Nebankové inštitúcie

Poberateľovi dávky zaťaženej exekúciou musí ostať 100 % životného minima
TASR - 22. 11. 2015 - Názory čitateľov (2)
Od 1. januára 2016 dochádza k zmene výplaty dávok sociálneho poistenia zaťažených exekúciou. Znamená to, že od tohto dátumu nesmie byť poberateľom žiadnej z týchto dávok zrazená základná suma, ktorá sa na osobu povinného zvýšila na 100 % životného minima pre plnoletú fyzickú osobu platnú v kalendárnom mesiaci, za ktorý sa zrážky z dávky vykonávajú.
Keď je človek zadlžený, ľahko spanikári: Viac ako polovica Slovákov sa bojí o svoju finančnú situáciu
TASR - 16. 11. 2015 - Názory čitateľov (9)
Viac ako polovica Slovákov sa v poslednom štvrťroku nachádzala v rozpoložení, kedy mala obavy o svoju finančnú situáciu. Tieto obavy plynuli predovšetkým zo situácie, keď mesačné výdavky prevýšili celkové príjmy. Vyplýva to z prieskumu agentúry IPSOS počas októbra 2015 pre spoločnosť KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK). Výsledky prieskumu boli prezentované v rámci medzinárodnej akcie Deň bez dlhov, ktorej tretí ročník pripadol na Slovensku tradične na 15. novembra.
NBS uskutočnila mystery shopping v nebankových spoločnostiach
Národná banka Slovenska preveruje, či nebankové spoločnosti, ktoré získali od nej licenciu, dodržiavajú jej pravidlá.
SP v októbri pre exekúcie krátila takmer 31 tisíc penzií
SITA - 6. 11. 2015
Na exekúcie z dôchodkov ide mesačne celkovo 1,58 mil. eur.
Licencované nebankovky: Na poskytovanie úverov získalo povolenie zatiaľ 20 spoločností
TASR - 13. 10. 2015 - Názory čitateľov (1)
Generálny prokurátor Jaromír Čižnár požiadal guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) Jozefa Makúcha o zaslanie aktuálneho zoznamu licencovaných nebankových subjektov. Dôvodom sú množiace sa informácie, že niektoré nebankové subjekty vykonávajú činnosť bez udelenia povolenia.
Peniaze od nebankovky: Desatoro bezpečnej pôžičky
- 8. 10. 2015 - Názory čitateľov (2)
Na jednej strane spotrebiteľov pred neférovými firmami chráni štát a na druhej by to mala byť zodpovednosť každého z nás.
KDH neuspelo so zákonom o mimoriadnom oddlžení ľudí dlhujúcich nebankovkám
Situáciu zadlžených ľudí v nebankových spoločnostiach chcela dvojica poslancov Národnej rady (NR) SR Alojz Hlina a Pavol Zajac (obaja KDH) vyriešiť zákonom o jednorazovom mimoriadnom oddlžení obyvateľstva.
Polícia vo štvrtok "kula pikle" so spoločnosťou Pohotovosť
Polícia vo štvrtok (3.9.) podľa poslanca Národnej rady SR Alojza Hlinu (KDH) "kula pikle" s nebankovou spoločnosťou Pohotovosť. "A tie skutočnosti sa preukážu," vyhlásil dnes na mieste v centre Bratislavy, kde sa vo štvrtok snažil zamurovať vchod do pobočky pôžičkovej firmy. Následne bol políciou predvedený na výsluch a obvinený z prečinu obmedzovanie osobnej slobody, v súbehu s prečinom neoprávneného zásahu do práva k domu, bytu alebo k nebytovému priestoru.
Poslanec Hlina zamuroval pobočku Pohotovosti, polícia ho odviedla na výsluch
Poslanec Národnej rady SR Alojz Hlina (KDH) dnes na Obchodnej ulici v Bratislave zamuroval vchod do pobočky nebankovej spoločnosti Pohotovosť. Firma totiž podľa neho nemá oprávnenie poskytovať nové spotrebiteľské úvery, keďže na to doteraz nezískala licenciu od Národnej banky Slovenska (NBS). Polícia poslanca následne odviedla na výsluch.
Licenciu na spotrebiteľské úvery má zatiaľ 16 nebankoviek
Avšak veritelia, ktorí požiadali o licenciu do 31. mája, môžu podľa Asociácie poskytovateľov spotrebiteľských úverov pokračovať v poskytovaní úverov bez prerušenia, hoci na udelenie licencie ešte len čakajú
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov