Brokeri

Zrod úspešného investora: 15 detských chýb, ktoré vás môžu vyjsť draho
Každý (skúsený) investor má svoj recept na úspech. Ten vám ale rozhodne neprezradí. Dá sa na to ísť aj z druhého konca. Zostaviť si zoznam, ktorým veciam sa v investovaní rozhodne oplatí vyvarovať.
Tri typy finančných prognostikov: To, čo si dnes želáte, dokážete v budúcnosti privolať
- 22. 6. 2016 - Názory čitateľov (1)
Pochopenie toho, aký typ finančného prognostika predstavujete, môže mať zásadný význam pre vybudovanie rozumného finančného plánu a dokáže zlepšiť vaše šance na finančný úspech. Nasledujúci návod vám pomôže lepšie pochopiť, aký typ prognostika ste.
Stretnutie s investičnou ikonou: Ako jeden obed dokáže zmeniť celý nasledujúci život
- 21. 6. 2016 - Názory čitateľov (4)
Písal sa rok 2008, Guy Spier a jeho kamarát Mohnish Pabrai sa rozhodli, že sa zúčastnia charitatívnej aukcie, kde sa dal vydražiť obed s "Veštcom z Omahy".
Dámy, skúste byť opakom toho, o čom spieva Beyonce
- 20. 6. 2016
Pre nežnejšie pohlavie nie je ľahké byť nezávislý. V takomto duchu znie hit od Beyonce. Veteránka z Wall Street, Sallie Krawchecková si myslí, že je čas to zmeniť a vo svojej novej on-line investičnej spoločnosti sa zamerala na ženy.
Najväčší prešľap súkromných bankárov: Zabúdajú na peniaze bohatých žien a mladých ľudí
- 15. 6. 2016 - Názory čitateľov (3)
Čoraz pomalšie je tempo rastu bohatstva tej najmajetnejšej vrstvy. Toto spomalenie bolo vlani najmarkantnejšie najmä vo vyspelom svete, ale prakticky všade okrem Japonska došlo k prepadu. Stále prísnejšie regulačné prostredie a nízke výnosy sťažujú situáciu privátnych bankárov, ktorí sa zameriavali predovšetkým na peniaze boháčov.
Študenti-brigádnici v prípade práce v rámci EÚ nemajú povinnosti voči SP
TASR - 31. 5. 2016
Študenti, ktorí sa chystajú v lete na brigádu do niektorej z krajín Európskej únie (EÚ), vrátane Švajčiarska, Nórska, Islandu a Lichtenštajnska a na Slovensku nie sú dobrovoľne poistení, nemajú žiadne povinnosti voči Sociálnej poisťovni.
Výška minimálneho dôchodku sa od 1. januára 2017 nezmení
Výška minimálneho dôchodku sa po 1. januári 2017 nezmení a ostane na rovnakej úrovni ako v roku 2016.
Nenechajte sa ovládnuť emóciami: Najčastejšie finančné prešľapy, pri ktorých veľkosť majetku nehrá žiadnu rolu
- 24. 5. 2016 - Názory čitateľov (3)
Nie je to nedostatok znalostí, aj zbehlí investori čelia rovnakým hrozbám ako tí menší. Zvyk je totiž železná košeľa a v spojení s emóciou dokáže úplne zatarasiť cestu k správnym rozhodnutiam.
Časy sa menia, zajtra dovidenia: Na Wall Street sa striedajú pozície, investičné banky strácajú
- 18. 5. 2016
Pre investičné banky nastali ťažké časy, ale pre ostatných hráčov na Wall Street to až tak tragické nie je. Asi takto by sa jednoducho dal zhrnúť výsledok správy od Boston Consulting Group o kapitálových trhoch a investičnom bankovníctve.
Vyvolení majú šiesty zmysel: Prečo najbohatší predávajú medzi prvými
- 17. 5. 2016 - Názory čitateľov (4)
Na finančných trhoch ide celkom často do tuhého. Skúsení investori ale vedia, kedy z pozície vystúpiť. Ako ukazuje nová štúdia, majú na to vyvinutý šiesty zmysel, ktorý ich pred hlbokými prepadmi na trhoch varuje.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov