýchlejšie ako kedykoľvek inokedy v histórii. Verí, že sa pokrok zrýchli a zmeny budú mať veľký vplyv na celý svet. Čo konkrétne pre najbližších 15 rokov zakladateľ Microsoftu a veľký filantrop predpovedá?
Toľkokrát sa pomýlili, ale veríme im aj naďalej
- 5. 1. 2015 - Názory čitateľov (7)
Ekonómovia sú veľmi uznávaní odborníci, ale prečo keď sa tak často mýlia? Nová štúdia sa pokúša odhaliť prečo.
Cirkev sa zamerala na finančný sektor: Run na banky už môžu spustiť aj štvorročné deti
- 16. 11. 2014 - Názory čitateľov (5)
Kvôli nikdy nekončiacim škandálom získali banky zlú povesť. Môžu ale run na banky vyvolať cirkev a školopovinné deti?
Základné desatoro o peniazoch, ktoré by mal vedieť úplne každý
- 31. 10. 2014 - Názory čitateľov (5)
O finančnej negramotnosti sa už toho popísalo skutočne dosť. Či už je chyba v systéme výučby na školách, alebo v rodičoch, ktorí nedokážu odovzdať deťom užitočné rady ohľadne osobných výdavkov, sporenia alebo investovania, asi veľmi nemá zmysel hľadať vinníka zodpovedného za tento nezávideniahodný stav. Nasledujúcich desať základných princípov by si mal osvojiť každý, aby sa aspoň ako- tak dokázal orientovať vo finančnom svete.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov