Nebankové inštitúcie

Spoločnosť Profi Credit Slovakia požičala vlani 78 mil. eur
SITA - 17. 7. 2015
Pre rok 2015 očakáva firma nárast celkovej produkcie o 6,68 %.
Licenciu chce 30 poskytovateľov spotrebiteľských úverov
SITA - 22. 6. 2015
Podľa novely zákona o spotrebiteľských úveroch nebankové subjekty podliehajú dohľadu Národnej banky Slovenska a môžu pôsobiť iba s licenciou
NBS o licenciu zatiaľ požiadalo 30 nebankových subjektov
TASR - 22. 6. 2015
Nebankové spoločnosti potrebujú na poskytovanie úverov na Slovensku licencie. Tie im po novom udeľuje Národná banka Slovenska (NBS). Zatiaľ o ňu NBS požiadalo 30 subjektov. Národná banka pritom na trhu eviduje v súčasnosti 256 poskytovateľov spotrebiteľských úverov vrátane 25 bánk a pobočiek zahraničných bánk.
Podnikatelia vstupujúci na nové trhy sú v bezpečí. Riziko platobnej neschopnosti nových zákazníkov je nulové.
PR článok - 13. 5. 2015
S rozširovaním podnikania do nových oblastí sú väčšinou spojené aj určité riziká. Okrem neznalosti trhu, legislatívy a často aj jazyka, to môže byť aj nedostatok informácií o potenciálnych zákazníkoch a s nimi spojené riziko neúhrady faktúr. Existuje však skvelé riešenie - Bezregresný faktoring.
Maďarský parlament schválil pomoc poškodeným v nebankovke Quaestor
TASR - 14. 4. 2015
Maďarský parlament dnes schválil zákon o vytvorení fondu na odškodnenie klientov skrachovanej investičnej firme Quaestor, informovala agentúra MTI.
NBS bude udeľovať nebankovým spoločnostiam licencie
TASR - 31. 3. 2015
Nebankové spoločnosti budú môcť poskytovať pôžičky len vtedy, ak budú mať licenciu. V rámci povoľovacieho konania im ju bude udeľovať Národná banka Slovenska (NBS).
Spotrebiteľské zmluvy a dokumenty s malými písmami sú už neplatné (2)
TASR - 5. 3. 2015
Spotrebiteľské zmluvy s písmom, ktorého výška je menšia ako 1,9 mm, sú neplatné. Menšie písmo sa už nemôže používať napríklad ani vo všeobecných obchodných podmienkach alebo v akýchkoľvek iných zmluvných dokumentoch, ktoré so spotrebiteľskou zmluvou súvisia.
Spotrebiteľské zmluvy a dokumenty s malými písmami sú už neplatné
Spotrebiteľské zmluvy s písmom, ktorého výška je menšia ako 1,9 mm, sú neplatné. Menšie písmo sa už nemôže používať napríklad ani vo všeobecných obchodných podmienkach alebo v akýchkoľvek iných zmluvných dokumentoch, ktoré so spotrebiteľskou zmluvou súvisia.
Nebankové spoločnosti budú potrebovať na poskytovanie úverov licencie
TASR - 18. 2. 2015
Nebankové spoločnosti budú môcť poskytovať pôžičky len vtedy, ak budú mať licenciu. Udeľovať im ju bude Národná banka Slovenska (NBS).
Cez internet a priamo od investorov: České firmy objavujú možnosti pôžičiek z nebankových zdrojov
TASR - 16. 2. 2015
V Česku sa rozbieha požičiavanie peňazí bez účasti bánk a úverových spoločností. Informoval o tom server spravodajského kanálu Českej televízie ČT24. Je založené na tom, že jedna firma peniaze potrebuje, druhá ich má nadbytok, a tak ich chce zhodnotiť. Pribúdajú weby pre pôžičky peer-to-peer (P2P), teda také, na ktorých ponúkajú peniaze jednotlivci alebo investori.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov