Dane

Úseky D1 pri Martine a Levoči majú byť hotové v lete
SITA - včera o 12:01 - Názory čitateľov (2)
Meškajúce a stratové stavby diaľnice D1 Dubná Skala - Turany a prvý úsek Jánovce - Jablonov budú podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Váhostav - SK Mariána Moravčíka odovzdané 30. júna a 1. septembra.
Zamestnanci aj firmy s odloženým priznaním môžu poukázať 2 % neziskovkám
TASR - včera o 11:16
Zamestnanci, ale aj podnikatelia, ktorí si odložili daňové priznanie k dani z príjmov na apríl, môžu časť dane z príjmu do konca apríla poukázať neziskovým organizáciám alebo nadáciám.
Zákon transparentnosti verejného obstarávania nepomohol
SITA - 16. 4. 2015
Verejných obstarávateľov nepresvedčilo ani zavedenie elektronického trhoviska. Polovica z nich si myslí, že korupciu vo verejných zákazkách neobmedzí.
Dokumentácie pre D4 cez Bratislavu budú stáť 5,6 mil. eur
Národná diaľničná spoločnosť vybrala za dodávateľa dokumentácií pre stavbu úsekov diaľnice D4 Bratislava, Jarovce - Ivanka, sever - Bratislava, Rača firmu Dopravoprojekt vo verejnej súťaži na základe piatich prijatých ponúk.
Prvé veľké meno: Dedička Nina Ricci odsúdená za daňové podvody cez HSBC
- 13. 4. 2015 - Názory čitateľov (2)
Dedička módneho domu a značky parfumov Nina Ricci bola odsúdená na rok väzenia a musí zaplatiť vysokú pokutu za to, že mala skryté milióny eur v HSBC na účtoch vo Švajčiarsku.
Konsolidácia nemôže byť samoúčelná, vyhlásil premiér
SITA - 13. 4. 2015
Predseda vlády Robert Fico tvrdí, že jeho kabinet bude rozpočtovo zodpovedný aj v poslednom roku tejto vlády. Privítal však nové smerovanie v Európskej únii, ktoré okrem konsolidácie umožňuje aj podporu hospodárskeho rastu.
Koľko vlani zarobil prezident Barack Obama a jeho manželka?
TASR - 12. 4. 2015
Ak je niekto prezidentom najvplyvnejšej krajiny sveta, nemusí byť aj najbohatším. Dôkazom je daňové priznanie amerického prezidenta Baracka Obamu a jeho manželky Michelle, ktoré zverejnil Biely dom. Informovala o tom agentúra Reuters.
Depardieu vraj opúšťa Rusko, má pocit, že tam nepatrí
- 10. 4. 2015 - Názory čitateľov (18)
Informáciu o odchode francúzskeho herca z Ruska, kde pred dvoma rokmi z rúk Vladimíra Putina prevzal ruské občianstvo, na verejnosť vypustil ruský satirik a spisovateľ Viktor Šenderovič prostredníctvom svojho facebookového účtu.
Rezort dopravy chce dať na ochranu budov do 2,5 mil. eur
SITA - 6. 4. 2015
Ministerstvo dopravy vyberá vo verejnej súťaži poskytovateľa ochrannej a strážnej služby vo svojich troch administratívnych budovách v Bratislave a Topoľčanoch počas štyroch rokov.
ZSSK hľadá dodávateľa na upratovacie a čistiace služby za vyše pol milióna eur
Štátny dopravca Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) hľadá dodávateľa na zabezpečenie upratovacích a čistiacich služieb.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov