Dane

Babitzová: Na DPH unikajú miliardy, vláde ponúkame riešenie
Podľa údajov Európskej komisie patrí Slovensko spolu s Rumunskom a Litvou pri výbere DPH k najhorším krajinám v rámci únie. Štát kvôli špekulantom prichádza ročne o miliardy eur, tvrdí šéfka strany Šanca. Vláde preto ponúka zmenu zákona.
Do prešovského priemyselného parku príde čínsky investor
SITA - včera o 14:16
Mesto podpísalo kúpno-predajnú zmluvu o predaji pozemku so spoločnosťou Leyard Europe, s. r. o., ktorá vyrába LED systémy.
V auguste sa deficit rozpočtu medziročne znížil o viac ako polovicu
TASR - včera o 12:01
Schodok štátneho rozpočtu sa v auguste tohto roka medziročne znížil o 55,3 %, keď klesol na 1,080 miliardy eur.
Nemecko má pochybnosti o fiškálnych transferoch v eurozóne
SITA - včera o 08:46 - Názory čitateľov (1)
„Moja veľká obava je, že niekto ďalší bude mať nápad, že tieto prostriedky sa budú vyberať od ľudí prostredníctvom eurodane, prípadne dane z pridanej hodnoty (DPH). Bol by som striktne proti tomu,“ povedal nemecký vicekancelár Sigmar Gabriel
Cena nafty padla pod 1 euro, ceny pohonných látok by mali klesať
TASR - 31. 8. 2015
Cena nafty v Bratislave už klesla pod hranicu jedného eura a na niektorých čerpacích staniciach ju predávajú po 0,999 eura za liter.
EÚ otvorila verejné konzultácie v oblasti spotrebných daní na alkohol
Európska komisia (EK) v piatok oznámila, že začala verejnú konzultáciu s cieľom posúdiť, či niektoré pravidlá týkajúce sa spotrebnej dane z piva, vína a iných alkoholických nápojov by sa mali zmeniť, aby bol účinnejší boj proti daňovým podvodom a aby sa znížil predaj falošného alkoholu.
Rady odborníka: Registre o vás vedia všetko, radšej nebyť ako byť dlžníkom
- 28. 8. 2015 - Názory čitateľov (10)
Lekárske ošetrenie len v urgentných prípadoch, zamietnutie žiadosti o úver, poriadne vysoké penále. Aj takéto nepríjemnosti na vás čakajú, ak sa objavíte na niektorom zo zoznamov dlžníkov kvôli neplateniu splátok úverov, faktúr, zdravotných či sociálnych odvodov.
Šanca navrhuje zvýšiť limit obratu pre nový režim platieb DPH
SITA - 25. 8. 2015
Podľa predstaviteľov strany Šanca by sa v rámci boja s daňovými únikmi mal tiež rozšíriť systém fakturovania bez DPH aj na iné odvetvia ako stavebníctvo.
Zamestnávatelia nie sú spokojní s financovaním systému duálneho vzdelávania
Zamestnávateľské zväzy a združenia zavedenie duálneho systému vzdelávania na Slovensku vítajú, pretože v ňom vidia veľký prínos pre budúci rozvoj krajiny a nástroj na zníženie nezamestnanosti mladých.
Stock Spirits Group v prvom polroku klesli tržby
SITA - 20. 8. 2015
Tržby spoločnosti vyrábajúcej liehoviny a likéry za prvý polrok medziročne klesli na 108 mil. eur z 137,7 mil. eur v roku 2014.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov