Banky

Index SAX sa za týždeň prepadol o vyše 13 bodov
SITA - 21. 4. 2014
Výrazne poklesla najmä hodnota akcií OTP Banky Slovensko o 50 % na jedno euro. Za týmto poklesom stáli však iba dve zobchodované akcie banky počas týždňa.
Ako môžu drobní podnikatelia ušetriť?
PR článok - 21. 4. 2014
Malé firmy či drobní živnostníci to dnes nemajú ľahké. Platia odvody, rátajú si príjmy a výdavky kvôli daniam a snažia sa ušetriť, kde sa dá. Pritom, ak sa naučia hospodáriť so svojimi peniazmi rozumne a nájdu v banke služby s výhodnejšími podmienkami, dokážu usporiť nemalé sumy. V Slovenskej sporiteľni môžu mať podnikateľský účet zadarmo a zároveň si tam môžu zobrať úver bez spracovateľského poplatku. Je to jednoduché.
Prvotný hriech európskeho bankovníctva
- 21. 4. 2014 - Názory čitateľov (13)
Samotný základ fungovania bánk spočíva v hriechu. Zarábanie peňazí na niekom inom bolo katolíckou cirkvou zakázané už v 5. storočí. Islam ho zakazuje veľmi striktne. Európania tak mali k bankovníctvu vždy veľmi zložitý vzťah.
Základný účet zadarmo: Dokážeme vďaka nemu usporiť na poplatkoch?
- 19. 4. 2014 - Názory čitateľov (7)
Ktokoľvek si už môže otvoriť bankový účet so základnými službami ak sa legálne zdržiava v EÚ. Netreba mať ani štátnu príslušnosť či trvalé bydlisko. Hovorí o tom zákon nedávno prijatý Európskym parlamentom. Bankové sadzby a podmienky by mali byť transparentné a porovnateľné s inými produktmi, takže zákazníci môžu jednoducho zmeniť svoj ​​účet a prejsť tak k poskytovateľovi lepšej služby.
Prečo je deflačná špirála najväčším postrachom centrálnych bankárov
- 19. 4. 2014 - Názory čitateľov (1)
Za defláciou je treba vidieť aj pokles cien, nie len samotné zníženie tempa inflácie, ktoré je nazývané dezinfláciou. Strach z deflácie bol hlavným dôvodom toho, že Fed začal s prvým programom kvantitatívneho uvoľňovania. Tento strach pramení z troch hlavných oblastí.
Penta mení stratégiu, predá polovicu svojich firiem
- 17. 4. 2014 - Názory čitateľov (4)
Skupina Penta, ktorá je známa napríklad ako majiteľ siete lekární Dr. Max či stávkovej kancelárie Fortuna, prechádza zásadnou premenou. Jej prioritou majú teraz byť dlhodobé investície. Súčasne jej vedenie oznámilo, že už nechce držať v portfóliu menšie firmy.
Podielové fondy s čistými predajmi za 6,7 mil. eur
SITA - 17. 4. 2014
Z ôsmich typov fondov bolo v uplynulom týždni v pluse šesť
Ukrajinské úrady prešetrujú Sberbank a ďalšie banky
SITA - 17. 4. 2014
Dôvodom sú podozrenia z toho, že banka pomáha financovať proruských separatistov
V priemerných mzdách za priemerom únie výrazne zaostávame
V roku 2012 bola priemerná hrubá mesačná mzda v Európskej únii 3,4-krát vyššia, ako na Slovensku, keď dosiahla 818 eur.
Peniaze už čoskoro prevediete aj cez Facebook
- 16. 4. 2014
Facebook sa chce dostať na finančný trh, bude môcť vydať vlastné elektronické peniaze, ale aj sprostredkovať prevody, napísal Financial Times. Spoločnosť by podľa novín mala získať potrebnú licenciu od írskej centrálnej banky behom niekoľkých týždňov.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov