Dane

Dozor pri modernizácii trate pri Žiline vyjde ŽSR na 639.970 eur
TASR - 11:31
Stavebný dozor pri modernizácii železničnej trate medzi Považskou Teplou a Žilinou zabezpečí bratislavská spoločnosť DEC International.
Anheuser-Busch InBev zatvára v Rusku pivovar
SITA - včera o 10:31
Za posledné štyri roky najväčší producent piva na svete zatvoril v Rusku štyri prevádzky, dôvodom majú byť vyššie spotrebné dane a nové obmedzenia na prísne regulovanom trhu
Opravy ciest I. triedy môžu stáť predbežne 5,1 mil. eur
SITA - 30. 9. 2014
Slovenská správa ciest plánuje veľkoplošné opravy vozoviek na cestách I. triedy počas dvoch rokov. Otváranie ponúk je plánované 13. októbra, rozhodovať bude ekonomicky najvýhodnejšia ponuka.
Pradu vyšetrujú kvôli daňovým únikom
- 29. 9. 2014
Talianske úrady vyšetrujú kvôli možným daňovým únikom riaditeľku módneho domu Prada Miuccia Prada a jej manžela Patrizia Bertelliho, ktorý je tiež jedným zo spoluvlastníkov. Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters.
Plánované druhé zvýšenie spotrebnej dane v Japonsku ešte nie je isté
TASR - 29. 9. 2014
Japonský premiér Šinzó Abe bude pozorne sledovať vplyv aprílového zvýšenia spotrebnej dane, ako aj rastúce ceny palív na ekonomiku, keďže do konca roka sa musí rozhodnúť, či Japonsko zvládne aj ďalšie zvýšenie dane.
Štátna ZSSK chce nakúpiť nové rušne za 72 miliónov eur
Štátny dopravca Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) hľadá dodávateľa na nákup šiestich nových rušňov.
Rezort dopravy chce dať za analýzy predbežne 4,3 mil. eur
SITA - 26. 9. 2014
Ministerstvo dopravy plánuje financovať využívanie trvalých a analytických činností v oblasti dopravy počas štyroch rokov najmä z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.
Prešovský kraj obnoví ďalšie úseky ciest za 1,5 mil. eur
SITA - 26. 9. 2014
Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja v rámci druhej etapy rekonštrukcie havarijných úsekov ciest II. a III. triedy dala obnoviť štrnásť úsekov v celkovej dĺžke vyše 14 kilometrov. Stavebné práce v okolí Bardejova, Popradu, Prešova a Svidníka zabezpečia spoločnosti Strabag, Eurovia SK a Cesty Nitra.
Hewlett-Packard poskytne aplikačnú podporu za 2,4 mil. eur
SITA - 25. 9. 2014
Ministerstvo financií pridelilo zákazku na aplikačnú podporu pre účtovnícky informačný systém spoločnosti Hewlett-Packard bez vyhlásenia súťaže. Dôvodom je ochrana výhradných práv.
Rekonštrukcia cesty v Námestove by mala trvať necelý rok
SITA - 25. 9. 2014
Slovenská správa ciest predpokladá, že rekonštrukcia cesty I. triedy č. 78 v Námestove môže stáť predbežne 7,165 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov