Dane

Vláda sa vracia ku konsolidácii, stratila však čas
Analytici menového úseku Národnej banky Slovenska (NBS) vo svojej analýze návrhu rozpočtu na nasledujúce tri roky v podstate potvrdili nedávny postoj rozpočtovej rady. Vláda sa vracia ku konsolidácii, v tomto roku však stratila čas, ktorý bude potrebné dohnať.
Bratislavskému letisku dodá elektrinu Východoslovenská energetika
TASR - 14:01
Bratislavskému letisku bude rok dodávať elektrinu Východoslovenská energetika (VSE) za cenu 524.575 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Taký je výsledok súťaže, ktorý bol zverejnený vo vestníku verejného obstarávania
Spojenie Nemecka: Solidárna daň pre rozvoj východu asi zostane
- 13:32
Nemecko zrejme zachová v daňovom systéme takzvanú solidárnu daň, ktorej výťažok slúži na podporu rozvoja východných spolkových krajín. Požaduje to desať zo 16 spolkových krajín, ktoré to chcú presadiť pri rokovaniach s vládou. Podľa nich by ale vybraná daň nemala mieriť len na východ krajiny, ale do všetkých ekonomicky slabých nemeckých regiónov.
Tender na overovanie mýta kartami je predražený, tvrdí KDH
SITA - včera o 14:31
Na konci vlastníckej štruktúry za spoločnosťou Paywell, ktorá zákazku získala, je schránková firma EVOCK Limited so sídlom v cyperskej Nikózii. Tá podľa podpredsedu KDH Pavla Zajaca sídli na tej istej adrese a poschodí ako viaceré firmy zo skupiny J&T.
Sulík: Človek s dvojitou morálkou nemá čo byť predsedom Európskej komisie
TASR - včera o 10:31 - Názory čitateľov (10)
Človek, ktorý sám vytvorí daňový raj, nemá čo byť predsedom Európskej komisie (EK). Myslí si to líder opozičnej strany SaS a europoslanec Richard Sulík, ktorý bude tento týždeň v Európskom parlamente (EP) hlasovať za odvolanie Jeana-Clauda Junckera z postu šéfa novej komisie pre tzv.
Pôvod aféry LuxLeaks: Možno úpadok morálky Západu
- 23. 11. 2014 - Názory čitateľov (3)
Firmy, ktorých sa kauza týka, zdanili v Luxemburgu niekoľko sto miliárd dolárov, čím ušetrili mnoho miliárd na daniach v krajinách, kde v skutočnosti podnikajú. Hľadanie odpovede na otázku, čo sa deje v daňových rajoch, ide proti záujmom globálnych a demokraticky nekontrolovateľných finančných konglomerátov prepojených s vládnucimi elitami.
Tri zaujímavé grafy ako sa u nás za rok zmenilo daňové zaťaženie: Platíme viac než Česi aj Maďari
- 22. 11. 2014 - Názory čitateľov (16)
Celková daňová záťaž pre firmy a podnikateľov je na Slovensku 48,6 %. Krajina s najpriateľskejšou daňovou klímou v našom regióne je Chorvátsko, kde je celkové zaťaženie 18,8 %. Vyplýva to zo správy "Platenie daní 2015" vypracovanej účtovnou a poradenskou firmou PwC a Svetovou bankou.
Ani pokles konjunktúry nezastavil v Nemecku rast daňových príjmov
TASR - 21. 11. 2014
Napriek súčasnému oslabeniu tempa nemeckej ekonomiky vzrástli aj v októbri daňové príjmy federálneho rozpočtu a rozpočtov spolkových krajín.
Alkohol by sa mohol páliť aj z obilnín, navrhuje Kaník
SITA - 21. 11. 2014 - Názory čitateľov (3)
Poslanec za SDKÚ-DS Ľudovít Kaník navrhuje rozšíriť okruh surovín na pálenie alkoholu, čím by sa podľa neho zvýšilo využitie kapacít pestovateľských páleníc, ktoré majú zväčša sezónnu prevádzku.
ŽSR chcú kúpiť dve diagnostické vozidlá na koľaje za 25 miliónov eur
TASR - 19. 11. 2014 - Názory čitateľov (1)
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) chcú nakúpiť dve diagnostické vozidlá na koľaje za odhadovanú cenu 25 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov