Brokeri

Medzinárodné poradenské dni k dôchodkom sa uskutočnia v Banskej Bystrici
TASR - 23. 9. 2016
Sociálna poisťovňa, Deutsche Rentenversicherung (Nemecká dôchodková poisťovňa) a poisťovne PV a SVA z Rakúska organizujú pre svojich klientov spoločné medzinárodné poradenské dni.
Jedna z kľúčových otázok, ktorú si musíte položiť, ak sa snažíte poraziť trh
- 23. 9. 2016
Viete, komu predávate svoje akcie? Viete, od koho ich kupujete? Máte pocit, že pri predaji robíte rozhodnutie, ktoré vám zarobí peniaze, a niekto iný robí chybu, pretože vy viete niečo, čo on nie?
Lákajú vás akcie? Desať otázok, na ktoré hľadajte odpoveď ešte pred ich nákupom
- 2. 9. 2016 - Názory čitateľov (4)
Malo by to byť samozrejmosť, že si spoločnosť poriadne preveríte, než svoju ťažko zarobenú hotovosť investujete do jej akcií. Trhové krachy by nás mali naučiť, že bezstarostný investičné štýl nefunguje. Realita je však taká, že len máloktorí investori svoje rozhodnutia skutočne zvažujú, z krachov ako by sa nechceli poučiť.
Niekto si poklepe po čele, iný to berie smrteľne vážne: Mýty, ktorým niektorí investori skutočne veria
- 29. 8. 2016 - Názory čitateľov (2)
Asi dvadsať percent verejnosti uverí akémukoľvek nezmyselnému a nelogicky príbehu, ktorý si niekto vymyslí. ide o pravidlo jednej pätiny.
Získať informáciu o stave individuálneho účtu možno aj elektronicky
TASR - 23. 8. 2016
Sociálna poisťovňa každému poistencovi vedie individuálny účet poistenca. Obsahuje informáciu o stave individuálneho účtu poistenca do 31.
Bolestivý prepad akcií: Ste skutočne na všetko pripravení?
- 23. 8. 2016 - Názory čitateľov (9)
S prepadom cien akcií a medvedím trhom sa niektorí už stotožnili, iní svedomite odolávajú. Je na každom investorovi, či budúce prepady prežije relatívne v pokoji, alebo či ho stres paralyzuje a donúti robiť nesprávne rozhodnutia.
Rozumne uvažujúci investor: Na čom záleží, čo mať pod kontrolou a na čo sa sústrediť
- 16. 8. 2016 - Názory čitateľov (2)
Medvedi, býci, volatilita a stres. Výnosy v nasledujúcich rokoch môžu byť doslova o ničom. Z dlhodobejšieho hľadiska je ale šanca, že sa môžete dočkať stoviek percent. Ako si zachovať chladnú hlavu a zaradiť sa medzi rozumne uvažujúcich investorov?
Rozdielny prístup k informáciám: Drobnosť, ktorá dokáže zmeniť pohľad na svet financií
- 12. 8. 2016 - Názory čitateľov (1)
V ekonomike máme jeden veľmi dôležitý koncept, ktorému sa žiaľ nedostáva dostatočnej pozornosti od verejnosti a možno ani od ekonómov samotných. Je to myšlienka asymetrického rozdelenia informácií. Nie je to žiadna novinka, je známy už po desaťročia, za výskum v tejto oblasti boli dokonca udelené Nobelove ceny. Ale ani profesionáli, ani laická verejnosť, tento koncept nikdy nezapracúva do chápania trhov. To by sa malo zmeniť.
Poradila za 1. polrok viac ako 250.000 ľuďom
TASR - 26. 7. 2016
Informačno-poradenské centrum ústredia Sociálnej poisťovne (SP) v prvom polroku 2016 vybavilo celkovo 258.399 požiadaviek občanov.
Šachy s librou: Američania zadržali manažéra HSBC, zneužil dôverné informácie a obtiahol klienta
- 21. 7. 2016
Manažéra britskej banky HSBC Marka Johnsona zadržali americké úrady a obvinili ho zo zneužitia dôverných informácií. Obvinený bol aj jeden bývalý manažér HSBC, ktorý je ale na slobode, oznámila dnes americká prokuratúra.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov