Dedičstvo

Heineken odmietol ponuku firmy SABMiller na prevzatie
SITA - 15. 9. 2014
Spoločnosť informovala, že jej kľúčový akcionár chce, aby firma ostala nezávislá
V Maďarsku výrazne klesol legálny predaj cigariet
TASR - 21. 8. 2014
Legálny trh s cigaretami v Maďarsku zaznamenal drastický pokles. Kým v prvom polroku 2012 predali ešte 6,2 miliardy kusov cigariet, za prvých šesť mesiacov tohto roka to bolo už iba 3,6 miliardy.
Opozícia chce zákon o pôde poslať na ÚS, má dva návrhy
TASR - 25. 6. 2014
Opoziční poslanci by chceli, aby zákon o nadobúdaní vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku, ktorého novelu v máji schválil parlament v zrýchlenom režime, preskúmal Ústavný súd SR.
Možnosť výberu úspor má dostať asi pätina sporiteľov
Podľa kompromisného návrhu, na ktorom sa dohodol rezort práce s opozičnými poslancami, možnosť výberu časti nasporenej sumy dostanú tí sporitelia, ktorých súčet dôchodkov z prvého a druhého piliera bude vyšší, ako by bol ich dôchodok, ak by do druhého piliera nevstúpili a dostávali by penziu výlučne zo štátneho, priebežného piliera.
Prezident podpísal sprísnenie podmienok pri predaji a darovaní pôdy
TASR - 27. 5. 2014
Podmienky predaja a darovania poľnohospodárskej pôdy na Slovensku sa už čoskoro sprísnia. Prezident SR Ivan Gašparovič podpísal zákon o nadobúdaní vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku, ktorý Národná rada (NR) SR prerokovala v zrýchlenom režime.
Poslancov čakajú aj výplaty dôchodkov
Na 35. schôdzi parlamentu, ktorá bude v utorok pokračovať piatym rokovacím dňom, čaká na poslancov aj rozhodovanie o určení spôsobu výplaty dôchodkov z druhého dôchodkového piliera.
Zmeny pri predaji a darovaní pôdy plénum schválilo v zrýchlenom režime
TASR - 16. 5. 2014
Podmienky predaja a darovania poľnohospodárskej pôdy na Slovensku sa majú sprísniť. Plénum Národnej rady (NR) SR pri dnešnom hlasovaní schválilo vládny návrh zákona o nadobúdaní vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku.
MPSVR chce zaviesť dedenie v 2.pilieri aj po kúpe penzie
SITA - 29. 4. 2014
Ministerstvo práce chce zaviesť 7-ročné garantované obdobie po zakúpení doživotnej penzie, počas ktorého by pozostalí zdedili po zomretom poberateľovi penzie dôchodok v sume, ktorú by zosnulý dostával v období zostávajúcom do skončenia siedmich rokov od kúpy dôchodku.
OĽaNO iniciuje mimoriadnu schôdzu na záchranu slovenskej pôdy
SITA - 15. 4. 2014
Na zvolanie schôdze má OĽaNO zatiaľ prisľúbených 34 podpisov poslancov, návrh chcú do parlamentu predložiť po Veľkej noci
Slovensku hrozí, že od mája príde o svoju pôdu
Slovensko môže prísť o pôdu pod nohami, a to doslova. Varujú pred tým poslanci Národnej rady (NR) SR za hnutie OĽaNO.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov