Dane

Pôvod aféry LuxLeaks: Možno úpadok morálky Západu
Firmy, ktorých sa kauza týka, zdanili v Luxemburgu niekoľko sto miliárd dolárov, čím ušetrili mnoho miliárd na daniach v krajinách, kde v skutočnosti podnikajú. Hľadanie odpovede na otázku, čo sa deje v daňových rajoch, ide proti záujmom globálnych a demokraticky nekontrolovateľných finančných konglomerátov prepojených s vládnucimi elitami.
Tri zaujímavé grafy ako sa u nás za rok zmenilo daňové zaťaženie: Platíme viac než Česi aj Maďari
- včera o 00:57 - Názory čitateľov (14)
Celková daňová záťaž pre firmy a podnikateľov je na Slovensku 48,6 %. Krajina s najpriateľskejšou daňovou klímou v našom regióne je Chorvátsko, kde je celkové zaťaženie 18,8 %. Vyplýva to zo správy "Platenie daní 2015" vypracovanej účtovnou a poradenskou firmou PwC a Svetovou bankou.
Ani pokles konjunktúry nezastavil v Nemecku rast daňových príjmov
TASR - 21. 11. 2014
Napriek súčasnému oslabeniu tempa nemeckej ekonomiky vzrástli aj v októbri daňové príjmy federálneho rozpočtu a rozpočtov spolkových krajín.
Alkohol by sa mohol páliť aj z obilnín, navrhuje Kaník
SITA - 21. 11. 2014 - Názory čitateľov (3)
Poslanec za SDKÚ-DS Ľudovít Kaník navrhuje rozšíriť okruh surovín na pálenie alkoholu, čím by sa podľa neho zvýšilo využitie kapacít pestovateľských páleníc, ktoré majú zväčša sezónnu prevádzku.
ŽSR chcú kúpiť dve diagnostické vozidlá na koľaje za 25 miliónov eur
TASR - 19. 11. 2014 - Názory čitateľov (1)
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) chcú nakúpiť dve diagnostické vozidlá na koľaje za odhadovanú cenu 25 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).
Americký Dow Jones Industrial vytvoril rekord v 118-ročnej histórii
TASR - 19. 11. 2014
Frankfurt nad Mohanom/Tokio/New York 19. novembra (TASR) - Po citeľnom utorkovom (18. 11.) vzostupe dnes v prvých hodinách obchodovania sa Dax, hlavný index nemeckej akciovej burzy, takmer vôbec nepohol z miesta.
Japonská centrálna banka ponechala uvoľnenú menovú politiku nezmenenú
TASR - 19. 11. 2014
Japonská centrálna banka BoJ oznámila, že ponecháva súčasnú uvoľnenú menovú politiku v platnosti s cieľom podporiť ekonomiku.
Cestári zrušili tender na mobilné mapovanie
SITA - 18. 11. 2014
Slovenská správa ciest zdôvodnila zrušenie verejnej súťaže na dodanie technológie na zber a vyhodnocovanie priestorových údajov pozemných komunikácií zmenou podmienok, resp. požiadaviek na technické parametre technológie.
Finančný výbor sa vráti k budúcoročnému rozpočtu o týždeň
SITA - 18. 11. 2014
Ako dôvod prerušenia diskusií o rozpočte minister financií Peter Kažimír uviedol rokovanie týkajúce sa možného navyšovania miezd v budúcom roku pre zamestnancov štátnej a verejnej správy
Japonsko odkladá druhé zvýšenie spotrebnej dane na rok 2017
TASR - 18. 11. 2014
Japonsko zvýši spotrebnú daň na 10 % o 1,5 roka neskôr, než pôvodne plánovalo. Dôvodom je fakt, že po jej prvom zvýšení v apríli tohto roka upadla ekonomika do recesie.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov