Dane

Časť Námestia slobody by mala byť zrekonštruovaná v tomto roku
Prievidzská radnica sa pripravuje na obnovu ďalšieho z námestí v meste. Po tom na sídlisku Píly, ktoré zhotoviteľovi odovzdala uplynulý týždeň, sa obnovy za viac ako 400.000 eur dočká aj časť Námestia slobody v centre.
Slovenský turizmus potrebuje systémové riešenia ako nižšie dane či odvody
TASR - včera o 13:01 - Názory čitateľov (1)
Snahu vlády podporiť domáci cestovný ruch prostredníctvom poukážok na dovolenky hodnotí Zväz cestovného ruchu (ZCR) SR pozitívne. Turizmus na Slovensku však podľa zväzu potrebuje systémové riešenia, ktoré pomôžu naštartovať podnikateľský sektor, čím sa zvýši konkurencieschopnosť.
Zaplatenie daní by ste si nemali nechať na poslednú chvíľu
TASR - včera o 11:46
Uhradiť daň z príjmu môžu aj cez internetbanking. Banky však klientov upozorňujú, aby nezabudli uviesť pri platbe správne symboly.
Prešov plánuje údržbu miestnych komunikácií za 4,3 mil. eur
SITA - 26. 3. 2015
Súčasťou údržby miestnych komunikácií v Prešove počas štyroch rokov bude napríklad aj výmena krytu vozoviek, oprava výtlkov a trhlín, ako aj oprava a údržba vodorovného a zvislého dopravného značenia
Diaľničné poplatky v Nemecku: Zaplatíte podľa objemu a typu motora
- 25. 3. 2015 - Názory čitateľov (8)
Výška krátkodobých poplatkov za používanie nemeckých diaľnic pre osobné autá sa zrejme bude líšiť podľa ekologickej náročnosti automobilu. Podľa denníka Handelsblatt sa na tom v noci na utorok dohodli vládne strany. Doterajší návrh počítal s pevnou výškou krátkodobých poplatkov, to ale kritizovala Európska komisia, pretože v prípade áut s malým motorom by tento poplatok bol neúmerne vysoký v porovnaní s ročným.
SaS navrhuje zrušiť daňové licencie
Parlament prerokuje aj novelu zákona o konkurze a reštrukturalizácii, ktorou chcú nezaradení poslanci Miroslav Beblavý a Martin Fedor (obaja Sieť) zvýšiť ochranu živnostníkov v reštrukturalizácii
Pôvod predávaného liehu a tabaku sa bude dať overiť cez mobil
TASR - 25. 3. 2015
Cez mobilný telefón by sme si už čoskoro mohli overiť, či alkohol, alebo cigarety predávané na Slovensku pochádzajú z legálnych zdrojov.
Vybrané pošty budú v posledný deň podania daňových priznaní otvorené dlhšie
TASR - 24. 3. 2015
Slovenská pošta v posledný deň podávania daňových priznaní k dani z príjmov (31. 3.) predlžuje svoje hodiny pre verejnosť na 85 vybraných poštách v rámci celého Slovenska, väčšinou v okresných a krajských mestách.
Pošta predĺži na konci marca v 85 pobočkách otváracie hodiny
SITA - 24. 3. 2015
Pošta predĺži otváracie hodiny v posledný deň podávania daňových priznaní najmä v okresných a krajských mestách
Daňové úrady pre finiš v podávaní priznaní budú otvorené dlhšie
TASR - 23. 3. 2015
Finančná správa SR sa aj tento rok pripravila na najväčší nápor pri podávaní daňových priznaní k dani z príjmov za rok 2014.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov