Dane

Európska komisia zatiaľ nerozhodla o úľave pre Duslo Šaľa
SITA - 17. 10. 2014
Vláda SR má podľa europoslancov Ivana Štefanca a Richarda Sulíka do konca októbra tohto roka poskytnúť ďalšie informácie.
Zisk Philip Morris International v 3. kvartáli klesol
TASR - 16. 10. 2014
Americká tabaková spoločnosť Philip Morris International vykázala v 3. kvartáli medziročný pokles zisku o 8 %, napriek tomu prekvapila analytikov, ktorí jej predpovedali ešte slabšie výsledky.
Bizarnosť ekonomickej krízy: Taliani budú môcť uhradiť dane aj umeleckými dielami
- 15. 10. 2014 - Názory čitateľov (1)
Platiť sa nebude dať čímkoľvek, odborná komisia má posúdiť, či je dielo dostatočne hodnotné.
Tri príklady: Daňový bonus na dieťa sa dá uplatniť aj spätne
TASR - 9. 10. 2014
Zamestnanci, ktorí si uplatňujú daňový bonus na dieťa, ktoré v tomto roku presiahlo povinnú školskú dochádzku, alebo má viac ako 16 rokov, mali priniesť zamestnávateľovi do 30. septembra 2014 potvrdenie o návšteve školy.
Výstavba obchvatu Bánoviec nad Bebravou pokračuje podľa plánu
TASR - 8. 10. 2014
Výstavba obchvatu Bánoviec nad Bebravou, ktorý je úsekom rýchlostnej cesty R2 z Ruskoviec po Pravotice, pokračuje podľa harmonogramu. Doposiaľ sa ani nenavýšil zmluvný rozpočet stavby vo výške 88,2 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Pre TASR to uviedol hovorca Národnej diaľničnej spoločnosti Michal Fúrik.
Prepitné kreditnou kartou: Ste si istí, že je to dobrý nápad?
- 8. 10. 2014 - Názory čitateľov (10)
Stále viac reštaurácií súhlasí aj s platbou kartou, alebo dokonca mobilným telefónom. Ale v takomto prípade nie je úplne jednoznačné, či dáme aj čašníkovi prepitné v elektronickej podobe, alebo sa to sluší skôr v hotovosti. Dostanú sa vôbec čašníci k tejto čiastke ak ju zaplatíme kartou?
Finančná správa oznámi chyby v kontrolnom výkaze DPH
SITA - 7. 10. 2014
Platiteľ DPH si bude môcť chybu sám opraviť, čím sa vyhne možnej pokute.
Ako naplniť ideu sociálneho štátu: Nová švédska vláda donúti bohatých platiť vyššie dane
- 7. 10. 2014 - Názory čitateľov (8)
Koaličná vláda nového švédskeho premiéra Stefana Löfvena sa dohodla na zvýšení daní pre tých, ktorých mesačný plat je vyšší ako 50 tisíc švédskych korún (5 508 eur). Hoci v tejto škandinávskej krajine platila daňová progresia aj za stredopravej vlády Fredrika Reinfeldta, bývalý ministerský predseda čelil kritike, že svojou politikou znižovania daní prispel k odchýleniu Švédska od ideí sociálneho štátu.
Bank of Japan bude pokračovať v menovej politike na podporu ekonomiky
TASR - 7. 10. 2014
Japonská centrálna banka bude pokračovať v politike kvantitatívneho uvoľňovania s cieľom bojovať proti deflácii a podporovať tretiu najväčšiu ekonomiku sveta.
Návrh rezortu práce: Diéty na služobke by sa mohli zvýšiť
SITA - 6. 10. 2014
Suma stravného v prípade pracovnej cesty v dĺžke 5 až 12 hodín by sa mala zvýšiť zo súčasných 4 eur na 4,2 eura, stravné pri pracovnej ceste trvajúcej od 12 do 18 hodín by malo vzrásť zo 6 eur na 6,3 eura a pri pracovnej ceste presahujúcej 18 hodín by malo ísť o nárast zo súčasných 9,3 eura na 9,8 eura.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov