Dane

Hospodárska vojna medzi USA a Čínou nebude mať víťaza, Trump by mal zjemniť svoju rétoriku
- 10:55
Donald Trump cez Twitter provokuje Čínu, analytici varujú, že dve najväčšie svetové ekonomiky môžu veľmi veľa stratiť, ak by sa napätie ďalej stupňovalo.
Ministri financií dnes diskutujú o investíciách a boji proti daňovým únikom
TASR - 10:31
Investičný plán pre Európu z dielne Európskej komisie (EK), boj proti daňovým únikom a daň z finančných transakcií. To sú hlavné témy zasadnutia Rady pre hospodárske a finančné záležitosti, ktorej bude predsedať slovenský minister financií Peter Kažimír (Smer-SD).
Europarlament chce daňovo odlíšiť čestných od nečestných podnikateľov
TASR - včera o 14:46
Je to iniciatíva zdola, od zástupcov európskych občanov, ktorí chcú férovejšie podnikateľské prostredie.
Dozor k úseku D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka vyjde NDS 5,21 mil. eur
Stavebnotechnický dozor pri výstavbe úseku D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka zabezpečí pre Národnú diaľničnú spoločnosť (NDS) združenie firiem BUNG Slovensko, AE Dozoring a INFRAM SK.
Vodohospodársky podnik chce nakúpiť vyše tridsať traktorov
Slovenský vodohospodársky podnik predpokladá za dodanie 32 šesťvalcových traktorov uhradiť predbežne 2,6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.
Návrh bezpečnosti na cestách a analýza stojí 9 miliónov eur
Slovenská správa ciest zadala zákazku na služby pre riadenie bezpečnosti, návrh opatrení a analýzu financovateľnosti bezpečnostných opatrení na cestách prvej triedy združeniu na čele s Ústavom súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline.
Slovenskí podnikatelia sa môžu podieľať na budovaní smart cities vo Vietname
TASR - 1. 12. 2016
Slovensko je pre Vietnam vstupnou bránou do Európskej únie. V rozhovore pre TASR to uviedol minister pre informácie a komunikáciu Vietnamskej socialistickej republiky Truong Minh Tuan, ktorý je v SR na pracovnej návšteve na čele skupiny vietnamských podnikateľov.
Boeing dostal od USA nepovolenú štátnu podporu
TASR - 28. 11. 2016 - Názory čitateľov (1)
Boeing získal od americkej vlády nepovolenú štátnu podporu vo forme daňových úľav na vývoj lietadla 777X, rozhodla Svetová obchodná organizácia (WTO).
Slovenskí poľnohospodári si zaslúžia svojho ombudsmana
TASR - 28. 11. 2016 - Názory čitateľov (2)
Slovenskí poľnohospodári si zaslúžia svojho ombudsmana na ich ochranu pred obchodnými systémami. Uviedol to dnes v Bratislave v návrhu novej vízie (pre agrosektor) pre Slovensko predseda mimoparlamentného KDH Alojz Hlina na medzinárodnom podujatí Nadácie Antona Tunegu "Gazdovská konferencia".
Časť štátnej podpory Boeingu je podľa WTO nelegálna
SITA - 28. 11. 2016 - Názory čitateľov (1)
Podľa Svetovej obchodnej organizácie sú nelegálne subvencie pre Boeing zo strany štátu Washington, ktoré sú podmienené tým, že firma na jeho území bude vyrábať krídla pre lietadlo 777x.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov