Brokeri

Tajný kalendár a systém upozornení vám pomôžu zbaviť sa akcií, aby ste neboli súčasťou veľkého výpredaja
- 28. 2. 2015 - Názory čitateľov (10)
Je len otázkou času, kedy sa americký akciových trhoch prepadne o 50% alebo aj viac. Tvrdia to viacerí renomovaní odborníci.
Klamať na odvodoch sa neoplatí: Sociálna poisťovňa má na webe novinky
Sociálna poisťovňa v záujme širšej informovanosti verejnosti pripravila na svojej webovej stránke www.socpoist.sk nové tematické rubriky k aktuálnym témam, a to Aktualizujte si kontakty v SP, 2. pilier sa otvorí a Klamať na odvodoch sa neoplatí.
Obchodníčka z Wall Street zamrzla v horách, mala len 32 rokov
- 17. 2. 2015 - Názory čitateľov (8)
Po všetkých tých drogových aférach spájajúcich sa s obchodníkmi z Wall Street bol životný štýl Ekateriny "Kate" Matrosovej dá sa povedať niečím výnimočným. Milovala turistiku, raftovanie aj lezenie. Jej poslednú individuálnu pešiu túru v New Hampshire prekazili teploty pod bodom mrazu a silný vietor. Záchranári nedokázali doraziť včas.
Skutočný príbeh z Wall Street: Ako mi kokaín zničil moje obchodné zručnosti
- 16. 2. 2015 - Názory čitateľov (4)
Americký akciový index S&P 500 koncom roka 2014 siahol na rekordné maximá. Ekonómovia aj analytici argumentujú dobrou kondíciou americkej ekonomiky, ale za výkonom akcií stojí predovšetkým samotný vývoj jednotlivých firiem a nemalý podiel majú aj burzoví makléri. Ich práca je všeobecne vnímaná ako jedna z psychicky najnáročnejších a preto nečudo, že si občas pomôžu nejakým tým "povzbudzovadlom".
Grécky premiér Tsipras zmrazil privatizácie, trhy ovládol strach
- 29. 1. 2015 - Názory čitateľov (13)
Ľavicový grécky premiér Alexis Tsipras predhodil otvorenú výzvu medzinárodným veriteľom, keď v stredu zastavil privatizačné plány dohodnuté v rámci záchranného dohody, pretavilo sa to do ťažkých strát na finančných trhoch. Informuje agentúra Reuters.
Nie som finančný guru, CAPITAL MARKETS skúsenosti
PR článok - 28. 1. 2015
Dennodenne, môžeme na televíznej obrazovke sledovať tváre svetových športovcov. Pilotov Formule1, úspešných basketbalistov, golfových hráčov. Ako zástupcov kolektívnych športov, tak individuálnych gladiátorov, ktorí vstupujú do pomyselnej arény, aby svetu dokázali svoju výnimočnosť. Bežný človek ich vníma ako úspešných a bohatých ľudí, ktorí vo svetle reflektorov podávajú po svojom výnimočnom výkone interview novinárom zvučných periodík. Niekedy si však neuvedomujeme, čo títo ľudia dokázali obetovať preto, aby boli tam kde sú, na stupni víťazov preberajúc trofej najlepšieho.
Neprehľadný trh s derivátmi: Prepáčte, zarobil som na vás
- 24. 1. 2015 - Názory čitateľov (5)
Ak kupujete niečo od dílera, chcete čo najnižšiu cenu, ale on chce tú najvyššiu. Ako zistíte, že cena je príliš vysoká? Ak kupujete akcie, je všetko pomerne jasné. Keď je cena akcie 80 dolárov a broker chce 85 dolárov, sťahuje vás z kože.
O pomoc požiadalo vlani informačno-poradenské centrum takmer 430.000 ľudí
TASR - 18. 1. 2015
Informačno-poradenské centrum Sociálnej poisťovne (SP) v minulom roku vybavilo celkovo 429.818 požiadaviek zo strany verejnosti.
Euro voči doláru slabne, niektorý dovážaný tovar zdražie
Zdraženie dovážaných liekov, alebo zhodnotenie úspor uložených v amerických dolároch. Toto môže podľa analytikov spôsobiť pokračujúce oslabovanie eura voči doláru.
Základné pravidlá investovania: Poučky, ktorých by sa mali držať začiatočníci i pokročilí
- 6. 1. 2015 - Názory čitateľov (2)
Poriadne investičné vzdelanie je nad zlato. Aby ste dosiahli na prvú métu, potrebujete informácie a znalosti. Druhú métu získate po zoznámení sa s investičnými nástrojmi a organizáciou trhu. Pre tretiu je potom potrebná analytická metodológia. Nakoniec musíte porozumieť sami sebe ako investorovi a zobrať odvahu k realizácii svojich rozhodnutí.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov