Banky

Poisťovňa Poštovej banky vlani so ziskom 1,9 mil. eur
SITA - 17. 7. 2014
Hrubé predpísané poistné predstavovalo sumu 9,7 mil. eur
Stredoeurópske akciové trhy posilnili
SITA - 16. 7. 2014
Český index PX si pripísal 0,20 % a stúpol na 962,05 bodu, maďarský BUX vzrástol o 0,10 % na 18 161,82 bodu a poľský WIG20 stúpol o 0,36 % na 2 397 bodov.
ECB má už hlavu pod katovou sekerou, snaží sa zachrániť ako vie
- 16. 7. 2014 - Názory čitateľov (13)
Európska centrálna banka nedávno zaviedla negatívne úrokové sadzby a pripravuje formu kvantitatívneho uvoľňovania, aby mohla nakúpiť firemné a vládne dlhopisy. Prečo by sa mala ECB pokúšať nútiť banky k zlým úverom, ak zvážime, že politika kvantitatívneho uvoľňovania skončila totálnym zlyhaním s jasnými neúmyselnými dôsledkami v USA a Japonsku?
Burza potvrdila sedem titulov v báze indexu SAX
SITA - 15. 7. 2014
Báza slovenského akciového indexu SAX sa po júlovej pravidelnej revízii nemení, naďalej v nej zostávajú akcie siedmich spoločností.
Dovolenka s kartou: V týchto krajinách radšej hotovosť!
- 15. 7. 2014 - Názory čitateľov (3)
Čoraz viac a viac ľudí sa spolieha počas zahraničnej dovolenky len na platobnú kartu. Hoci plastová karta má svoje nespochybniteľné výhody, stále sa nájdu destinácie, kde sa zločinci zameriavajú práve turistov platiacich kartami. Okrem mapy európskych krajín s najčastejšími kartovými podvodmi si pozrite aj pár tipov, na čo si dávať pozor pri používaní kariet počas dovolenky.
BRICS: Cesta ako si vytvoriť ochranu voči vplyvu západných krajín
- 14. 7. 2014 - Názory čitateľov (1)
Brazília sa chystá hostiť v poradí už šieste zasadnutie skupiny BRICS v meste Fortaleza v severovýchodnej časti krajiny. Očakáva sa, že na konferencii, na ktorú majú doraziť predstavitelia Ruska, Indie, Číny a Juhoafrickej republiky, budú zverejnené plány na zriadenie rozvojovej banky BRICS, teda de facto rivala Svetovej banky. Napísal to server BBC.
Prešľap MMF: Dva týždne pred útokmi na banky, tvrdili že sú bezpečné
- 14. 7. 2014 - Názory čitateľov (12)
Začiatkom leta zašli úradníci MMF do Sofie, aby študovali ekonomický rozvoj Bulharska. A asi pred mesiacom vydali oficiálnu správu, v ktorej okrem iného uviedli, že bulharské banky sú "stabilné a likvidné." Môžeme hovoriť o epickom načasovaní. O necelé dva týždne neskôr sa bulharský bankový systém ocitol v urputných bojoch plnohodnotnej krízy.
Akciový index SAX za týždeň oslabil o 0,82 bodu
SITA - 13. 7. 2014
Najväčšiu zmenu v rámci bázických titulov zaznamenali v uplynulom týždni akcie farmaceutickej firmy Biotika, ktoré oslabili o vyše 6 %.
Technológia mp3 v bankomate hudbu neprehráva, kradne vám osobné údaje
- 12. 7. 2014
Štúdia EAST (European ATM Security Team) upozorňuje na absenciu jednotného zavedenia spoločných krokov v otázkach bezpečnosti. Zločinci ukradnú údaje v Európe, ale peniaze si vyberú inde.
Espírito Santo: Ďalekosiahle problémy pre európsku perifériu
- 11. 7. 2014
Na povrch po dlhšej odmlke opäť vyplávali problémy skupiny Espírito Santo International (ESI). Tá už koncom minulého roka čelila vyšetrovaniu z dôvodu nejasností v účtovných výkazoch.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov