Dane

Väčšina daňovníkov platí dane na poslednú chvíľu
Na podanie daňového priznania a zaplatenie vyrubenej dane v riadnom termíne zostáva týždeň. Štatistiky ČSOB o platbách potvrdzujú, že daňovníci si nechávajú túto povinnosť najčastejšie práve na posledný možný deň. Pri platbe je pritom rozhodujúci termín, kedy sú peniaze z účtu daňovníka odpísané.
Legálna polygamia: Za mnohoženstvo by mali mať muži daňové úľavy
- včera o 10:40 - Názory čitateľov (7)
Mali by sme finančne motivovať mužov, aby si brali viac žien naraz, navrhuje iracká poslankyňa. Kontroverzný návrh prichádza v nadväznosti na nedávne právne predpisy zakazujúce alkohol, pripomína server Independent.
Najbohatší obyvatelia štátu New York žiadajú: Chceme platiť vyššie dane!
- včera o 00:43 - Názory čitateľov (7)
Až 80 milionárov a miliardárov sa podpísalo pod list, ktorý dostal do rúk guvernéri štátu New York, Andrew Cuomo. Autor listu píše, že najbohatší obyvatelia si môžu dovoliť platiť vyššie dane, čím by dokázali podporiť miestne školy, výstavbu a údržbu ciest a mostov, ako aj programy pre chudobných a bezdomovcov.
NDS chce monitorovať vplyv R2 z Kriváňa do Lovinobane na životné prostredie
TASR - 20. 3. 2017
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) chce monitorovať vplyv pripravovanej rýchlostnej cesty R2 z Kriváňa po Lovinobaňu na životné prostredie.
Súd začal konkurzné konanie voči spoločnosti Dúha
Návrh na vyhlásenie konkurzu na majetok dlžníka podala žilinská firma A. G. P. Majiteľom Dúhy je podnikateľ Miroslav Remeta. Dúha je spolu s talianskou spoločnosťou Salini Impregilo zhotoviteľom úseku diaľnice D1 Litavská Lúčka - Višňové - Dubná Skala.
NDS chce nakúpiť súčasti zvodidiel za odhadovanú cenu 900.000 eur
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) chce nakúpiť súčasti zvodidiel za predpokladanú cenu 900.000 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).
ZSSK hľadá dodávateľa motorovej nafty na štyri roky za 88,3 milióna eur
TASR - 16. 3. 2017
Štátny dopravca Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) hľadá dodávateľa trakčnej motorovej nafty do koľajových vozidiel za predpokladanú cenu 88,3 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).
Záložný scenár Mayovej: Urobíme z Británie daňový raj!
- 15. 3. 2017 - Názory čitateľov (5)
Proti Brexitu je stále značná časť Britov, premiérka Mayová ho chce ale doviesť do konca i keď sa vyjednávania o odchode z EÚ mierne komplikujú debatami v londýnskom parlamente.
Pod februárový rast inflácie sa podpísali najmä vyššie ceny potravín
TASR - 14. 3. 2017
Pod rast spotrebiteľských cien vo februári tohto roka sa podpísali najmä vyššie ceny potravín, ako aj ojazdených automobilov.
Dopravný podnik Bratislava vyhlásil tender na nákup pohonných hmôt
SITA - 13. 3. 2017
Predpokladaná cena za dodanie pohonných hmôt pre potreby Dopravného podniku Bratislava na štyri roky predstavuje 38,8 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. DPB zároveň vybral za dodávateľa stlačeného zemného plynu CNG spoločnosť SPP CNG, a to za 1,35 mil. eur bez DPH.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov