Dedičstvo

Koniec tradície: Namiesto ropy investujú Rockefellerovci do obnoviteľných zdrojov
- 23. 9. 2014 - Názory čitateľov (2)
Rodina Rockefellerovcov, ktorá svoj obrovský majetok získala prevažne investíciami do ropy, sa odvracia od tohto tradičného zdroja príjmov. Spolu s ďalšími investormi a filantropmi vloží 50 miliárd dolárov, pôvodne určených na investície do fosílnych palív, do obnoviteľných zdrojov.
Ako prísť ľahko k peniazom: Náhoda dokáže urobiť boháča z kohokoľvek
- 20. 9. 2014 - Názory čitateľov (6)
Peniaze na vás niekedy môžu čakať aj na miestach, kde by ste ich určite nehľadali. Pri upratovaní, nakupovaní či prechádzke záhradou. Prinášame sedem zaujímavých prípadov, kedy si šťastlivci finančne prilepšili buď vďaka náhode, alebo poctivým hľadaním konkrétneho pokladu.
Výsledok škótskeho referenda priniesol investorom úľavu
SITA - 19. 9. 2014
Hlasovanie, v ktorom Škóti odmietli nezávislosť, podľa analytikov banky HSBC odstraňuje veľkú politickú a ekonomickú neistotu
Heineken odmietol ponuku firmy SABMiller na prevzatie
SITA - 15. 9. 2014
Spoločnosť informovala, že jej kľúčový akcionár chce, aby firma ostala nezávislá
V Maďarsku výrazne klesol legálny predaj cigariet
TASR - 21. 8. 2014
Legálny trh s cigaretami v Maďarsku zaznamenal drastický pokles. Kým v prvom polroku 2012 predali ešte 6,2 miliardy kusov cigariet, za prvých šesť mesiacov tohto roka to bolo už iba 3,6 miliardy.
Opozícia chce zákon o pôde poslať na ÚS, má dva návrhy
TASR - 25. 6. 2014
Opoziční poslanci by chceli, aby zákon o nadobúdaní vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku, ktorého novelu v máji schválil parlament v zrýchlenom režime, preskúmal Ústavný súd SR.
Možnosť výberu úspor má dostať asi pätina sporiteľov
Podľa kompromisného návrhu, na ktorom sa dohodol rezort práce s opozičnými poslancami, možnosť výberu časti nasporenej sumy dostanú tí sporitelia, ktorých súčet dôchodkov z prvého a druhého piliera bude vyšší, ako by bol ich dôchodok, ak by do druhého piliera nevstúpili a dostávali by penziu výlučne zo štátneho, priebežného piliera.
Prezident podpísal sprísnenie podmienok pri predaji a darovaní pôdy
TASR - 27. 5. 2014
Podmienky predaja a darovania poľnohospodárskej pôdy na Slovensku sa už čoskoro sprísnia. Prezident SR Ivan Gašparovič podpísal zákon o nadobúdaní vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku, ktorý Národná rada (NR) SR prerokovala v zrýchlenom režime.
Poslancov čakajú aj výplaty dôchodkov
Na 35. schôdzi parlamentu, ktorá bude v utorok pokračovať piatym rokovacím dňom, čaká na poslancov aj rozhodovanie o určení spôsobu výplaty dôchodkov z druhého dôchodkového piliera.
Zmeny pri predaji a darovaní pôdy plénum schválilo v zrýchlenom režime
TASR - 16. 5. 2014
Podmienky predaja a darovania poľnohospodárskej pôdy na Slovensku sa majú sprísniť. Plénum Národnej rady (NR) SR pri dnešnom hlasovaní schválilo vládny návrh zákona o nadobúdaní vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov