Dane

Zisk Sharpu v 2. kvartáli 2014/15 klesol viac než o polovicu
TASR - 14:01
Zisk japonského koncernu Sharp v 2. kvartáli fiškálneho roka 2014/15 (do 31. marca 2015) klesol viac než o polovicu.
ŽSR chcú dobudovať infraštruktúru v Tepličke za 5,3 mil. eur
SITA - 11:31
Železnice Slovenskej republiky plánujú vybudovať protihlukovú clonu a doplniť železničnú infraštruktúru v zriaďovacej stanici Žilina Teplička.
ŽSR chcú dobudovať protihlukovú clonu na stanici Žilina-Teplička
TASR - 11:01
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) chcú dobudovať protihlukové opatrenia a doplniť železničnú infraštruktúru na stanici Žilina-Teplička.
Japonská centrálna banka prekvapivo uvoľnila menovú politiku
TASR - 09:01
Japonská centrálna banka (Bank of Japan, BoJ) chce za každú cenu skoncovať s defláciou. Preto nečakane uvoľnila svoju menovú politiku ešte viac.
Nemecké mýto: Zahraniční vodiči budú platiť len na diaľniciach
- včera o 15:50 - Názory čitateľov (4)
Zahraničné vodiči, vrátane tých slovenských, budú v Nemecku platiť mýto len na diaľniciach. Nové opatrenie pre osobné vozidlá má platiť od roku 2016. Jeho vplyv ale bude menší ako pri plánoch z júla, kedy minister dopravy Alexander Dobrindt hovoril o spoplatnení všetkých nemeckých komunikácií.
O daňových úľavách nebude opäť rozhodovať aj vláda, návrh SaS neprešiel
TASR - včera o 12:31
O daňových úľavách pre firmy bude naďalej rozhodovať iba minister, nie aj vláda SR. Poslanci Národnej rady (NR) SR totiž pri dnešnom hlasovaní neposunuli do druhého čítania návrh Jany Kiššovej a Jozefa Mihála (obaja SaS).
Brusel má pochybnosti o tendri na obnovu trate pri Trenčíne
SITA - 29. 10. 2014
Ak by sa potvrdili podozrenia z porušenia pravidiel o verejnom obstarávaní v tendri na modernizáciu železničnej trate Zlatovce - Trenčianska Teplá, Európska komisia môže uplatniť finančné korekcie na projekt. V závislosti od závažnosti porušenia pravidiel nemusí preplatiť náklady v plnej výške, resp. ich nepreplatiť vôbec.
Slovenská správa ciest chce zrekonštruovať cestu I. triedy I/50 v Košickom kraji za 39,74 mil. eur
TASR - 29. 10. 2014
Slovenská správa ciest (SSC) chce zrekonštruovať cestu I. triedy I/50 v Košickom kraji. Na zákazku už vyhlásila súťaž, o ktorej informovala vo vestníku verejného obstarávania.
Slovensku hrozí žaloba z Bruselu pre železničný tender
SITA - 29. 10. 2014
Európska komisia pre sporný tender na modernizáciu železničnej trate Zlatovce - Trenčianska Teplá otvorila konanie vo veci porušenia právnych predpisov. Ak Slovensko s obhajobou neuspeje, hrozí mu nielen pokuta vo výške najmenej 896 tis. eur, ale aj prepadnutie eurofondov v objeme 200 mil. eur.
Francúzsko plánuje dodatočnú redukciu deficitu
SITA - 27. 10. 2014
Európska komisia má do stredy rozhodnúť, či odmietne návrh budúcoročného štátneho rozpočtu Francúzska pre prekročenie limitu deficitu
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov