Vzdelanie

Čo vo svojom finančnom živote zmeniť: Zopár dôvodov, prečo sa nikdy nestanete milionárom
- 30. 9. 2015 - Názory čitateľov (8)
Bohatí ľudia sa zvyčajne nerodia len tak. Väčšina trávi svoj život tým, že pracuje tvrdo, míňa málo, šetrí a rozvážne investuje. Môže to znieť ako jednoduchá stratégia, ale skutočnosť, že drvivá väčšina nie sme milionármi dokazuje, že to asi tak ľahké nebude.
Diablovo oko v ekonomike: Báť sa závisti, alebo nie?
- 14. 9. 2015 - Názory čitateľov (2)
V Brazílii to je olho grande. Taliani hovoria il malocchio. Maďari gonosz szem. Deochi je to v Rumunsku a v arabčine ayn al-hasud. Po anglicky eye of envy, čiže diablovo oko.
Nová hračka čínskej mládeže: Akciový trh láka študentov, neraz investujú peniaze rodičov
- 6. 7. 2015 - Názory čitateľov (5)
Zatiaľ čo mnoho jeho rovesníkov si užíva úspech pri hraní on-line videohier, Li Shengyao, 21 ročný poslucháč univerzity financií a ekonomiky v Šanghaji, dal radšej prednosť adrenalínu, aký ponúka akciový trh. Sám seba opisuje ako krátkodobého obchodníka, ktorého "prsty nedokážu zastaviť rozkazy."
Koniec školského roka: Čaká sa odmena za dobré vysvedčenie
- 26. 6. 2015
Premýšľate nad tým, ako svojho potomka za vysvedčenie odmeniť? Názory na túto tému sa rôznia. Zaslúži si vaše dieťa odmenu, alebo nie? Ak áno, musí to byť výchovné.
Diskutujte podľa konkrétnej situácie: Osem spôsobov, ktoré pomôžu pri finančnom vzdelávaní detí
- 23. 6. 2015 - Názory čitateľov (3)
Škola hrou. Naučte svoje deti čo-to o peniazoch pomocou situácií z bežného života. Zabudnite na jeden dôležitý rozhovor. Čaká vás nekonečné množstvo rozhovorov.
Miliardár si spomína na školu v dobrom, daroval jej 400 miliónov
- 4. 6. 2015 - Názory čitateľov (1)
Miliardár a manažér hedžového fondu John Paulson daroval 400 miliónov dolárov Harvardskej univerzite, ide o najväčší dar vysokej škole v jej 379-ročnej histórii. Informuje agentúra Bloomberg.
Čerství absolventi na pracovnom trhu: Sťahovanie je nočná mora!
- 14. 5. 2015 - Názory čitateľov (7)
Trh práce v letných mesiacoch zaplavia tisícky nových absolventov stredných a vysokých škôl, ktorí si budú hľadať prvé zamestnanie. Problémom je predovšetkým nedostatočná prax a skúsenosti či nevhodná kvalifikácia. Viac než tretina mladých Slovákov si nie je istá nájdením práce po ukončení školy.
Máte absolvované všetky povinné školenia? Ste si istí?
PR článok - 29. 4. 2015
Každý podnikateľ potrebuje niekedy podať pomocnú ruku pri orientácii v záplave informácii. Stačí pritom len vedieť, kam kliknúť.
Vysoké mzdové očakávania: Absolventi stredných škôl majú stále problém nájsť si zamestnanie
Na Slovensku majú absolventi stredných škôl stále problém uplatniť sa na trhu práce. Dokazujú to aj aktuálne štatistiky Ústredia práce, sociálnych veci a rodiny (ÚPSVR) SR.
Byť chudobný v Číne znamená mať poriadne výhody
- 10. 4. 2015 - Názory čitateľov (3)
V prípade niektorých čínskych dedín s chudobou prichádzajú aj určité výhody. Keď vláda v roku 2012 aktualizovala zoznam viac ako 500 provincií a obcí označených za oficiálne "chudobné", dostal sa do neslávneho rebríčka aj kraj Xinshao v provincii Chu-nan. Tamojší ľudia ale neváhali postaviť honosnú LED obrazovku a pochváliť sa týmto stavom.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov