Brokeri

IQ a bohatstvo: Priemerný človek dokáže lepšie investovať, múdrejší nájde lepšie výhovorky
- 2. 12. 2016 - Názory čitateľov (4)
Jedným z najhlbšie zakorenených mýtov je spájanie bohatstva a múdrosti, podobným mýtom je spájanie inteligencie a dobrých rozhodnutí. Ide totiž o dve úplne rozdielne veci a niekedy dokonca platí, že vysoká inteligencia vedie k horším rozhodnutiam.
Budúcnosť finančného sprostredkovania na Slovensku? Buď online, alebo neprežiješ
PR článok - 28. 11. 2016
Časy, keď museli finanční sprostredkovatelia zápasiť s množstvom formulárov a dokumentov sa stávajú minulosťou. Dnes im stačí moderný informačný systém, praktické aplikácie a profesionálna servisná podpora, ktoré šetria čas nielen sprostredkovateľom, ale aj ich klientom. Pripravenosť na online vek vo finančnom sprostredkovaní sa stáva dôležitou konkurenčnou výhodou.
Tajomný miliardár so smrteľnou prezývkou: Príbeh muža, ktorý hýbe japonským trhom
- 21. 11. 2016
O tajomnom rytierovi japonského akciového trhu sa toho ani v krajine vychádzajúceho slnka veľa nevie. Nie je sa čomu čudovať, nechce bohatstvo vystavovať prílišnej pozornosti, za desať rokov pôsobenia na japonskom akciovom trhu sa mu podarilo zarobiť viac ako 16 miliárd jenov, teda takmer 150 miliónov dolárov.
Výhody pasívneho investovania: Takto by mala vyzerať dlhodobá stratégia
- 20. 11. 2016 - Názory čitateľov (5)
V prípade investovanie chcete poraziť trh, alebo pokúsiť byť lepší, než je priemer. Zabúda sa pritom na niečo celkom podstatné.
McKinsey: Tri faktory, ktoré vyvolajú poriadnu búrku na trhu
- 11. 11. 2016
Analytici McKinsey tvrdia, že aktívne riadenie portfólia má svoje najlepšie obdobie už za sebou. V novej analýza z dielne konzultačnej spoločnosti autori upozorňujú na to, že sme na začiatku novej éry, ktorá od základov zmení spôsob fungovania správy aktív.
Elita z Wall Street zostala zaskočená pri pohľade na triumf Trumpa
- 9. 11. 2016 - Názory čitateľov (3)
Z mezonetových bytov na Upper East Side po bary v centre Manhattanu, finančná komunita New Yorku neskrývala zdesenie z toho, ako sa republikánovi Donaldovi Trumpovi podarilo zaistiť si cestu do Bieleho domu.
Koho preferujú finančné trhy, Clintonovú či Trumpa?
- 8. 11. 2016 - Názory čitateľov (1)
Niektorí investori pripúšťajú myšlienku, že sa po voľbách musia zbaviť svojich akcií, lebo ak vyhrá Clintonová, jej politika investícií a daní spôsobí rýchly rast úrokových sadzieb, čo povedie k zrúteniu trhu s cennými papiermi. Bude jednoduchšie po voľbách reinvestovať a pripísať si nejaké ľahké zisky.
Nová šéfka obchodníka s cennými papiermi: Chcem umožniť každému vlastniť akcie renomovaných spoločností, akými sú Facebook či Apple
- 26. 10. 2016 - Názory čitateľov (5)
Ambicióznym cieľom novej riaditeľky spoločnosti RM-S Market, o.c.p., je naučiť slovenských investorov zhodnocovať finančné prostriedky aj inými formami finančných nástrojov, než aké poznajú teraz.
Stále objemnejšie nákupy rizikových aktív: Finančné špekulácie nedokážu zvýšiť výkonnosť ekonomiky
- 25. 10. 2016
Pesimistické odhady na budúcu výkonnosť trhov sa v ostatnom čase kopia. Denno-denne niekto príde s čiernym scenárom. Pritom nejde len o dlhodobý výhľad, rovnako z krátkodobého hľadiska je situácia na trhoch viac ako neistá.
Investovanie na Wall Street: Pozrite sa, ako sa za pol storočia zmenilo srdce finančného sveta
- 18. 10. 2016 - Názory čitateľov (1)
Charles Ellis patrí k najznámejším zástancom dlhodobého a pasívneho prístupu k investovaniu. Je to rešpektovaný autor niekoľkých bestsellerov o investovaní. Vo svojej novej knihe sa venuje aj zmenám, ktoré sa na trhoch udiali za posledných 50 rokov.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov