Dane

Taliansko odloží škrty v dani pre firmy na rok 2017
SITA - včera o 08:16
Krajina chce zvýšiť v budúcom roku výdavky na bezpečnosť a "kultúrnu identitu“.
Vláda premárnila príležitosť na modernizáciu, reformy a zníženie daní
TASR - 20. 11. 2015 - Názory čitateľov (4)
Vláda nevyužila príležitosť znížiť dane a uskutočniť potrebné reformy. Uviedli to opoziční poslanci Národnej rady SR v reakcii na dnes schválený rozpočet verejnej správy na roky 2016 až 2018.
Poplatok za rozvoj sa nebude uhrádzať za rodinné domy do 150 m2
TASR - 20. 11. 2015
Poplatok za výstavbu v mestách a obciach sa nebude týkať rodinných domov s podlahovou plochou do 150 štvorcových metrov (m2). Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu k zákonu o miestnom poplatku za rozvoj z dielne poslancov Národnej rady (NR) SR Igora Chomu a Richarda Rašiho (obaja Smer-SD). Zákon dnes schválil parlament napriek tomu, že opozícia žiadala jeho dopracovanie.
Poslanci schválili posledný rozpočet súčasnej vlády
SITA - 20. 11. 2015 - Názory čitateľov (1)
Podľa schváleného návrhu rozpočtu má schodok verejných financií postupne klesať z budúcoročných 1,93 % hrubého domáceho produktu až po vyrovnaný rozpočet v roku 2018.
Ponton City využila referencie, aby splnila podmienky súťaže
SITA - 19. 11. 2015
Spoločnosti Ponton City poskytli vo verejnej súťaži na prevádzku kompy Vojka - Kyselica referencie spoločnosti Slovenská plavba a prístavy a jej dcérska firma Slovenská plavba a prístavy - Lodenica
Do konca tohto roka chce NDS odovzdať ešte dva úseky D1
SITA - 19. 11. 2015 - Názory čitateľov (1)
Generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Milan Gajdoš potvrdil, že druhá časť úseku D1 Jánovce - Jablonov pri Levoči a úsek D1 Fričovce - Svinia pri Prešove budú sprevádzkované ešte v tomto roku.
Nová poľská vláda chce zaviesť program lacných úverov
SITA - 18. 11. 2015
Poľská centrálna banka by sa mala inšpirovať programom dlhodobých refinančných operácií z dielne Európskej centrálnej banky, uviedla novo vymenovaná premiérka Beata Szydlová
Poslanci chcú legalizovať pálenie alkoholu pre vlastnú spotrebu
Poslanci Jozef Kollár, Daniel Krajcer, Martin Chren a Juraj Miškov navrhujú, aby majitelia ovocia, respektíve ovocných sadov, ktorí zo svojho ovocia chcú vyrobiť ovocný destilát pre svoju potrebu, mohli túto činnosť robiť legálne, bez strachu z právneho postihu. Vypálený destilát by mal byť tiež oslobodený od spotrebnej dane.
Slovenskí vedci navrujú ekologickú daň a zníženie dane z práce
TASR - 13. 11. 2015 - Názory čitateľov (2)
Slovenskí vedci a ekonómovia navrhujú zaviesť pre firmy v Európskej únii (EÚ) ekologickú daň, a tým ich motivovať k výrobe šetrnejšej pre životné prostredie.
Veľké porovnanie daní z príjmu: Na Slovensku zaťaženie rástlo
- 11. 11. 2015 - Názory čitateľov (3)
OECD nedávno zverejnila správu porovnávajúcu daňového zaťaženia miezd vo vyspelých svetových ekonomikách. OECD používa v správe tzv. "daňový klin", teda koľko percent celkových nákladov na prácu nedostane zamestnanec v čistej mzde. Inými slovami vyjadruje, koľko percent z celkových nákladov práce tvoria odvody a dane z príjmov po zohľadnení transferov znižujúcich skutočné daňové a odvodové zaťaženie, čomu na Slovensku hovoríme daňový bonus.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov