Dane

Za zadržiavaný nadmerný odpočet bude finančná náhrada
Platitelia dane z pridanej hodnoty (DPH) budú mať nárok na finančnú náhradu zo zadržiavaného nadmerného odpočtu dane počas daňovej kontroly.
Nadnárodné firmy v EÚ majú poskytovať daniarom viac informácií
TASR - 26. 10. 2016
Nadnárodné spoločnosti by mali od budúceho roka daňovým úradom v členských krajinách EÚ každoročne poskytovať správu s bližšími informáciami o svojom podnikaní. Mala by obsahovať napríklad údaje o výnosoch, zisku alebo strate pred zdanením, zaplatenej dani z príjmov, zamestnancoch či majetku firmy za každý štát, v ktorom nadnárodná skupina pôsobí. Vyplýva to z novely zákona o medzinárodnej pomoci a spolupráci pri správe daní, ktorú dnes schválila vláda.
Bohatí volia republikána, alebo tentoraz nie?
- 24. 10. 2016
Prvýkrát za niekoľko desaťročí je pravdepodobné, že bohatí odovzdajú svoj hlas v nastávajúcich americký prezidentských voľbách demokratickému kandidátovi.
Bojnické múzeum chce zabezpečiť stavebné úpravy v strednom hrade
TASR - 20. 10. 2016
Stavebné úpravy na terase stredného hradu Bojnického zámku plánuje zabezpečiť Slovenské národné múzeum (SNM)- Múzeum Bojnice.
TSK zatiaľ nevyhodnotil súťaž na rekonštrukciu monobloku v NsP v Bojniciach
TASR - 19. 10. 2016
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) ešte nevyhodnotil verejnú súťaž na zhotoviteľa rekonštrukcie monobloku a dokončenie operačných sál v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach.
Vyššie odvody: Vláda berie peniaze úspešným, sebareflexia chýba, tvrdia zamestnávatelia
- 14. 10. 2016 - Názory čitateľov (19)
Do parlamentu sa dostal poslanecký pozmeňujúci návrh k vládnej novele zákona o sociálnom poistení. Za zmenou stojí vládny Smer. Dnes zamestnávateľské zväzy ostro vystúpili proti návrhu, tvrdia, že vláda s nimi mala o všetkých zásadných zmenách rokovať.
Platba za registráciu auta: Priznávam, toto je typ majetkovej dane, povedal Kažimír
SITA - 14. 10. 2016
Silnejší ekologický aspekt v poplatkoch za registráciu vozidiel by mal podľa ministra financií Petra Kažimíra negatívny dopad na šoférov v zaostalejších regiónoch Slovenska. Je podľa neho otázne, ktorá vláda naberie odvahu na zavedenie prísnej ekologickej dane.
Oprava cesty v Kremnických Baniach bude stáť do 25 mil. eur
SITA - 13. 10. 2016 - Názory čitateľov (1)
Slovenská správa ciest vybrala za zhotoviteľa stavebných prác skupinu dodávateľov Metrostav a Líniové stavby. Použila pritom priame rokovacie konanie bez súťaže v dôsledku mimoriadnej udalosti spôsobenej silným prívalovým dažďom. Ten koncom júla značne poškodil teleso cesty, bezpečnostné zariadenia a oporné múry. Zmluvu so skupinou dodávateľov predpokladajú cestári uzavrieť 17. októbra.
Poslanci odobrili zvyšovanie daní z cigariet
SITA - 12. 10. 2016
Cena najpredávanejších cigariet by mohla pri každom zvýšení stúpnuť o zhruba 10 centov na škatuľku.
Za zadržiavaný nadmerný odpočet DPH bude finančná náhrada
TASR - 12. 10. 2016
Platitelia dane z pridanej hodnoty (DPH) budú mať nárok na finančnú náhradu zo zadržiavaného nadmerného odpočtu dane počas daňovej kontroly.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov