Dane

Najvyšší predstavitelia colných správ z 29 krajín rokujú v Bratislave
TASR - včera o 12:01 - Názory čitateľov (1)
Infraštruktúra a financovanie vonkajšej hranice Európskej únie, reforma riadenia colnej únie a colná spolupráca v rámci európskeho regiónu sú hlavnými témami 82.
Nižšia DPH môže utlmiť cezhraničné nákupy
TASR - včera o 10:16
Zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) na vybrané základné potraviny na 10 % môže priniesť utlmenie cezhraničných nákupov.
NBS zaviedla nový Štatistický zberový portál na získavanie údajov
Národná banka Slovenska (NBS) má vlastný Štatistický zberový portál (ŠZP). Efektívnejšie tak bude môcť zbierať a spracovávať štatistické údaje od vykazujúcich subjektov, akými sú banky, subjekty poistného trhu, kapitálového trhu a trhu dôchodkového sporenia, správcovské spoločnosti, ako aj ďalšie subjekty s devízovou ohlasujúcou povinnosťou a s povinnosťou poskytovať štatistické údaje zo zákona.
Dopredaj alkoholu označeného starými kolkovými známkami sa má predĺžiť
TASR - 27. 5. 2015
Obchodníci by mali mať viac času na dopredaj fliaš s alkoholickými nápojmi označenými starými kolkovými známkami. Vyplýva to z návrhu novely zákona o spotrebnej dani z alkoholických nápojov, ktorú dnes schválila vláda a na rokovanie ju predložilo Ministerstvo financií (MF) SR.
DPH na tampóny: Prečo ju musíme platiť za menštruáciu?
- 27. 5. 2015 - Názory čitateľov (9)
Austrálskej ženy sa búria. Zatiaľ čo celý rad hygienických potrieb je oslobodených od desaťpercentnej dane z pridanej hodnoty, dámske vložky a tampóny nie. Pod petíciu, aby vláda prestala "zdaňovať telesné funkcie", sa už nazbieralo viac než 96 tisíc podpisov a zmenu sľubuje aj minister financií Joe Hockey.
Amazon začal meniť prístup k zdaňovaniu v Európe
SITA - 25. 5. 2015
K tržbám v každej európskej krajine spoločnosť Amazon od 1. mája pristupuje individuálne a nezhromažďuje všetky tržby v daňovo výhodnejšom Luxembursku
Druhý balíček za 200 miliónov eur: DPH klesne na vybrané potraviny 10 %
Smer-SD schválil druhý balíček 15 sociálnych opatrení
Majetkové priznania politikov sa sprísňovať nebudú, chýbali hlasy Smeru
Majetkové priznania verejných funkcionárov sa sprísňovať nebudú. Parlament dnes neposunul do druhého čítania návrh novely ústavného zákona o konflikte záujmov, ktorý predložilo päť opozičných strán Most-Híd, OĽaNO, SaS, KDH a Sieť. Návrh sa dostal do pléna už tretíkrát. Poslanci Smeru-SD, ktorí majú v parlamente väčšinu, sa zdržali.
ŽSR chcú kúpiť podvaly a mostnice predbežne za 5,4 mil. eur
SITA - 21. 5. 2015
Železnice Slovenskej republiky zaplatia za modernizáciu troch montážnych vozidiel trakčného vedenia 1,754 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (2,105 mil. eur vrátane dane). Zákazku na devätnásť mesiacov získala spoločnosť Železničné opravovne a strojárne Zvolen vo verejnej súťaži spomedzi ponúk troch uchádzačov.
Finančná správa vymohla vlani nedoplatky za vyše 210 mil. eur
SITA - 21. 5. 2015
Väčšinu z tejto sumy na úrovni 205 mil. eur vymohli daňoví exekútori. Colné úrady vymohli v minulom roku nedoplatky za necelých 7 mil. eur.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov