Hypotéky

Slovenskú ekonomiku zachránia investície do starnúcej populácie
Európska populácia starne, rodí sa menej detí a ľudia sa dožívajú vyššieho veku. Šancou pre Slovensko, ale aj celosvetovú ekonomiku je preto podpora striebornej ekonomiky, teda investícií do potrieb starnúcej populácie.
Rozjednané predaje domov v USA vzrástli v septembri menej, než sa čakalo
TASR - 27. 10. 2014
Počet Američanov, ktorí podpísali kontrakt na kúpu domu, sa v septembri zvýšil len mierne. Podmienky na získanie hypotéky sú totiž naďalej relatívne prísne.
ČSOB začala s predajom HZL v objeme 15 mil. eur
SITA - 23. 10. 2014
Úročenie je stanovené na pevnú ročnú úrokovú sadzbu vo výške 1,65 %
ECB začala nakupovať tzv. kryté dlhopisy
TASR - 20. 10. 2014 - Názory čitateľov (1)
Európska centrálna banka (ECB) začala nakupovať tzv. kryté dlhopisy (Covered Bonds) v rámci opatrení na podporu hospodárstva eurozóny, ktoré majú zabrániť návratu recesie do regiónu.
JPMorgan v treťom kvartáli dosiahla čistý 5,6 mld. USD zisk
SITA - 14. 10. 2014
Čistý zisk najväčšej americkej banky za júl až september je v sume 5,6 mld. USD čiže 1,36 USD na akciu. V druhom štvrťroku vlaňajška skončila v strate 380 mil. USD.
Banky sa pri poskytovaní úverov spoliehajú najmä na svoje pobočky
TASR - 12. 10. 2014 - Názory čitateľov (1)
Slovenské banky majú byť podľa odporúčaní Národnej banky Slovenska (NBS) obozretné pri poskytovaní úverov prostredníctvom finančných spotrebiteľov.
Berieme si úver: Tri praktické otázky, ktoré vás ochránia pred exekúciou
- 9. 10. 2014 - Názory čitateľov (6)
Banky i nebankové poskytovatelia sa predbiehajú v ponuke najrôznejších úverov. Všeobecne platí, že čím jednoduchšie je úver získať, tým väčšie je riziko, že ho nebudeme schopní splácať. Ako vieme znížiť riziko, aby nám na dvere jedného dňa nezaklopal exekútor?
Podiel 100-percentných hypoték by sa mal postupne znižovať
SITA - 7. 10. 2014
Hypotéky v intervale 90 až 100 % z hodnoty nehnuteľnosti by nemali tvoriť viac ako 25 % nových obchodov, pričom v roku 2017 by tento podiel mať byť už len 10 %
Čím vyšší úver, tým nižší úrok
PR článok - 7. 10. 2014
Stavebný trh sa po niekoľkých rokoch stagnácie opäť prebúdza a preto mnohí z nás reálne uvažujú nad investíciou do nového alebo aspoň nad rekonštrukciou terajšieho bývania. Na túto situáciu reaguje aj líder stavebného sporenia u nás – Prvá stavebná sporiteľňa, ktorá znížila úroky úverov na svoje historické minimum. Okrem toho prichádza s naozaj férovou ponukou - čím viac si požičiate, tým nižší úrok získate. A to už určite stojí za zváženie.
Rastie záujem o hypotéky
Vyše 50-% medziročný rast záujmu o hypotéky eviduje VÚB. Dopyt po hypotékach dosahuje historické maximá.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov