Dane

RÚ obstaráva vykonávateľa e-aukcií na pridelenie frekvencií
SITA - včera o 15:31
Záujemcovia môžu predkladať ponuky do 20. októbra tohto roka.
V ČR sa črtá tretia sadzba DPH, týkať by sa mohla aj potravín
SITA - 17. 9. 2014
Nižšiu sadzbu dane z pridanej hodnoty na lieky, knihy a detskú výživu chce podporiť okrem koaličných poslancov aj strana Úsvit. Český premiér Bohuslav Sobotka už ale tiež hovorí o tom, že nižšia sadzba DPH by mohla v budúcnosti platiť aj pre potraviny
Stravovanie a ubytovanie vo vagónoch ZSSK zabezpečí Wagon Slovakia Košice
TASR - 16. 9. 2014
Ubytovacie a pohostinské služby bude vo vagónoch štátneho dopravcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) zabezpečovať najbližšie štyri roky firma Wagon Slovakia Košice.
Daň z motorových vozidiel sa má zjednotiť a má byť ekologickejšia
TASR - 16. 9. 2014
Sadzba dane z motorových vozidiel sa má znížiť a zjednotiť. Vyplýva to z vládneho návrhu novely zákona o dani z motorových vozidiel, ktorú dnes parlament poslal do druhého čítania.
LPS si chcú poistiť zodpovednosť za škody na 1,85 mil. eur
SITA - 15. 9. 2014
Letové prevádzkové služby SR vyhlásili verejnú súťaž na poistenie zodpovednosti za škody spôsobené pri poskytovaní leteckých navigačných služieb.
Na odložené priznanie dane k príjmom zo zahraničia sú ešte vyše 2 týždne
TASR - 11. 9. 2014
Viac ako 14.000 občanov, ktorí mali vlani príjmy v zahraničí, si odložilo podanie daňového priznania k dani z príjmu na koniec septembra.
NDS kúpi 126 signalizačných prívesov za 2,25 mil. eur
SITA - 10. 9. 2014
Zabezpečovacie signalizačné prívesy pre Národnú diaľničnú spoločnosť dodá skupina firiem HIT Slovensko a ELTODO SK. NDS kúpi aj nové sypače za 2,1 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty od firmy Mercedes-Benz Slovakia.
SVP vyhlásil nový tender na obnovu hrádze Vodného diela Kráľová
SITA - 9. 9. 2014
Predpokladaná cena rekonštrukcie pravostrannej hrádze Vodného diela Kráľová je naďalej 10,1 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.
Daimler a BYD už spoločne vyrábajú v Číne elektroauto Denza
TASR - 9. 9. 2014
V Číne zišli z montážnej linky prvé elektromobily vyrobené v spoločnom podniku nemeckého koncernu Daimler a čínskej firmy BYD (Build Your Dreams).
Slovakia Steel Mills požiada o ochranu pred veriteľmi
Vedenie minioceliarne v Strážskom sa rozhodlo dať vypracovať reštrukturalizačný plán. Dôvodom má byť okrem iného neistota spojená s predajom pohľadávky Českej exportnej banky voči spoločnosti.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov