Nebankové inštitúcie

Minulý rok skrachovalo v Česku okolo 8000 živnostníkov
V minulom roku skrachovalo v Česku viac než 8000 živnostníkov. Veľký podiel na ich bankrotoch mala nízka platobná morálka firiem, uviedli spoločnosť VPI CZ a portál Epohledavky.cz.
Viac úspor v peňaženke: 10 vecí, ktoré by ste mali stihnúť ešte v januári
- 16. 1. 2016 - Názory čitateľov (30)
Bez ohľadu na všeobecné novoročné sľuby, január je rozhodne ideálny mesiac pre zostavenie si osobného finančného predsavzatia pre rok 2016 a dostať tak svoje peniaze pod lepšiu kontrolu. Finančný sprostredkovateľ OVB Allfinanz Slovensko pre vás pripravil 10 rád, ktoré vám s osobnými predsavzatiami pomôžu.
Prieskum: Viac ako tretina Slovákov počíta s budúcoročným zvýšením platu
TASR - 30. 12. 2015 - Názory čitateľov (1)
Slováci sú zrejme veční pesimisti. Kým slovenskej ekonomike sa darí a ekonómovia avizujú rast životnej úrovne s vyššími platmi a stabilnými cenami, bežní ľudia to vidia inak.
Je pripravená exekvovanému dôchodcovi vydať potvrdenie o vianočnom príspevku
TASR - 8. 12. 2015
Dôchodcovi, ktorému Sociálna poisťovňa vykonáva exekučné zrážky z dôchodku, exekútor nemôže siahnuť na vianočný príspevok.
Poberateľovi dávky zaťaženej exekúciou musí ostať 100 % životného minima
TASR - 22. 11. 2015 - Názory čitateľov (2)
Od 1. januára 2016 dochádza k zmene výplaty dávok sociálneho poistenia zaťažených exekúciou. Znamená to, že od tohto dátumu nesmie byť poberateľom žiadnej z týchto dávok zrazená základná suma, ktorá sa na osobu povinného zvýšila na 100 % životného minima pre plnoletú fyzickú osobu platnú v kalendárnom mesiaci, za ktorý sa zrážky z dávky vykonávajú.
Keď je človek zadlžený, ľahko spanikári: Viac ako polovica Slovákov sa bojí o svoju finančnú situáciu
TASR - 16. 11. 2015 - Názory čitateľov (9)
Viac ako polovica Slovákov sa v poslednom štvrťroku nachádzala v rozpoložení, kedy mala obavy o svoju finančnú situáciu. Tieto obavy plynuli predovšetkým zo situácie, keď mesačné výdavky prevýšili celkové príjmy. Vyplýva to z prieskumu agentúry IPSOS počas októbra 2015 pre spoločnosť KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK). Výsledky prieskumu boli prezentované v rámci medzinárodnej akcie Deň bez dlhov, ktorej tretí ročník pripadol na Slovensku tradične na 15. novembra.
NBS uskutočnila mystery shopping v nebankových spoločnostiach
Národná banka Slovenska preveruje, či nebankové spoločnosti, ktoré získali od nej licenciu, dodržiavajú jej pravidlá.
SP v októbri pre exekúcie krátila takmer 31 tisíc penzií
SITA - 6. 11. 2015
Na exekúcie z dôchodkov ide mesačne celkovo 1,58 mil. eur.
Licencované nebankovky: Na poskytovanie úverov získalo povolenie zatiaľ 20 spoločností
TASR - 13. 10. 2015 - Názory čitateľov (1)
Generálny prokurátor Jaromír Čižnár požiadal guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) Jozefa Makúcha o zaslanie aktuálneho zoznamu licencovaných nebankových subjektov. Dôvodom sú množiace sa informácie, že niektoré nebankové subjekty vykonávajú činnosť bez udelenia povolenia.
Peniaze od nebankovky: Desatoro bezpečnej pôžičky
- 8. 10. 2015 - Názory čitateľov (2)
Na jednej strane spotrebiteľov pred neférovými firmami chráni štát a na druhej by to mala byť zodpovednosť každého z nás.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov