Dane

Predaj diaľničných nálepiek za polrok vyniesol 48 mil. eur
SITA - 12:31
Príjmy z predaja diaľničných nálepiek v prvom polroku medziročne vzrástli o 9,4 %, resp. o 4,11 mil. eur. Počet predaných nálepiek dosiahol 1,749 milióna, čo je viac o 8,3 %, alebo o 133,5 tisíca kusov.
Zisk tabakovej firmy Altria v 2. kvartáli stagnoval, nižší predaj vyrovnali ceny
TASR - včera o 17:01
Americká tabaková spoločnosť Altria Group oznámila za 2. štvrťrok tohto roka stagnáciu zisku, keď vyššie ceny pomohli vykompenzovať pokles predaja cigariet.
Lipany plánujú úpravu miestneho potoka za 1,46 mil. eur
SITA - včera o 17:01 - Názory čitateľov (1)
Mesto Lipany pripravuje protipovodňové opatrenia na Lipianskom potoku na úseku v dĺžke 1,1 kilometra.
SSC chystá obnovu cesty v Námestove za 7 mil. eur
SITA - včera o 16:01
Dôvodom pripravovanej rekonštrukcie cesty I/78 v Námestove je kapacitne nevyhovujúci profil komunikácie a usmernenie dopravy pri autobusovej stanici a parkovisku pri Obchodnom dome Terno.
Francúzsky parlament sťažil zatváranie tovární
SITA - včera o 15:31
Finančne zdravé firmy vo Francúzsku budú musieť prevádzkam určeným na zatvorenie hľadať nových majiteľov. Ak súdy konštatujú, že úsilie bolo nedostatočné, môžu od firiem žiadať spätnú úhradu dotácií a daňových úľav
Japonská vláda znížila odhad rastu ekonomiky v tomto roku na 1,2 %
TASR - včera o 08:31
Japonská vláda dnes zhoršila svoju prognózu pre ekonomiku v tomto finančnom roku, ktorý sa končí 31.
NDS začala tendre na odborníka dozoru na mosty a geotechnika
SITA - 21. 7. 2014
Činnosť odborníka stavebného dozoru na mosty počas štyroch rokov má predpokladanú cenu 2,42 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Odhadované náklady na činnosť geotechnika stavebného dozoru na rovnaké obdobie je 806,4 tis. eur. NDS plánuje uzavrieť rámcové dohody maximálne s pätnástimi uchádzačmi v oboch tendroch.
Želiezovce zrušili tender na dostavbu kanalizácie za 6 mil. eur
SITA - 21. 7. 2014
Mesto Želiezovce zrušilo verejnú súťaž na dobudovanie kanalizačnej siete v častiach Svodov a Mikula. Rozhodlo tak mesiac po jej vyhlásení z dôvodu zmenených podmienok
Obnova električkovej trate v Košiciach bude stáť 33 mil. eur
SITA - 21. 7. 2014
Modernizáciu električkovej trate v Košiciach v úseku Námestie Maratónu mieru - Staničné námestie na trať duálneho systému Integrovanej koľajovej dopravy zabezpečí slovensko-poľské združenie firiem DÚHA z Prešova a ZUE z Krakova.
Prehľad najdôležitejších správ predchádzajúceho dňa
SITA - 18. 7. 2014
Udalosti zo 17. júla. Kým v máji sa pokles cien na Slovensku zastavil, v júni ceny opäť klesli. Podľa údajov zverejnených Štatistickým úradom SR totiž ceny merané harmonizovaným indexom spotrebiteľských cien Európskej únie (HICP) v šiestom mesiaci medziročne klesli o 0,1 %. Priemerná ročná miera harmonizovanej inflácie k júnu dosiahla 0,4 %. Medzimesačne ceny v šiestom mesiaci oproti máju stúpli o 0,1 %, pričom v máji oproti aprílu vzrástli o 0,3 %.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov