Nebankové inštitúcie

Asociácia osobného predaja víta novelu proti úžerníckym praktikám nebankoviek
TASR - 1. 4. 2014
Asociácia osobného predaja (AOP) víta novelu Občianskeho zákonníka z dielne poslancov Smeru-SD, ktorá má zabrániť úžerníckym praktikám nebankových subjektov.
SDKÚ-DS chce znížiť daň z príjmu právnických osôb z 22 na 19 percent
TASR - 28. 3. 2014
Predstavitelia opozičnej SDKÚ-DS Ivan Mikloš a Ivan Štefanec navrhujú zníženie dane z príjmu právnických osôb zo súčasných 22 na 19 percent.
Rýchly test: Máte sklony stať sa ľahkou obeťou?
- 14. 3. 2014 - Názory čitateľov (1)
Na finančný podvod musia byť vždy aspoň dvaja. Okrem "odborníka", ktorý na ňom chce zarobiť, je potrebné nájsť aj obeť. Ak sa chcete vyhnúť tomu, že vás niekto oberie takmer o všetko, nenechajte sa zmanipulovať. Pozrite si nasledujúce charakteristiky a zistíte, či máte sklon naletieť podvodníkom.
Hranicu pre úžeru bude stanovovať po novom nariadenie vlády
TASR - 11. 3. 2014
Úžera bude po novom ohraničená nariadením vlády SR. Vláda bude určovať, od akého percenta úroková miera, vrátane všetkých nákladov, bude už úžerou, respektíve do ktorého percenta ešte úžerou nebude. Uviedol to dnes pre TASR po rokovaní Výboru Národnej rady (NR) SR pre hospodárske záležitosti jeden z predkladateľov novely Občianskeho zákonníka Otto Brixi (Smer-SD).
Poradňa odborníka: Čo je výhodnejšie stavebné sporenie alebo hypotéka?
- 7. 3. 2014 - Názory čitateľov (4)
V skutočnosti jednoznačná odpoveď neexistuje. Pozrite si situácie, kedy je jasne výhodnejší jeden z produktov a kedy je najlepšou voľbou ich kombinácia.
Rýchla pôžička je najrýchlejšia cesta
PR článok - 3. 3. 2014
Bleskové riešenie pre vaše finančné problémy nesie meno Rýchlepôžičky.sk. Služby online a SMS pôžička si získavajú tisícky priaznivcov po celom svete.
Pri výbere finančného poradcu postupujte opatrne
Svet financií je veľmi dynamický a stáva sa čoraz rozsiahlejším a neprehľadnejším. Len na slovenskom finančnom trhu dnes pôsobí približne 90 finančných inštitúcií, ktoré dohromady ponúkajú vyše 4000 finančných produktov.
Z finančnej gramotnosti by Slováci dostali na vysvedčení priemerne trojku
TASR - 27. 1. 2014
Napriek tomu, že takmer každý využíva bankový účet, prípadne má skúsenosť s pôžičkou či hypotékou, stále sú značné rezervy v znalostiach z finančnej oblasti.
Finančná gramotnosť Slovákov: Na vysvedčení priemerne trojka, ale aj reparát
- 27. 1. 2014 - Názory čitateľov (1)
S nachádzajúcim polročným vysvedčením dostali hodnotenie aj dospeláci. Projekt Maják v mori financií im vystavil vysvedčenie z finančnej gramotnosti. Priemernú známku by si zapísali trojku, z dvoch predmetov by ich ale čakal reparát.
Téma roka 2014 v rezorte financií: Daň z nehnuteľností
TASR - 24. 1. 2014
Témami tohto roka budú pre ministerstvo financií daň z nehnuteľností, daňové výdavky, kapitálový trh, ochrana spotrebiteľa najmä vo vzťahu k nebankovým subjektom a školstvo.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov