Hypotéky

Zisk Wells Fargo v 1. kvartáli klesol menej, ako trhy očakávali
TASR - 14. 4. 2015
Wells Fargo, ktorá je z hľadiska aktív treťou najväčšou bankou v USA a zároveň najväčším poskytovateľom hypotekárnych úverov v krajine, zaznamenala v 1.
Máte správne nastavenú výšku splátky úveru? Nemala by presiahnuť 30 % príjmu domácnosti
Úroky na hypotékach v poslednom čase na Slovensku naďalej klesajú a prekonali svoje historické minimá. Navyše, začala sa jar, ktorá je pravidelne obdobím, v ktorom ožíva realitný trh. Objem poskytnutých hypoték sa v tomto čase zvyšuje a je dôležité uvážiť všetky okolnosti a podmienky, ktoré banky ponúkajú.
Finančný plán nie je nič komplikované, zmestí sa aj na papierovú servítku
- 10. 4. 2015 - Názory čitateľov (7)
Carl Richards sa vo finančnom svete vyzná. Preslávili ho populárne stĺpčeky v New York Times, kde publikuje svoje nie-nezmyselné finančné tipy vyobrazené na papierových servítkach.
Polovica Slovákov dokáže sporiť, tretina však žije od výplaty k výplate
- 9. 4. 2015 - Názory čitateľov (8)
Slovenská ekonomika nás vlani potešila rastom HDP o 2,4 % a znižovaním miery nezamestnanosti. Lepší ekonomický vývoj ide ruka v ruke aj so zlepšovaním sa finančnej situácie domácností. Napriek tomu ale finančné možnosti mnohých, na základe Spotrebiteľského barometra, ktorý vo februári zverejnil Štatistický úrad, nie sú vôbec ružové.
Finančná nezávislosť: Držte sa tohto postupu a viac rád už potrebovať nebudete
- 6. 4. 2015 - Názory čitateľov (21)
Kto by sa nechcel finančne stať finančne nezávislý, najlepšie na 100 % a v ideálnom prípade tak do tridsiatky. Utópia? Stačí ak sa budete držať nasledujúcich pravidiel pri riadenie peňazí a máte to zaručené.
V Bratislave sa za prvý kvartál 2015 predalo 814 bytov
Najväčší predaj za prvé tri mesiace tohto roka zaznamenala Bratislava II., a to 208 bytov.
Poľská centrálna banka: Prevod hypoték z franku na zlotý môže byť fatálny
SITA - 2. 4. 2015
Uviedla to poľská centrálna banka, ktorá tak kritizovala návrh regulačného úradu KNF, podľa ktorého by držitelia hypoték denominovaných vo švajčiarskych frankoch mohli previesť svoj dlh na poľský zlotý za historické úrokové sadzby.
K poisteniu pristupujú ľudia zodpovednejšie až po tridsiatke
TASR - 2. 4. 2015
Priemerný vek novomanželov na Slovensku sa pohybuje okolo 32 rokov u mužov a 29 rokov u žien. V súvislosti so stabilizáciou partnerských vzťahov, ustálenia zamestnania či založením rodiny, si až v tomto veku ľudia začínajú uvedomovať zodpovednosť za seba a voči blízkym osobám.
Cetelem v ČR bude bankou, rovnaký proces plánuje BNP Paribas aj na Slovensku
Plány najväčšej francúzskej bankovej skupiny BNP Paribas na posilnenie pozície v Česku dostávajú konkrétnu podobu.
Od 1. apríla môže zvýhodnenú hypotéku dostať viac mladých ľudí
TASR - 30. 3. 2015
Hypotéku pre mladých môže už od 1. apríla získať viac mladých ľudí. Strop príjmovej hranice, ktorý bude platný do konca júna, sa zvýši oproti súčasnej hranici o viac ako 105 eur na 1193,4 eura.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov