Dedičstvo

Opozícia chce zákon o pôde poslať na ÚS, má dva návrhy
TASR - 25. 6. 2014
Opoziční poslanci by chceli, aby zákon o nadobúdaní vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku, ktorého novelu v máji schválil parlament v zrýchlenom režime, preskúmal Ústavný súd SR.
Možnosť výberu úspor má dostať asi pätina sporiteľov
Podľa kompromisného návrhu, na ktorom sa dohodol rezort práce s opozičnými poslancami, možnosť výberu časti nasporenej sumy dostanú tí sporitelia, ktorých súčet dôchodkov z prvého a druhého piliera bude vyšší, ako by bol ich dôchodok, ak by do druhého piliera nevstúpili a dostávali by penziu výlučne zo štátneho, priebežného piliera.
Prezident podpísal sprísnenie podmienok pri predaji a darovaní pôdy
TASR - 27. 5. 2014
Podmienky predaja a darovania poľnohospodárskej pôdy na Slovensku sa už čoskoro sprísnia. Prezident SR Ivan Gašparovič podpísal zákon o nadobúdaní vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku, ktorý Národná rada (NR) SR prerokovala v zrýchlenom režime.
Poslancov čakajú aj výplaty dôchodkov
Na 35. schôdzi parlamentu, ktorá bude v utorok pokračovať piatym rokovacím dňom, čaká na poslancov aj rozhodovanie o určení spôsobu výplaty dôchodkov z druhého dôchodkového piliera.
Zmeny pri predaji a darovaní pôdy plénum schválilo v zrýchlenom režime
TASR - 16. 5. 2014
Podmienky predaja a darovania poľnohospodárskej pôdy na Slovensku sa majú sprísniť. Plénum Národnej rady (NR) SR pri dnešnom hlasovaní schválilo vládny návrh zákona o nadobúdaní vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku.
MPSVR chce zaviesť dedenie v 2.pilieri aj po kúpe penzie
SITA - 29. 4. 2014
Ministerstvo práce chce zaviesť 7-ročné garantované obdobie po zakúpení doživotnej penzie, počas ktorého by pozostalí zdedili po zomretom poberateľovi penzie dôchodok v sume, ktorú by zosnulý dostával v období zostávajúcom do skončenia siedmich rokov od kúpy dôchodku.
OĽaNO iniciuje mimoriadnu schôdzu na záchranu slovenskej pôdy
SITA - 15. 4. 2014
Na zvolanie schôdze má OĽaNO zatiaľ prisľúbených 34 podpisov poslancov, návrh chcú do parlamentu predložiť po Veľkej noci
Slovensku hrozí, že od mája príde o svoju pôdu
Slovensko môže prísť o pôdu pod nohami, a to doslova. Varujú pred tým poslanci Národnej rady (NR) SR za hnutie OĽaNO.
Rozhodnutie súdu o domácej pálenke je bruselskou provokáciou
Verdikt Súdneho dvora Európskej únie, podľa ktorého legalizácia domácej výroby pálenky do 50 litrov ročne bez zdanenia v Maďarsku nie je v súlade s právnymi normami Európskej únie (EÚ), je "ďalšou nehoráznou provokáciou bruselských byrokratov".
Pozostalostné penzie z 2. piliera sa budú dať dediť
SITA - 31. 1. 2014
Predpokladom pre dedenie vdovských, vdoveckých a sirotských dôchodkov bude, že si poberateľ doživotného dôchodku z druhého piliera so životnou poisťovňou dohodne vyplácanie pozostalostných dôchodkov počas jedného alebo dvoch rokov po jeho smrti.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov