Dane

Žilinský kraj dá opraviť cesty a mosty na Orave
SITA - včera o 15:31
Odhadované náklady na rekonštrukciu a modernizáciu ciest a mostov v okresoch Námestovo a Tvrdošín predstavuje 6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Oba projekty sú zamerané na zlepšenie prepojenia ciest okresov Źywiec a Námestovo, regiónu Podhale a okresu Tvrdošín so sieťou TEN-T a posilnenie cezhraničnej spolupráce Slovenska a Poľska.
Peniaze amerických firiem v zahraničí: Bilióny dolárov za ktoré by sa dala naštartovať nejedna ekonomika
- včera o 09:29 - Názory čitateľov (4)
Nie je to len Apple v Írsku, americké firmy v stále väčšej miere držia peniaze zo svojich ziskov mimo USA. V Amerike sú skrátka vysoké dane.
Žilinskí krajskí cestári chcú kúpiť päť traktorbagrov
Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja plánuje za dodávku piatich rýpadiel - nakladačov pre svoje závody vynaložiť predbežne 465 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty. Zároveň pripravuje tender na dodávku zvislého dopravného značenia, nosičov a spojovacieho materiálu, dopravných zariadení, vrátane dopravy za odhadované náklady 1,23 mil. eur bez dane.
Tajný život správcov bohatstva milionárov v daňových rajoch: Žijeme v paralelnom svete selektívneho bezprávia
- 26. 9. 2016 - Názory čitateľov (8)
Vedia viac o svojich klientov, než ich vlastné manželky. Sú lojálni, nech už má ich klient akúkoľvek minulosť, či správanie. Sú mozgom dômyselných systémov obchádzania daňových povinností. A je ich medzi nami viac, ako kedykoľvek predtým.
Spotreba kozieho a ovčieho mlieka v SR stúpa
TASR - 22. 9. 2016
Záujem spotrebiteľov o ovčie a kozie produkty sa v SR zvyšuje. Konštatovala to Komoditná rada pre ovce a kozy Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, ktorej hlavnou témou bola aktuálna situácia v chove oviec a kôz.
Priemerná mzda v Maďarsku v júli medziročne stúpla o 5,1 %
SITA - 20. 9. 2016
Priemerná júlová mzda v súkromných firmách s najmenej piatimi pracovníkmi, v rozpočtových a neziskových organizáciách dosiahla sumu 256 900 forintov (HUF).
Trnavskí cestári plánujú letnú a zimnú údržbu za 10 mil. eur
SITA - 20. 9. 2016
Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja chce cez verejnú súťaž vybrať dodávateľa na zimnú a letnú údržbu ciest v kraji na tri roky. Zároveň plánuje nakúpiť šesť sypacích vozidiel, vrátane doplnkových nadstavieb, resp. radlíc na zimnú údržbu predbežne za 1,33 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.
EK prešetruje správnosť zdaňovania firmy Engie v Luxembursku
SITA - 19. 9. 2016
Podľa eurokomisárky pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerovej sa zdá, že rozhodnutia luxemburského daňového úradu umožňujú francúzskej energetickej spoločnosti Engie platiť nižšie dane, ako platia iné firmy.
EK sa zaujíma o rozdielne daňové sadzby v poľskom maloobchode
Európska komisia (EK) sa začína zaujímať o daňovú reguláciu v Poľsku. Informuje o tom agentúra DPA. Konkrétne jej ide o rozdielne daňové sadzby v maloobchode.
Prešovskí krajskí cestári dali opraviť tri havarijné úseky
SITA - 18. 9. 2016
Stavebné práce na úsekoch ciest II. a III. triedy v okresoch Stará Ľubovňa, Sabinov a Medzilaborce v objeme 326 tis. eur vrátane dane z pridanej hodnoty uskutočnia spoločnosti Strabag a Doprastav Asfalt.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov