Banky

Základný účet zadarmo: Dokážeme vďaka nemu usporiť na poplatkoch?
- 05:12
Ktokoľvek si už môže otvoriť bankový účet so základnými službami ak sa legálne zdržiava v EÚ. Netreba mať ani štátnu príslušnosť či trvalé bydlisko. Hovorí o tom zákon nedávno prijatý Európskym parlamentom. Bankové sadzby a podmienky by mali byť transparentné a porovnateľné s inými produktmi, takže zákazníci môžu jednoducho zmeniť svoj ​​účet a prejsť tak k poskytovateľovi lepšej služby.
Prečo je deflačná špirála najväčším postrachom centrálnych bankárov
- 04:38
Za defláciou je treba vidieť aj pokles cien, nie len samotné zníženie tempa inflácie, ktoré je nazývané dezinfláciou. Strach z deflácie bol hlavným dôvodom toho, že Fed začal s prvým programom kvantitatívneho uvoľňovania. Tento strach pramení z troch hlavných oblastí.
Penta mení stratégiu, predá polovicu svojich firiem
- 17. 4. 2014 - Názory čitateľov (4)
Skupina Penta, ktorá je známa napríklad ako majiteľ siete lekární Dr. Max či stávkovej kancelárie Fortuna, prechádza zásadnou premenou. Jej prioritou majú teraz byť dlhodobé investície. Súčasne jej vedenie oznámilo, že už nechce držať v portfóliu menšie firmy.
Podielové fondy s čistými predajmi za 6,7 mil. eur
SITA - 17. 4. 2014
Z ôsmich typov fondov bolo v uplynulom týždni v pluse šesť
Ukrajinské úrady prešetrujú Sberbank a ďalšie banky
SITA - 17. 4. 2014
Dôvodom sú podozrenia z toho, že banka pomáha financovať proruských separatistov
V priemerných mzdách za priemerom únie výrazne zaostávame
V roku 2012 bola priemerná hrubá mesačná mzda v Európskej únii 3,4-krát vyššia, ako na Slovensku, keď dosiahla 818 eur.
Peniaze už čoskoro prevediete aj cez Facebook
- 16. 4. 2014
Facebook sa chce dostať na finančný trh, bude môcť vydať vlastné elektronické peniaze, ale aj sprostredkovať prevody, napísal Financial Times. Spoločnosť by podľa novín mala získať potrebnú licenciu od írskej centrálnej banky behom niekoľkých týždňov.
Menová vojna: Súboj, v ktorom môže Európa veľmi ľahko utrpieť porážku
- 16. 4. 2014 - Názory čitateľov (4)
Šéfovi Európskej centrálnej banky došla trpezlivosť, Mario Draghi uznal posilnenie eura. Jeho zlosť je pochopiteľná, pretože ak by pokračoval rast jednotnej meny, znamenalo by to, že eurozóna začína prehrávať menovú vojnu. A v tejto vojne je práve Draghi jedným z generálov.
Praha v utorok posilnila, Budapešť a Varšava klesli
SITA - 15. 4. 2014
Český index PX si pripísal 0,21 % a uzavrel na úrovni 996,01 bodu, maďarský BUX oslabil o 2,54 % na 17 345,60 bodu a poľský WIG20 klesol o 1,37 % na 2 407,32 bodu
Európska únia chce stihnúť schváliť bankové pravidlá ešte pred májovými voľbami
- 15. 4. 2014 - Názory čitateľov (2)
Európska únia tento týždeň potvrdia rad dôležitých reforiem, ktoré umožnia zachraňovať krachujúce banky a štáty eurozóny bez využitia verejných peňazí. Zmeny pravidiel ďalej posilnia právomoci regulátorov EÚ na kapitálových trhoch na úkor národných vlád.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov