Hypotéky

Hypotéka pre mladých: K vlastnému bývaniu pomôže dobrá finančná kondícia
- 3. 3. 2015 - Názory čitateľov (2)
Trendy v spoločnosti ukazujú, že viac ako polovica mladých Slovákov vo veku do 34 rokov žije stále so svojimi rodičmi. Pokiaľ mladému človeku nenašetrili rodičia, alebo sám sa nepripravoval na kúpu nehnuteľností dostatočne v predstihu, jedinou možnosťou ako sa dostať k vlastnému bývaniu je hypotekárny úver. Čo si všímať pri hypotéke pre mladých a ako sa na ňu pripraviť?
Stopercentné hypotéky miznú: Vo vybraných bankách ešte máte šancu, podmienky ale pritvrdili
- 26. 2. 2015 - Názory čitateľov (18)
Stopercentné financovanie kúpy nehnuteľnosti by malo byť minulosťou. Národná banka Slovenska odporúča poskytovať nové úvery na bývanie s maximálnou hodnotou LTV na úrovni najviac 90 %.
VÚB banka dosiahla vlani zisk 111,7 mil. eur
SITA - 25. 2. 2015
Celá finančná skupina VÚB evidovala v minulom roku konsolidovaný zisk 145,8 mil. eur
Zisk amerických bánk klesol vlani vo 4. štvrťroku o vyše 7 %
TASR - 24. 2. 2015
Zisk amerických bánk klesol vo 4. kvartáli minulého roka medziročne o vyše 7 %, keď ho ovplyvnili zvýšené náklady niektorých veľkých bánk na súdne spory, ako aj pokles príjmov z hypotekárneho biznisu.
Realitný trh na Orave významne oživili dostupnejšie hypotéky
TASR - 24. 2. 2015
Dostupnejšie hypotéky oživili v uplynulých mesiacoch významne aj realitný trh v oravskom regióne. Tamojší obyvatelia prejavujú už tradične veľký záujem o kúpu pozemkov, na ktorých si chcú stavať rodinné domy, ale oproti nedávnej minulosti vzrástol podstatne aj dopyt po bytoch.
Predaj starších domov v USA v januári poklesol
SITA - 23. 2. 2015
Americké Národné združenie obchodníkov s nehnuteľnosťami informovalo, že predaj starších domov sa zmenšil o 4,9 % na ročnú mieru 4,82 mil. bytových jednotiek.
V užšom centre Bratislavy je málo nových bytov, ceny starých rastú
Za zvýšeným predajom bytov na bratislavskom realitnom trhu v posledných mesiacoch je okrem nízkych úrokov na hypotékach aj nahromadený dopyt z krízových rokov.
Prenájom? Slováci ho vnímajú len ako dočasné riešenie
Slovensko patrí medzi krajiny s najvyšším podielom bývania v súkromnom vlastníctve. V prenájme býva len menej ako desatina ľudí. Slováci ho podľa odborníkov na reality vnímajú zväčša ako krátkodobé a prechodné riešenie.
Nárok na zvýhodnenú hypotéku majú mladí s príjmom 1088,1 eura
Mladí ľudia, ktorí sa rozhodnú kúpiť dom či byt, majú šancu v bankách využiť aj hypotéku pre mladých.
Zisk americkej hypotekárnej agentúry Fannie Mae prudko klesol
TASR - 20. 2. 2015
Americká hypotekárna agentúra Fannie Mae oznámila, že vyplatí ministerstvu financií dividendu v hodnote takmer 2 miliardy USD po tom, ako za 4.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov