Dedičstvo

ZCR pristúpil ku Globálnemu etickému kódexu cestovného ruchu
TASR - 31. 10. 2014
Zväz cestovného ruchu (ZCR) SR pristúpil tento týždeň ku Globálnemu etickému kódexu cestovného ruchu a zaviazal sa ho dodržiavať a plniť jeho ciele.
Nemci obľubujú hotovosť, odmietajú žiť na dlh
- 28. 10. 2014 - Názory čitateľov (15)
Hotovosť už nosia v peňaženkách pomaly len tí, ktorí platia na miestach, kde sa iný spôsob neakceptuje. Alebo tí, čo veria rôznym konšpiráciám ohľadom elektronického bankovníctva a radšej sa finančným inštitúciám oblúkom vyhýbajú. Kam ale patria Nemci? Prečo sú práve oni v Európe odporcami platobných kariet či virtuálnych peňaženiek?
Koniec tradície: Namiesto ropy investujú Rockefellerovci do obnoviteľných zdrojov
- 23. 9. 2014 - Názory čitateľov (2)
Rodina Rockefellerovcov, ktorá svoj obrovský majetok získala prevažne investíciami do ropy, sa odvracia od tohto tradičného zdroja príjmov. Spolu s ďalšími investormi a filantropmi vloží 50 miliárd dolárov, pôvodne určených na investície do fosílnych palív, do obnoviteľných zdrojov.
Ako prísť ľahko k peniazom: Náhoda dokáže urobiť boháča z kohokoľvek
- 20. 9. 2014 - Názory čitateľov (6)
Peniaze na vás niekedy môžu čakať aj na miestach, kde by ste ich určite nehľadali. Pri upratovaní, nakupovaní či prechádzke záhradou. Prinášame sedem zaujímavých prípadov, kedy si šťastlivci finančne prilepšili buď vďaka náhode, alebo poctivým hľadaním konkrétneho pokladu.
Výsledok škótskeho referenda priniesol investorom úľavu
SITA - 19. 9. 2014
Hlasovanie, v ktorom Škóti odmietli nezávislosť, podľa analytikov banky HSBC odstraňuje veľkú politickú a ekonomickú neistotu
Heineken odmietol ponuku firmy SABMiller na prevzatie
SITA - 15. 9. 2014
Spoločnosť informovala, že jej kľúčový akcionár chce, aby firma ostala nezávislá
V Maďarsku výrazne klesol legálny predaj cigariet
TASR - 21. 8. 2014
Legálny trh s cigaretami v Maďarsku zaznamenal drastický pokles. Kým v prvom polroku 2012 predali ešte 6,2 miliardy kusov cigariet, za prvých šesť mesiacov tohto roka to bolo už iba 3,6 miliardy.
Opozícia chce zákon o pôde poslať na ÚS, má dva návrhy
TASR - 25. 6. 2014
Opoziční poslanci by chceli, aby zákon o nadobúdaní vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku, ktorého novelu v máji schválil parlament v zrýchlenom režime, preskúmal Ústavný súd SR.
Možnosť výberu úspor má dostať asi pätina sporiteľov
Podľa kompromisného návrhu, na ktorom sa dohodol rezort práce s opozičnými poslancami, možnosť výberu časti nasporenej sumy dostanú tí sporitelia, ktorých súčet dôchodkov z prvého a druhého piliera bude vyšší, ako by bol ich dôchodok, ak by do druhého piliera nevstúpili a dostávali by penziu výlučne zo štátneho, priebežného piliera.
Prezident podpísal sprísnenie podmienok pri predaji a darovaní pôdy
TASR - 27. 5. 2014
Podmienky predaja a darovania poľnohospodárskej pôdy na Slovensku sa už čoskoro sprísnia. Prezident SR Ivan Gašparovič podpísal zákon o nadobúdaní vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku, ktorý Národná rada (NR) SR prerokovala v zrýchlenom režime.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov