Nebankové inštitúcie

Polícia vo štvrtok "kula pikle" so spoločnosťou Pohotovosť
Polícia vo štvrtok (3.9.) podľa poslanca Národnej rady SR Alojza Hlinu (KDH) "kula pikle" s nebankovou spoločnosťou Pohotovosť. "A tie skutočnosti sa preukážu," vyhlásil dnes na mieste v centre Bratislavy, kde sa vo štvrtok snažil zamurovať vchod do pobočky pôžičkovej firmy. Následne bol políciou predvedený na výsluch a obvinený z prečinu obmedzovanie osobnej slobody, v súbehu s prečinom neoprávneného zásahu do práva k domu, bytu alebo k nebytovému priestoru.
Poslanec Hlina zamuroval pobočku Pohotovosti, polícia ho odviedla na výsluch
Poslanec Národnej rady SR Alojz Hlina (KDH) dnes na Obchodnej ulici v Bratislave zamuroval vchod do pobočky nebankovej spoločnosti Pohotovosť. Firma totiž podľa neho nemá oprávnenie poskytovať nové spotrebiteľské úvery, keďže na to doteraz nezískala licenciu od Národnej banky Slovenska (NBS). Polícia poslanca následne odviedla na výsluch.
Licenciu na spotrebiteľské úvery má zatiaľ 16 nebankoviek
Avšak veritelia, ktorí požiadali o licenciu do 31. mája, môžu podľa Asociácie poskytovateľov spotrebiteľských úverov pokračovať v poskytovaní úverov bez prerušenia, hoci na udelenie licencie ešte len čakajú
Slováci na jeseň využívajú refinančné úvery častejšie ako po iné obdobie
TASR - 2. 9. 2015
Slováci si robia poriadok vo financiách hlavne na jeseň. Po náročnejšom období jarných a letných rekonštrukcií, dovoleniek a príprav na nový školský rok neraz zisťujú, že musia v hlave držať množstvo súm a rôzne termíny splatnosti viacerých úverov či pôžičiek. Ako potvrdzujú štatistiky Poštovej banky, v tomto období žiadajú dvakrát častejšie o konsolidačný úver ako v iných mesiacoch.
Hlina: Až 90 % nebankoviek žiadajúcich NBS o licenciu je úžerníckych
Zo žiadostí o licenciu, ktoré prišli Národnej banke Slovenska (NBS) od nebankových spoločností, patrí 90 % úžerníkom, ktorí by ju vôbec nemali dostať. Vyhlásil to poslanec Národnej rady SR Alojz Hlina (KDH) po dnešnom stretnutí s predstaviteľmi centrálnej banky.
Najčastejšími dôvodmi exekúcií dôchodkov sú pôžičky a účty za telefón
Počet dôchodkov, ktoré Sociálna poisťovňa (SP) kráti z dôvodu exekučných zrážok, stále narastá. Ku koncu júla ich poisťovňa evidovala 30.074.
Spoločnosť Profi Credit Slovakia požičala vlani 78 mil. eur
SITA - 17. 7. 2015
Pre rok 2015 očakáva firma nárast celkovej produkcie o 6,68 %.
Licenciu chce 30 poskytovateľov spotrebiteľských úverov
SITA - 22. 6. 2015
Podľa novely zákona o spotrebiteľských úveroch nebankové subjekty podliehajú dohľadu Národnej banky Slovenska a môžu pôsobiť iba s licenciou
NBS o licenciu zatiaľ požiadalo 30 nebankových subjektov
TASR - 22. 6. 2015
Nebankové spoločnosti potrebujú na poskytovanie úverov na Slovensku licencie. Tie im po novom udeľuje Národná banka Slovenska (NBS). Zatiaľ o ňu NBS požiadalo 30 subjektov. Národná banka pritom na trhu eviduje v súčasnosti 256 poskytovateľov spotrebiteľských úverov vrátane 25 bánk a pobočiek zahraničných bánk.
Podnikatelia vstupujúci na nové trhy sú v bezpečí. Riziko platobnej neschopnosti nových zákazníkov je nulové.
PR článok - 13. 5. 2015
S rozširovaním podnikania do nových oblastí sú väčšinou spojené aj určité riziká. Okrem neznalosti trhu, legislatívy a často aj jazyka, to môže byť aj nedostatok informácií o potenciálnych zákazníkoch a s nimi spojené riziko neúhrady faktúr. Existuje však skvelé riešenie - Bezregresný faktoring.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov