Dane

Na ceste v Oravskom Podzámku odstránia havarijný stav
SITA - 12:16
Slovenská správa ciest na sanáciu zosuvu na dvestometrovom úseku cesty I. triedy I/78 v Oravskom Podzámku vynaloží 1,14 mil. eur vrátane dane z pridanej hodnoty. Pre zosuv pripravuje aj rekonštrukciu 3,8-kilometrového úseku cesty I/75 v Beluji, časti obce Pláštovce.
Firmy budú podávať colné vyhlásenia cez Centrálny elektronický priečinok
TASR - 10:16
O dva týždne čaká firmy zmena spôsobu podávania colných vyhlásení v elektronickej podobe. Od 20. júla 2015 ich budú podávať prostredníctvom Centrálneho elektronického priečinka (CEP).
Chce zvýšiť bezpečnosť regionálnej dopravy, do 30 vlakov dá vysielačky
Štátny osobný dopravca Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) chce zvýšiť bezpečnosť regionálnej dopravy.
Európsky útok na grécku demokraciu
- 4. 7. 2015 - Názory čitateľov (50)
Silnejúci hašterenie a zatrpknutosť v Európe môžu ľuďom zvonku pripadať ako nevyhnutný výsledok toho, čo sa odohráva medzi Gréckom a jeho veriteľmi. Európski predstavitelia konečne začínajú odhaľovať pravú podstatu prebiehajúceho dlhového sporu, pričom odpoveď nie je príjemná: oveľa viac než o peniaze a ekonómiu tu ide o moc a demokraciu.
Princ Alwaleed zo Saudskej Arábie: Môj majetok pôjde na charitu!
- 2. 7. 2015 - Názory čitateľov (2)
Saudskoarabský miliardár, princ Alwaleed bin Talal, prisľúbil, že jeho kompletný majetok v hodnote 28,8 miliárd eur venuje v najbližších rokoch na charitatívne projekty. Princ vo svojom vyhlásení uviedol, že "dobročinný sľub pomôže stavať mosty a podporovať kultúrne porozumenie, rozvíjať komunity, posilniť postavenia žien, poskytnúť významnú pomoc pri katastrofách a vytvoriť tolerantnejší svet."
Tsiprasov list nepriniesol nič nové, tvrdí Schäuble
SITA - 1. 7. 2015
Nové návrhy gréckeho premiéra nemôžu slúžiť ako základ pre seriózne rokovania, uviedol nemecký minister financií
Juncker ponúkol Grécku ďalšiu dohodu
Je však iba malá šanca, že grécky premiér Alexis Tsipras je pripravený zmeniť svoj opakovane odmietavý postoj k dohode týkajúcej o úsporných opatreniach
Veritelia Grécku v piatok ponúkli nižšiu DPH na hotelové služby
SITA - 29. 6. 2015
Európska komisia sa týmto spôsobom sa snaží presvedčiť gréckych občanov, že ich vláda odmietla férovú ponuku. Veritelia ponúkli Grécku, aby na hotelové služby uplatňovalo daň z pridanej hodnoty vo výške 13 %.
Ktorá krajina by sa mohla stať veľmocou zajtrajška?
- 27. 6. 2015 - Názory čitateľov (2)
Dnes sa pre väčšinu sveta zdá byť samozrejmosťou, že Spojené štáty predstavujú hlavnú hybnú silu na trhoch, v inováciách alebo napríklad v geopolitickej oblasti. Ich hegemónia ale postupne upadá. S populáciou, ktorej veľkosť je v porovnaní s Čínou štvrtinová, nemajú USA v podstate šancu na to, aby boli aj naďalej dominantnou mocnosťou, s výnimkou toho, keby v Číne došlo k hlbokému kolapsu.
Daňové úrady predĺžia úradné hodiny
SITA - 26. 6. 2015
Odložené daňové priznania na daň z príjmu za rok 2014 je potrebné podať a daň zaplatiť do 30. júna tohto roka.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov