Nebankové inštitúcie

J&T Finance Group dosiahla vlani čistý zisk 90,3 milióna eur
Bratislava 25. augusta (TASR)- Skupina J&T Finance Group dosiahla v minulom roku čistý konsolidovaný zisk 90,3 milióna eur, čo predstavuje 90-% medziročný nárast.
Nové pravidlá arbitráže by mali pomôcť spotrebiteľom
SITA - 18. 8. 2014
Rezort spravodlivosti argumentuje, že vďaka novému zákonu o spotrebiteľskom rozhodcovskom konaní sa výrazne zvýši úroveň ochrany spotrebiteľa najmä pred praktikami niektorých nebankových spoločností
Praktiky nebankoviek by obmedzilo elektronické prideľovanie exekúcií
Praktiky nebankových spoločností a firiem ponúkajúcich nekvalitný tovar by výrazne obmedzilo náhodné elektronické prideľovanie exekúcií.
A.Hlina: Znižovanie nezamestnanosti metódami úžerníckej mafie
Zdá sa, že nominácie bývalých predstaviteľov nebankoviek do vrcholných politických funkcií špeciálne na Richterovom ministerstve začínajú prinášať svoje ovocie.
Firma Home Credit otvára na Slovensku vlastné pobočky
SITA - 16. 7. 2014
Jedno centrum je v Košiciach a druhú pobočku práve otvárajú v Bratislave, plánovaná je aj pobočka v Žiline
Len polovica tých, ktorí žijú s partnerom, má spoločný účet
TASR - 8. 7. 2014
Len polovica tých, ktorí žijú s partnerom, má spoločný účet na platenie nákladov na domácnosť. Väčšinou naň partneri prispievajú podľa výšky svojho príjmu.
Štyria z desiatich Slovákov rekonštruovali svoje bývanie
TASR - 16. 6. 2014
Slováci si svoje bývanie neustále vylepšujú. V uplynulých troch rokoch totiž opravovali nehnuteľnosť štyria z desiatich Slovákov, ďalších 15 % plánuje rekonštrukciu domu či bytu v nasledujúcich troch rokoch.
Za posledné tri roky obnovilo svoje bývanie 42 % opýtaných
SITA - 16. 6. 2014
Rekonštruovať svoje bývanie plánuje v nasledujúcich troch rokoch ďalších 15 % opýtaných. Podľa prieskumu, ktorý pre spoločnosť Home Credit Slovakia uskutočnila firma STEM/MARK, ľudia najčastejšie rekonštruujú kúpeľňu, kuchyňu alebo vymieňajú okná, ale nezaostávajú ani opravy chát či chalúp.
Svetovým podnikateľom roka 2014 sa stal indický bankár Uday Kotak
TASR - 9. 6. 2014
Svetovým podnikateľom roka 2014 sa stal indický bankár Uday Kotak z Kotak Mahindra Bank. Informovala dnes o tom spoločnosť Ernst & Young (EY), ktorá je usporiadateľom súťaže.
Pohľad do histórie: Úroky za pôžičky sú dnes na úrovni 16. storočia
- 3. 6. 2014
Pôžičky a úvery nás sprevádzajú už veľmi dlho a pravdepodobne sa už nikomu nepodarí zistiť, akú podobu mal prvý úver. Prekvapujúce je, že v 16. storočí bola výška úrokov veľmi podobná tej dnešnej, pohybovala sa medzi 10 - 35 % ročne. Najnižšiu sadzbu pritom ponúkal istý florentský bankár, ktorý pochopil, že férový úrok mu zaručí množstvo spokojných zákazníkov.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov