Brokeri

Poradila za 1. polrok viac ako 250.000 ľuďom
TASR - 26. 7. 2016
Informačno-poradenské centrum ústredia Sociálnej poisťovne (SP) v prvom polroku 2016 vybavilo celkovo 258.399 požiadaviek občanov.
Šachy s librou: Američania zadržali manažéra HSBC, zneužil dôverné informácie a obtiahol klienta
- 21. 7. 2016
Manažéra britskej banky HSBC Marka Johnsona zadržali americké úrady a obvinili ho zo zneužitia dôverných informácií. Obvinený bol aj jeden bývalý manažér HSBC, ktorý je ale na slobode, oznámila dnes americká prokuratúra.
Veľký omyl na trhu: Som tak dobrý, mám to všetko pod kontrolou!
- 15. 7. 2016 - Názory čitateľov (3)
Je nebezpečné, ak sa vám v investovaní priveľmi darí? Ak výkonnosť aktív prekonáva vaše očakávania, máte dobrý pocit, že viete, čo robíte. Tomu sa hovorí ilúzia kontroly.
Krátky slovník ekonomických fráz: Čo tým v skutočnosti odborníci myslia, keď povedia, že...
- 1. 7. 2016
Trhy sa na celom svete prepadli po britskom hlasovaní o zotrvaní, či opustení únie. Ide o udalosť, ktorá vo väčšej miere priniesla ekonomické spravodajstvo aj do úplne bežných domácností. Nebola na svete jediná súkromná televízia, ktorá by nechcela šokujúcu správu sprostredkovať svojmu divákovi. Ten ale mohol zostať zaskočený, nie kvôli udalosti samotnej, ale kvôli doteraz neznámemu hospodársko-finančnému slangu.
Dôchodcovia majú problém: Presakujúca nákaza ohrozuje celú úniu
- 30. 6. 2016 - Názory čitateľov (17)
Záporné úrokové sadzby a ich dlhodobé udržiavanie sú hrozbou pre finančné inštitúcie, ako sú banky, poisťovne, penzijné fondy a pod. Podľa analytikov zo Citigroup prostredie dlhodobo záporných sadzieb doslova ohrozuje životaschopnosť týchto spoločností.
Dve tretiny všetkých operácií s eurom idú cez Londýn, Brexit to zmení
TASR - 30. 6. 2016
Pokiaľ dôjde po rokovaniach skutočne k brexitu, Londýn stratí pozíciu finančného centra Európy. V diskusnej relácii na TABLET.TV to povedal analytik Trim Broker Tomáš Mikulík.
Väčšie firmy už budú posielať evidenciu dôchodkového poistenia len elektronicky
TASR - 27. 6. 2016
Zamestnávateľom, ktorí majú viac ako 20 zamestnancov, sa 30. júna tohto roka končí prechodné obdobie, v ktorom mohli Sociálnej poisťovni (SP) zasielať evidenčné listy dôchodkového poistenia za svojich zamestnancov v papierovej forme.
Zrod úspešného investora: 15 detských chýb, ktoré vás môžu vyjsť draho
- 25. 6. 2016 - Názory čitateľov (3)
Každý (skúsený) investor má svoj recept na úspech. Ten vám ale rozhodne neprezradí. Dá sa na to ísť aj z druhého konca. Zostaviť si zoznam, ktorým veciam sa v investovaní rozhodne oplatí vyvarovať.
Tri typy finančných prognostikov: To, čo si dnes želáte, dokážete v budúcnosti privolať
- 22. 6. 2016 - Názory čitateľov (1)
Pochopenie toho, aký typ finančného prognostika predstavujete, môže mať zásadný význam pre vybudovanie rozumného finančného plánu a dokáže zlepšiť vaše šance na finančný úspech. Nasledujúci návod vám pomôže lepšie pochopiť, aký typ prognostika ste.
Stretnutie s investičnou ikonou: Ako jeden obed dokáže zmeniť celý nasledujúci život
- 21. 6. 2016 - Názory čitateľov (4)
Písal sa rok 2008, Guy Spier a jeho kamarát Mohnish Pabrai sa rozhodli, že sa zúčastnia charitatívnej aukcie, kde sa dal vydražiť obed s "Veštcom z Omahy".
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov