Dedičstvo

Z prvej ruky: Grófka vie, ako neprísť o bohatstvo
- 14. 10. 2015 - Názory čitateľov (3)
Ak ste už bohatí, stojíte pred veľkou výzvou: bohatým aj zostať. No a potom je tu ešte ďalšia úroveň, dokázať ochrániť rodinné bohatstvo po niekoľko storočí.
Keď dôchodok nestačí: Dve tretiny ľudí starších ako 58 rokov si hľadajú možnosti ako si privyrobiť
- 5. 10. 2015 - Názory čitateľov (2)
Dôchodca na Slovensku mal v minulom roku priemerné mesačné výdavky na úrovni asi 354 eur. Viac ako polovica z jeho rozpočtu samozrejme putovala na potraviny, bývanie a energie. Domácnosti dôchodcov vynaložili mesačne na tieto položky spolu v priemere zhruba 178 eur na osobu.
Diablovo oko v ekonomike: Báť sa závisti, alebo nie?
- 14. 9. 2015 - Názory čitateľov (2)
V Brazílii to je olho grande. Taliani hovoria il malocchio. Maďari gonosz szem. Deochi je to v Rumunsku a v arabčine ayn al-hasud. Po anglicky eye of envy, čiže diablovo oko.
Ako sa stať milionárom: Cesta k mimoriadnemu bohatstvu nevedie cez zamestnanie
- 27. 6. 2015 - Názory čitateľov (16)
Ako sa stať skutočne bohatý? Duchovne bohatí môžete byť mnohými spôsobmi, teraz je ale reč o reálnom, materiálnom blahobyte. Návod je pomerne jednoduchý. Bude to vyžadovať všetok váš čas aj peniaze.
Čína je jedným z našich popredných obchodných partnerov
Slovensko teší záujem čínskych spoločností o projekty a investície v oblasti energetiky, strojárskeho priemyslu, dopravy a logistiky.
Čomu sa vo finančnom svete vyvarovať, aby sa vám nerozpadlo aj ďalšie manželstvo
- 20. 3. 2015
Aj keď podľa Demografického atlasu SR patríme k populáciám s miernou intenzitou rozvodovosti, stále je to necelých 11 000 rozvodov ročne. Keď vstupujete do manželstva prvýkrát, máte pocit, že vaše manželstvo pretrvá navždy. Ale keď uzatvárate druhé manželstvo, do popredia sa dostávajú úplne iné pocity. Iste, väčšina sa snaží poučiť z chýb predošlých, napriek tomu sa môžete zamotať do celého radu finančných komplikácií.
1 . a 2. pilier sú súčasťou základného systému dôchodkového zabezpečenia
Diskusie o výhodnosti zotrvania či vystúpenia z druhého piliera zastierajú skutočný zmysel a poslanie dvojpilierového systému – rozloženie rizika pri sporení na starobu. Píše sa v stanovisku, ktoré dnes TASR poskytla Asociácia dôchodkových správcovských spoločností (ADSS).
Nemeckí podnikatelia odmietajú ďalšiu záťaž
Opatrenia ako všeobecná minimálna mzda a kvóty pre zastúpenie žien v správnych radách firiem vytvárajú bariéry pre vstup na trh práce a prinášajú zbytočnú byrokraciu, tvrdia popredné záujmové organizácie nemeckých podnikateľov
Daň z nehnuteľnosti dedičia priznávajú do 30 dní od právoplatnosti osvedčenia
TASR - 25. 1. 2015
Dedičia podávajú priznanie k dani z nehnuteľností do 2. februára 2015, ak do konca roka 2014 nadobudlo právoplatnosť osvedčenie o dedičstve vydané notárom alebo rozhodnutie o dedičstve vydané súdom.
MMF znížil svoju prognózu rastu globálnej ekonomiky
TASR - 20. 1. 2015
Globálna ekonomika porastie pomalšie, než sa očakávalo. Medzinárodný menový fond (MMF) vo svojej aktualizácii vyhliadok svetovej ekonomiky znížil rastovú prognózu pre tento rok. Fond vyzval vlády a centrálne banky, aby na podporu rastu realizovali akomodatívnu menovú politiku a štrukturálne reformy. Informovali o tom agentúry Reuters a DPA a MMF.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov