Nebankové inštitúcie

Spotrebitelia doplácajú na nekalé praktiky, sú slabšou stranou zmluvy
TASR - včera o 13:46
Zmluvy o výkone správy medzi vlastníkmi bytov a správcovskými spoločnosťami patria medzi tie spotrebiteľské zmluvy, ktoré sa podľa zákona musia uzatvoriť písomne.
Na čo si dať pozor v banke pri žiadosti o úver
Finančné domy sú pri preverovaní klientov, ktorí žiadajú o úver, obozretné. Ľudia, ktorí sa rozhodnú požiadať banku o pôžičku, by preto nemali "prikrášľovať" svoju finančnú situáciu napríklad zamlčaním faktu, že už čerpajú úver od nebankovej spoločnosti.
Spotrebitelia by mali byť viac chránení pred nebankovkami
SITA - 11. 9. 2014
V prípade schválenia novej legislatívy totiž spotrebiteľské spory budú môcť rozhodovať okrem všeobecných súdov už iba regulované rozhodcovské súdy, ktoré získajú licenciu.
J&T Finance Group dosiahla vlani čistý zisk 90,3 milióna eur
Bratislava 25. augusta (TASR)- Skupina J&T Finance Group dosiahla v minulom roku čistý konsolidovaný zisk 90,3 milióna eur, čo predstavuje 90-% medziročný nárast.
Nové pravidlá arbitráže by mali pomôcť spotrebiteľom
SITA - 18. 8. 2014
Rezort spravodlivosti argumentuje, že vďaka novému zákonu o spotrebiteľskom rozhodcovskom konaní sa výrazne zvýši úroveň ochrany spotrebiteľa najmä pred praktikami niektorých nebankových spoločností
Praktiky nebankoviek by obmedzilo elektronické prideľovanie exekúcií
Praktiky nebankových spoločností a firiem ponúkajúcich nekvalitný tovar by výrazne obmedzilo náhodné elektronické prideľovanie exekúcií.
A.Hlina: Znižovanie nezamestnanosti metódami úžerníckej mafie
Zdá sa, že nominácie bývalých predstaviteľov nebankoviek do vrcholných politických funkcií špeciálne na Richterovom ministerstve začínajú prinášať svoje ovocie.
Firma Home Credit otvára na Slovensku vlastné pobočky
SITA - 16. 7. 2014
Jedno centrum je v Košiciach a druhú pobočku práve otvárajú v Bratislave, plánovaná je aj pobočka v Žiline
Len polovica tých, ktorí žijú s partnerom, má spoločný účet
TASR - 8. 7. 2014
Len polovica tých, ktorí žijú s partnerom, má spoločný účet na platenie nákladov na domácnosť. Väčšinou naň partneri prispievajú podľa výšky svojho príjmu.
Štyria z desiatich Slovákov rekonštruovali svoje bývanie
TASR - 16. 6. 2014
Slováci si svoje bývanie neustále vylepšujú. V uplynulých troch rokoch totiž opravovali nehnuteľnosť štyria z desiatich Slovákov, ďalších 15 % plánuje rekonštrukciu domu či bytu v nasledujúcich troch rokoch.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov