Dane

Štát chce vzdelávať sociálnych pracovníkov pre národné projekty za 1,47 mil. eur
TASR - 14:16
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR vyhlásilo prostredníctvom Implementačnej agentúry pre Operačný program Zamestnanosť a sociálna inklúzia súťaž na zabezpečenie vzdelávania a supervízie pre aktivity národných projektov financovaných z eurofondov.
Chyby v účtovníctve firmy Tesco sú väčšie, ako sa odhadovalo
SITA - včera o 17:31
Britský maloobchodný reťazec nadhodnotil svoj zisk o 263 mil. libier (GBP), predošlý odhad naznačoval, že chyba je v rozsahu 250 mil. GBP
V roku 2012 došlo v celej EÚ k výpadkom na DPH v sume 177 mld. eur
TASR - včera o 16:46
Bratislava 23. októbra (TASR)- V roku 2012 došlo v celej Európskej únii (EÚ) k výpadkom na príjmoch z dane z pridanej hodnoty (DPH) vo výške 177 miliárd eur.
ČR znižuje DPH pre lieky, knihy či detskú výživu
SITA - včera o 15:31
Doteraz sa v krajine tieto tovary zdaňujú zníženou sadzbou dane z pridanej hodnoty vo výške 15 %, ale ČR pre ne zavádza novú zníženú sadzbu DPH na úrovni 10 %
Kým Slovák musí pracovať takmer 8 mesiacov, Švajčiar to isté v čistom zarobí za mesiac
- včera o 08:57 - Názory čitateľov (19)
Podľa údajov Štatistickému úradu EÚ sú rozdiely v príjmoch obyvateľov jednotlivých krajín sú priepastné. Vyplýva z nich okrem iného aj to, že na čistý mesačný švajčiarsky plat musí priemerne zarábajúci Slovák odpracovať až takmer 8 mesiacov. Ešte horšie sú na tom ale Bulhari a Rumuni, ktorí sa k priemernej čistej mesačnej mzde Švajčiara alebo Nóra nedopracujú ani za celý kalendárny rok.
Maďari nariekajú kvôli novej dani z internetu, čaká ich aj za šampón, mydlo, či pracie prášky
- 22. 10. 2014 - Názory čitateľov (7)
Pomaly sa napĺňa scenár, ktorý presadzoval Fidesz už pred šiestimi rokmi, v tom čase ešte v opozícii: zdaníme internet. Podľa maďarských médií pôjde o veľmi tvrdé zdanenie, za prenos gigabytu dát sa má platiť 150 forintov (0,49 eura). Prostredníctvom Facebooku sa už na nedeľu organizuje protestný pochod.
Európska komisia zatiaľ nerozhodla o úľave pre Duslo Šaľa
SITA - 17. 10. 2014
Vláda SR má podľa europoslancov Ivana Štefanca a Richarda Sulíka do konca októbra tohto roka poskytnúť ďalšie informácie.
Zisk Philip Morris International v 3. kvartáli klesol
TASR - 16. 10. 2014
Americká tabaková spoločnosť Philip Morris International vykázala v 3. kvartáli medziročný pokles zisku o 8 %, napriek tomu prekvapila analytikov, ktorí jej predpovedali ešte slabšie výsledky.
Bizarnosť ekonomickej krízy: Taliani budú môcť uhradiť dane aj umeleckými dielami
- 15. 10. 2014 - Názory čitateľov (1)
Platiť sa nebude dať čímkoľvek, odborná komisia má posúdiť, či je dielo dostatočne hodnotné.
Tri príklady: Daňový bonus na dieťa sa dá uplatniť aj spätne
TASR - 9. 10. 2014
Zamestnanci, ktorí si uplatňujú daňový bonus na dieťa, ktoré v tomto roku presiahlo povinnú školskú dochádzku, alebo má viac ako 16 rokov, mali priniesť zamestnávateľovi do 30. septembra 2014 potvrdenie o návšteve školy.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov