Vzdelanie

Z bankárov učitelia: Ako docieliť, aby sa v oboch profesiách zarábalo rovnako
- 11. 4. 2014 - Názory čitateľov (2)
V súkromnej sfére si stále viac šéfov firiem začína zvykať, že výška ich finančného ohodnotenia a odmien je úzko spätá s výkonnosťou celej spoločnosti. Praktiky z Wall Street ale už dávno nie sú len záležitosťou veľkých podnikov. Trend závislosti výšky finančného ohodnotenia na odvedenej práci nenápadne preniká aj do školských tried.
Sú úspešní biznismeni správnym vzorom pre našu mládež?
- 10. 4. 2014
Pre mnohých z nás sú životným vzorom rodičia, pre mládež sú ním často známe tváre zo showbiznisu. Ale aj zaujímavý podnikateľský nápad a rozbehnutie vlastného biznisu sú mnohokrát predmetom obdivu. Úspešní biznismeni sa tak stávajú vzorom aj pre mládež, ktorú môže ich úspech motivovať.
Čím je krajina bohatšia, tým má viac ateistov
- 28. 3. 2014
Čína je v tomto prípade výnimkou, v prepočte HDP na obyvateľa je stále relatívne chudobná, ale význam viery pre morálku je vnímaný ako úplne minimálny. Druhý extrém predstavujú Spojené štáty, respektíve Američania, ktorí pri veľkej produktivite stále patria k veľmi nábožensky založeným národom.
Prieskum: Koľko zarobí učiteľ a ako je spokojný so svojim životom
- 27. 3. 2014 - Názory čitateľov (4)
Na Slovensku učitelia na základných školách zarábajú o tretinu menej a sú aj v priemere o jeden bod menej spokojní ako softvéroví vývojári.
Ako deaktivovať dôchodkovú bombu: Vezmime na starobu bohatým
- 20. 3. 2014 - Názory čitateľov (11)
Dôchodcovia v starnúcej spoločnosti nemôžu rátať s ničím dobrým. Najlepšie čo môžu urobiť, je vziať si svoj osud do vlastných rúk a začať si na penziu sporiť. A to aj v prípade, že dovtedy štát niečo vymyslí.
Deti a peniaze: Do rozpočtu domácnosti zapojte celú rodinu
- 19. 3. 2014 - Názory čitateľov (1)
Deti bez problémov kopírujú správanie rodičov, neraz i negatívne veci vnímajú ako normálne. Kázaniu o tom, aby si peniaze vážili, či si sporili do prasiatka nebudú brať nikdy vážne, ak sa v „rodinnej peňaženke“ deje pravý opak. Gazdujte a plánujte ako rodina!
Šesť najväčších mýtov o milionároch
- 17. 3. 2014 - Názory čitateľov (10)
Mnoho ľudí si myslí, že aj keby to bolo určite pekné, nikdy sa boháčmi nestanú. Je to pre nich úplne nedosiahnuteľný sen. Pravda je však iná. Ak chcete žiť pohodlne vo svojom penzijnom veku, budete na to potrebovať nemalú finančnú rezervu.
Rodina je základ štátu, prečo na ňu zabúdame pri naštartovaní ekonomiky?
- 5. 3. 2014 - Názory čitateľov (17)
Ak by bolo viac pracovných miest a viac vzdelaných mladých ľudí, bolo by aj menej rozvodov. A ak by bolo menej rozvodov, posilnilo by to ekonomiku.
Takmer pätina Slovákov má vyššiu kvalifikáciu než akú potrebuje k svojej práci
- 27. 2. 2014 - Názory čitateľov (3)
Takmer pätina pracujúcich Slovákov je prekvalifikovaná. To znamená, že majú vyššie vzdelanie, než aké je potrebné na získanie ich pracovného miesta. Práve do tejto skupiny spadá aj mnoho slovenských stredoškolákov a vysokoškolákov, ktorí nevyštudovali „ten správny odbor“, o ktorý je na pracovnom trhu záujem.
Príjmový manuál podľa veku: Kedy máme dosiahnuť najvyšší plat?
- 21. 2. 2014 - Názory čitateľov (6)
Čerstvo po skončení školy, v prvej práci, ktorú sme vzali, síce nezarábame najviac, ale sme spokojní, lebo vieme, že náš čas ešte len príde. Profesijné starnutie by nám malo vedľa skúseností zabezpečiť aj vyššie pozície a lepší plat. Podľa štúdie Payscale ale kariérna krivka vyzerá úplne inak, než si ju väčšina z nás predstavuje. Maximálny príjem dosahujeme relatívne skoro.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov