Dedičstvo

OĽaNO iniciuje mimoriadnu schôdzu na záchranu slovenskej pôdy
SITA - 15. 4. 2014
Na zvolanie schôdze má OĽaNO zatiaľ prisľúbených 34 podpisov poslancov, návrh chcú do parlamentu predložiť po Veľkej noci
Slovensku hrozí, že od mája príde o svoju pôdu
Slovensko môže prísť o pôdu pod nohami, a to doslova. Varujú pred tým poslanci Národnej rady (NR) SR za hnutie OĽaNO.
Rozhodnutie súdu o domácej pálenke je bruselskou provokáciou
Verdikt Súdneho dvora Európskej únie, podľa ktorého legalizácia domácej výroby pálenky do 50 litrov ročne bez zdanenia v Maďarsku nie je v súlade s právnymi normami Európskej únie (EÚ), je "ďalšou nehoráznou provokáciou bruselských byrokratov".
Pozostalostné penzie z 2. piliera sa budú dať dediť
SITA - 31. 1. 2014
Predpokladom pre dedenie vdovských, vdoveckých a sirotských dôchodkov bude, že si poberateľ doživotného dôchodku z druhého piliera so životnou poisťovňou dohodne vyplácanie pozostalostných dôchodkov počas jedného alebo dvoch rokov po jeho smrti.
Banková únia nie je vymyslená téma z kuloárov
TASR - 27. 1. 2014
Hlavným cieľom medzinárodnej konferencie so symbolickým názvom Tatra Summit v Bruseli bolo dať dohromady ľudí, ktorí sa priamo podieľajú na tvorbe bankovej únie, otvorene, za účasti verejnosti diskutovať o tomto projekte a pripraviť podklady pre ďalšie rokovania na európskej úrovni.
Združenie Región Beskydy pripravuje dva projekty obnovy cyklotrás
TASR - 12. 1. 2014
Dva projekty obnovy cyklotrás zrealizuje združenie Región Beskydy od januára do marca 2014 vďaka ich podpore z Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.
V Maďarsku zakážu predaj cigariet v nákupných centrách a na benzínkach
TASR - 29. 11. 2013
V maďarských nákupných centrách s veľkosťou nad 2500 m2 a na benzínových čerpadlách po 30. máji 2014 už nebude možné predávať tabakové výrobky, rozhodla vláda.
Európski miliardári sú na ústupe, nadvládu preberajú ázijskí superboháči
- 8. 11. 2013
Množina európskych superboháčov sa povážlivo zmenšila. Zatiaľ čo zvyšok sveta hlási prírastky, starý kontinent sa zmieta v recesnej suchote. Populácia tunajších dolárových miliardárov oproti vlaňajšku klesla o tri desiatky.
Opäť ženatý: Koho si tento krát George Soros vzal?
- 24. 9. 2013 - Názory čitateľov (2)
George Soros sa opäť ženil, sprievodné svadobné podujatie vypuklo už v piatok v newyorskom Múzeu moderného umenia, kde sa zišlo asi päťsto hostí. Čerstvá manželka dediť veľmi nebude, veľká časť majetku ide totiž na charitu.
Nemocnice dlhovali SP na konci júla cez 70 mil. eur
SITA - 28. 8. 2013
Dlh zdravotníckych zariadení v porovnaní so záverom minulého roka narástol o 21,4 mil. eur.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov