Brokeri

Vlastnou hlavou, či ako ovce: Inteligencia vám nepomôže, ak pri investovaní nebudete postupovať racionálne
- 22. 2. 2017 - Názory čitateľov (1)
Väčšina investorov nedokáže pripustiť, že sa mýli. Nedokáže priznať chybu a prijať konštruktívnu kritiku. Riadi sa svojou pravdou. Ale rovnako nebezpečné je prílíš veľa pozornosti venovať signálom z okolia a nechať sa stiahnuť davom. Akoby sa teda mal správať racionálny investor?
Emócie vedú k iracionálnym rozhodnutiam, obchodovanie nechajme na umelú inteligenciu
- 20. 2. 2017 - Názory čitateľov (1)
Ľudia sú pri investovaní do akcií príliš emocionálni. Ovplyvňujú ich vedomé i podvedomé veci a robia iracionálne rozhodnutia. Ľudská intuícia je pri obchodovaní horšia než dáta a štatistika.
Vysoké poplatky: Ako bohatnú hedžové fondy
- 15. 2. 2017
Samozrejme, že zdrojom príjmov hedžových fondov sú poplatky od klientov. Málokto však vie, že to je veľmi silná zbraň v rukách hedžových fondov.
Cena prednostnej akcie Buffettovho impéria prekročila 250.000 USD
TASR - 15. 2. 2017
Akcie triedy A (prednostné akcie) podnikateľského impéria Berkshire Hathaway amerického investora Warrena Edwarda Buffetta prekročili v utorok (14.
Peniaze, fotky, diamanty: Zoznámte sa s 42-ročnou investičnou bankárkou, ktorá už dosiahla zdanlivo všetko
- 13. 2. 2017 - Názory čitateľov (4)
Je na vrchole. Táto matka dvoch chlapcov bola jedným z najviac oslovovaných ľudí v elitných kruhoch v Davose. Svetové ekonomické fórum jej dokonca pred troma rokmi udelilo ocenenie Young Global Leader.
Potvrdenie o vyplatených dávkach za rok 2016 treba žiadať v predstihu
TASR - 9. 2. 2017
Sociálna poisťovňa každoročne v období od 1. januára do 31. marca zaznamenáva zvýšený počet žiadateľov o vystavenie potvrdenia o vyplatených dávkach v predchádzajúcom kalendárnom roku, ktoré žiadatelia potrebujú na daňové účely.
Vyznáte sa v opciách? Zisk bez rizika nemusí byť len výmysel
- 7. 2. 2017 - Názory čitateľov (2)
Investovania je len pre ľudí, ktorí si stratu peňazí, pri naplnení toho najhoršieho scenára, môžu dovoliť. Na burzovom parkete sa ale pohybujú aj takí, ktorí si síce stratu dovoliť nemôžu, ale sú si svojimi krokmi natoľko istí, že riziko bez veľkého premýšľania podstupujú. Existuje možnosť, ako investovať všetky svoje peniaze bez toho, aby sme sa museli báť, že o ne prídeme?
Zničí ten chlap celý svet, alebo ho naopak zachráni?
- 6. 2. 2017 - Názory čitateľov (4)
Odpovede na túto otázku sú zmesou optimizmu a strachu.
Trump o zákone reformujúcom Wall Street: Je to katastrofa!
- 6. 2. 2017
Prezident USA Donald Trump podpísal vládne nariadenie o preskúmaní Doddovho-Frankovho zákona z roku 2010 o finančnom dohľade. Je to prvý krok v Trumpovom pláne obmedziť regulácie finančných služieb. Podľa agentúry Reuters ide ale len o symbolické oslabenie zákona, ktorý podľa Trumpa poškodzuje ekonomiku. Legislatívu totiž môže zmeniť iba Kongres.
Milostný príbeh Buffettovcov v dokumente: Warren vďačí za svoj neobyčajný život šťastiu
- 1. 2. 2017
Každý by chcel vedieť, ako sa presadiť a byť úspešný. Vzorom je nepochybne úspešný investor Warren Buffett, ktorý s 73,8 miliardami dolárov patrí k najbohatším ľuďom na svete. V pondelok mal premiéru dokument s názvom Becoming Warren Buffett, v ktorom sa pokúsili odhaliť osobný život známeho boháča.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov