Hypotéky

Vankúšové rozhovory: Najlepšie finančné stratégie sa rodia v posteli
- 27. 3. 2015 - Názory čitateľov (5)
Riad je umytý, pracovné maily odoslané, deti už konečne spia. Teraz, keď je pokoj a ticho, nastal ideálny čas pritúliť sa k svojej polovičke a... začať hovoriť o peniazoch?
Počet schválených hypoték v Británii vzrástol vo februári na 5-mesačné maximum
TASR - 25. 3. 2015
Počet schválených hypotekárnych úverov v Británii vzrástol vo februári na 5-mesačné maximum. Uviedla to dnes Britská banková asociácia (BBA).
Globálne dlhy, kam až porastú?
- 17. 3. 2015 - Názory čitateľov (3)
S istotou môžeme povedať, že rast výdavkov vlády a štátneho dlhu v hlbokej recesii bol pre trhy priaznivým rozhodnutím politikov. Na prvom zasadnutí vo Washingtone v novembri 2008 národy G20 spoločne vyzvali k fiškálnym stimulačným opatreniam na podporu rastu.
Ku koncu januára schválili banky takmer 180 tis. hypoúverov
V medziročnom porovnaní je to nárast o 7,9 %
Žiadosť o hypotéku posúdia po novom: Jednoduché obrázky odhalia vaše úverové riziko
- 9. 3. 2015 - Názory čitateľov (13)
Snažíte sa viac šetriť ak má rolka toaletného papiera už len nepatrný priemer? Ste naštvaní, ak nie je nasadený vrchnák na zubnej paste? Keď idete žúrovať, ste radšej v úzadí, alebo stredom pozornosti? Odpovede na podobné otázky dokážu o vás prezradiť veľa, dokonca aj vo finančnom svete. Banka sa tak jednoduchšie dokáže rozhodnúť, či vám odklepne pôžičku, hypotéku, alebo vám nenavrhne ani služby kreditnej karty.
Nové technológie v bankách ženám nerobia problémy
TASR - 6. 3. 2015
Medzinárodný deň žien, ktorý pripadá už na túto nedeľu, inšpiroval internetovú mBank k analýze interných údajov, na základe ktorých zistila, že ženy sú z roka na rok emancipovanejšie a nové technológie im nerobia problém.
Hypotéka pre mladých: K vlastnému bývaniu pomôže dobrá finančná kondícia
- 3. 3. 2015 - Názory čitateľov (2)
Trendy v spoločnosti ukazujú, že viac ako polovica mladých Slovákov vo veku do 34 rokov žije stále so svojimi rodičmi. Pokiaľ mladému človeku nenašetrili rodičia, alebo sám sa nepripravoval na kúpu nehnuteľností dostatočne v predstihu, jedinou možnosťou ako sa dostať k vlastnému bývaniu je hypotekárny úver. Čo si všímať pri hypotéke pre mladých a ako sa na ňu pripraviť?
Stopercentné hypotéky miznú: Vo vybraných bankách ešte máte šancu, podmienky ale pritvrdili
- 26. 2. 2015 - Názory čitateľov (18)
Stopercentné financovanie kúpy nehnuteľnosti by malo byť minulosťou. Národná banka Slovenska odporúča poskytovať nové úvery na bývanie s maximálnou hodnotou LTV na úrovni najviac 90 %.
VÚB banka dosiahla vlani zisk 111,7 mil. eur
SITA - 25. 2. 2015
Celá finančná skupina VÚB evidovala v minulom roku konsolidovaný zisk 145,8 mil. eur
Zisk amerických bánk klesol vlani vo 4. štvrťroku o vyše 7 %
TASR - 24. 2. 2015
Zisk amerických bánk klesol vo 4. kvartáli minulého roka medziročne o vyše 7 %, keď ho ovplyvnili zvýšené náklady niektorých veľkých bánk na súdne spory, ako aj pokles príjmov z hypotekárneho biznisu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov