Dane

Sanácia zosuvu v Oravskom Podzámku stojí 1,8 mil. eur
SITA - 10:46
Slovenská správa ciest vybrala za zhotoviteľa prác na ceste prvej triedy I/78 spoločnosť MBM-Group z Námestova cez priame rokovacie konanie spomedzi ponúk siedmich uchádzačov. Dôvodom zvoleného postupu je havarijný stav na ceste, resp. mimoriadna udalosť vyhlásená obcou Oravský Podzámok.
Maďarská centrálna banka znížila referenčnú sadzbu na 1,05 %
TASR - 26. 4. 2016
Maďarská centrálna banka pokračuje v uvoľňovaní svojej menovej politiky. Jej cieľom je oslabiť forint a zvýšiť infláciu.
Saudská Arábia prijala plán reform
Forexpro.sk - 26. 4. 2016
Kráľovstvo Saudskej Arábie prijalo takzvanú víziu 2030, čo je plán ako by sa mala v nasledujúcich 15 rokoch stať menej závislá na rope a prestransformovať sa na modernú ekonomiku.
Poľský deficit dosiahol za prvý štvrťrok 9,6 mld. PLN
SITA - 26. 4. 2016
Rozpočtové príjmy krajiny sa v sledovanom období zvýšili o 13,3 % na 76,8 mld. PLN.
Zastavená výstavba miniobchvatu paralyzuje Prešov
SITA - 25. 4. 2016
Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja a Slovenská správa ciest by podľa Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo mali čo najskôr určiť reálny a konečný termín dokončenia stavby preložky cesty prvej triedy I/68 odbočka Škultétyho - ZVL s kruhovým objazdom v Prešove (tzv. Nábrežná komunikácia).
Experti radia vláde: 10 zmien, ktoré by ste mali urobiť na zlepšenie podnikania
- 24. 4. 2016 - Názory čitateľov (13)
Slovensko bude mať aj v najbližších rokoch významný vplyv na hospodársky rast v strednej Európe. Aby však naďalej ostalo pre medzinárodných investorov atraktívnou lokalitou, musí urobiť niekoľko zásadných zmien v zjednodušení daňového systému a odstránení zbytočnej administratívy.
Colníci upozorňujú: Od mája sa mení Colný kódex únie, prináša zmeny pri nakupovaní tovaru zo zahraničia
Podmienky v colnom konaní pri poštových zásielkach sa od 1. mája 2016 zmenia v súvislosti s platnosťou nového Colného kódexu únie. K podstatnej zmene má dôjsť pri poštových zásielkach zo zahraničných obchodov alebo veľkoskladov fyzickým osobách na Slovensko. Týka sa to hlavne rôznych e–shopov a tovaru z krajín mimo Európskej únie (EÚ), tzv. tretích krajín, najčastejšie Číny, USA a Turecka. TASR o tom informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Žilina Božena Chríbiková.
Šéf NDS priznal problémy s pokutami pre vodičov bez e-známky
SITA - 22. 4. 2016
Generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Róbert Auxt pre denník Hospodárske noviny uviedol, že ide primárne o filtráciu ešpézetiek a do systému sa dostávajú značky, ktoré by tam nemali byť. Napríklad vozidlá ministerstva vnútra a iné. Je tam aj určitá chybovosť, značka sa napríklad zaznamená, ale dané auto už má zakúpenú platnú diaľničnú známku.
Nielen Panama: V Nemecku sa vyperie vyše 100 miliárd eur špinavých peňazí ročne
- 22. 4. 2016 - Názory čitateľov (2)
V Nemecku sa pravdepodobne každoročne vyperú špinavé peniaze v objeme vyše 100 miliárd eur, čo predstavuje zhruba dvojnásobok doteraz predpokladanej sumy. Vyplýva to z novej štúdie, o ktorej informuje pravidelná mesačná správa spolkového ministerstva financií.
Systém kontroly diaľničných známok je nefunkčný, tvrdí IDH
Inštitút pre dopravu a hospodárstvo nesúhlasí s aktivitami ministerstva dopravy pri hľadaní riešenia pre nefunkčný systém automatickej kontroly elektronických diaľničných známok. Zásadne odmieta zvažovaný generálny pardon na pokuty za nezaplatenie poplatkov, ktoré len zlegalizujú dnešný stav a pomôžu neplatičom. Ministerstvo by malo oddeliť spájanie nefunkčnosti systému kontroly od vymáhania pokút.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov