Dane

Miestne dane a poplatky sa vo väčších mestách na Spiši nemenili
TASR - včera o 09:04
V najväčších mestách na Spiši sa výška daní a miestnych poplatkov v roku 2015 veľmi nezmenila. „V porovnaní s rokom 2014 nedošlo v meste Stará Ľubovňa k zmene platenia a výšky sadzieb u miestnych daní a naše sadzby sú porovnateľné s inými mestami. K radikálnym zmenám, čo sa daní a miestnych poplatkov týka, u nás nedošlo ani v posledných rokoch,“ uviedla pre TASR Alena Arendáčová z daňového odboru na Mestskom úrade (MsÚ) v Starej Ľubovni.
Toyota predpovedá, že jej globálny odbyt tento rok klesne o 1 %
TASR - 21. 1. 2015
Japonský automobilový koncern Toyota Motor, najväčší výrobca áut na svete, predpovedá, že jeho globálny odbyt tento rok klesne o 1 % na 10,15 milióna vozidiel.
Japonská centrálna banka pokračuje vo svojej expanzívnej politike
TASR - 21. 1. 2015
Japonská centrálna banka (Bank of Japan, BoJ) pokračuje v realizácii expanzívnej menovej politiky. Informovala o tom agentúra Reuters.
Diaľničiari nakúpili na komoditnej burze posypovú soľ za 209.175 eur
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) nakúpila posypovú soľ na komoditnej burze za celkovú cenu 209.175 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).
Obrat spoločnosti Alza vlani stúpol o vyše štvrtinu
SITA - 19. 1. 2015
Internetový predajca Alza zaznamenal na českom a slovenskom trhu v minulom roku obrat takmer 418 mil. eur.
Firmy platia dane za motorové vozidlá registrované na Slovensku
TASR - 16. 1. 2015
Firmám sa kráti termín na podanie daňového priznania k dani z motorových vozidiel za rok 2014. Priznanie sú povinné podať najneskôr do 2.
EK: Daňová dohoda Amazonu s Luxemburskom mohla byť nelegálna
- 16. 1. 2015 - Názory čitateľov (2)
Daňová dohoda medzi obrím americkým internetovým predajcom Amazon a Luxemburskom predstavovala podľa európskych regulátorov pravdepodobne formu štátnej pomoci. Ukazujú to odtajnené dokumenty, ktoré v piatok zverejnila Európska komisia. Brusel v nich vyjadril pochybnosti, či bola táto pomoc v súlade so zákonmi.
Predaj áut v Európskej únii vlani vzrástol o 5,7 %
SITA - 16. 1. 2015
Po šiestich rokoch poklesu sa predaj automobilov na trhu Európskej únie v minulom roku zvýšil na 12 550 771
NDS si chce poistiť zodpovednosť za škodu na 1,3 mil. eur
SITA - 16. 1. 2015
Národná diaľničná spoločnosť vyhlásila verejnú súťaž na poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú členmi jej orgánov na štyri roky. Letové prevádzkové služby SR zaplatia za poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú pri poskytovaní leteckých navigačných služieb na dvanásť mesiacov vyše 1,8 mil. eur bez dane po zľave.
Tržby H&M v decembri vzrástli viac, ako očakávali trhy
TASR - 15. 1. 2015
Švédsky odevný reťazec Hennes & Mauritz (H&M) dosiahol vlani v decembri počas kľúčovej vianočnej sezóny výrazný nárast tržieb, ktorý prekonal aj odhady analytikov.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov