Brokeri

Súboj titanov: Rovnaká liga, ale rozdielne stratégie
- 4. 7. 2015
Jeden z nich vyrástol v USA ako syn poštára a mal spoločnú izbu s babičkou. Ten druhý sa narodil v Austrálii ako šieste z desiatich detí v dobre zaistenej domácnosti. Jeden začal predajom drahých kovov, ten druhý pred vstupom do bankovníctva pracoval pre McKinsey & Co.
Analytici: Grécko ešte nezbankrotovalo, inštitúcie čakajú na referendum
TASR - 1. 7. 2015
Vypršanie záchranného programu od Európskej únie a neuhradenie splátky Medzinárodnému menovému fondu (MMF) ešte pre Grécko neznamená bankrot. Podľa analytikov by však proces krachu krajiny mohla urýchliť napríklad Európska centrálna banka (ECB), ktorá by mohla tamojšie banky odstaviť od toku peňazí. Inštitúcie podľa odborníkov však čakajú aj na výsledky referenda v krajine.
Slovenská sporiteľňa predáva záložné listy za 5 mil. eur
Úročiť sa budú ročnou pevnou úrokovou sadzbou 1,2 %
Vláda pripravila pre občanov daňovo zvýhodnené investičné sporenie
Občania Slovenska si budú môcť pravdepodobne od budúceho roka sporiť v rámci daňovo zvýhodneného investičného sporenia. Vyplýva to z novely zákona o dani z príjmov, ktorú dnes parlament poslal do druhého čítania.
Ako ozdraviť váš vzťah k peniazom? Potrebujete finančného terapeuta!
- 18. 6. 2015 - Názory čitateľov (7)
Predstavte si, že presne viete, čo by ste mali robiť s vašimi peniazmi, ale nedokážete sa k tomu prinútiť. Možno ešte stále sponzorujete hotovosťou svoje dospelé dieťa, hoci by sa už dávno malo dokázať o seba postarať. Alebo máte v manželskom zväzku rozdielne názory na peniaze, či ste stratili až priveľa riskantnými stávkami na trhu a máte z toho depresie. Na koho sa obrátiť?
Príťažlivosť stáda: Ľudia sú stále rovnako chamtiví ignoranti s nechuťou k stratám
- 7. 6. 2015 - Názory čitateľov (2)
Autorom knihy Psychológia davu je Gustave Le Bon, francúzsky psychológ. Pasáže z jeho diela z roku 1895 zhŕňajú stáročia starú pravdu o správaní sa davu. Rokmi sa nič nezmenilo, dnes je rovnako aktuálne, ako v čase prvého vydania.
Zápisník investora: Bolestivé sledovanie stratégie
- 1. 6. 2015
Pozrime sa na pálčivý problém, s ktorým sa určite stretol každý dlhodobý investor. Je ním slabá výnosnosť investičného prístupu v určitých rokoch. Horšia výkonnosť dobrej stratégie môže trvať dlhšie obdobie, pričom takýto vývoj môže rozhodiť aj skúsených správcov aktív.
Proti prúdu: Kašlite na počítače, zbohatnúť sa dá na biotechnológiách
- 1. 6. 2015 - Názory čitateľov (3)
Peter Thiel bol prvý veľký investor na Facebooku. Teraz svoj záujem upriamil iným smerom. Investuje do biotechnológií.
Živnostníci po upozornení zaplatili 259.161 eur
V máji Sociálna poisťovňa (SP) poslala prostredníctvom sms a e-mailu 15.592 správ, v ktorých živnostníkov a ostatné samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) upozornila na aktuálny nedoplatok za apríl 2015.
Štát motivuje: Investičné sporenie má byť daňovo zvýhodnené
Občania si budú môcť pravdepodobne od budúceho roka sporiť v rámci daňovo zvýhodneného investičného sporenia. Vyplýva to z novely zákona o dani z príjmov, ktorú dnes schválila vláda.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov