Dane

Zníženie DPH nebude mať na ceny žiadny alebo len mierny vplyv
TASR - včera o 17:31 - Názory čitateľov (1)
Zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) na 19 % zo súčasných 20 % nepovedie k zníženiu cien. Ak, tak len v minimálnej miere.
Rezort dopravy spustil súťaž na poradcu k obchvatu Bratislavy za 6,1 milióna eur
TASR - 16. 4. 2014
Ministerstvo dopravy už spustilo súťaž na poradcu, ktorý má vyhodnotiť možné spôsoby výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7.
Schválila pre šiestich investorov stimuly vo výške 20 mil. eur
SITA - 16. 4. 2014
Spoločnosti preinvestujú na Slovensku necelých 77 mil. eur a vytvoria 657 nových pracovných miest. KDH tento postup kritizuje.
Vláda odsúhlasila investičnú pomoc za 20,1 milióna eur pre šesť firiem
Šestica stavebných firiem dostane od štátu investičnú pomoc v celkovej výške 20,1 milióna eur. Opatrenie odobrila na dnešnom rokovaní vláda na návrh ministra hospodárstva Tomáša Malatinského (nominant Smeru-SD).
Kabinet schválil novelu zabraňujúcu poklesu životného minima
SITA - 16. 4. 2014
Podľa navrhovanej novely sa pri poklese životných nákladov nízkopríjmových domácností, resp. čistých peňažných príjmov životné minimum zachová na súčasnej úrovni.
Zisk spoločnosti Tesco poklesol
Zisk tretieho najväčšieho maloobchodníka na svete za účtovný rok do 22. februára poklesol o 6 % na 3,3 mld. libier šterlingov (GBP). Ide o druhé oslabenie ročného zisku v rade.
Všetky výrobky predávané v EÚ budú mať povinne označenie pôvodu
- 16. 4. 2014 - Názory čitateľov (1)
Na všetkých výrobkoch predávaných v krajinách Európskej únie s výnimkou potravín a liekov by mala byť povinne označená krajina pôvodu. Zhodli sa na tom poslanci Európskeho parlamentu. V rámci hlasovania parlament tiež odsúhlasil návrh prísnejších postihov pre firmy predávajúce potenciálne nebezpečné produkty.
Gabčíkovo chce dobudovať kanalizáciu predbežne za 4,5 mil. eur
SITA - 15. 4. 2014
Obec Gabčíkovo vyhlásila výzvu na predkladanie ponúk pre dobudovanie kanalizačnej siete. Stavebné práce plánované na dvanásť mesiacov majú byť financované aj z peňazí Európskej únie v rámci Operačného programu Životné prostredie.
Podnikatelia zaplatili na dani z motorových vozidiel vyše 141 mil. eur
TASR - 14. 4. 2014
Podnikatelia v tomto roku zaplatili vyše 141 miliónov eur na dani z motorových vozidiel, čo je medziročne o šesť miliónov eur viac.
Kancelárske potreby môžu Slovenskú poštu stáť 920 tis. eur
SITA - 13. 4. 2014
Slovenská pošta vyhlásila verejnú súťaž na dodanie kancelárskych potrieb počas dvoch rokov. Dodávateľa chce vybrať v následnej elektronickej aukcii.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov