Brokeri

Ako zastaviť svetovú paniku na akciových trhoch: Pre odraz od dna stačí desať krokov
- 22. 10. 2014 - Názory čitateľov (2)
Ako zastaviť svetovú paniku na akciových trhoch: Stačí desať krokov a odraz od dna bude reálny Čo sa mohlo pokaziť od trhového vrcholu, ktorý sa sformoval v čase vstupu Alibaba na newyorskú burzu, to sa pokazilo. Investor a televízny moderátor Jim Cramer prezrádza, čo je potrebné k tomu, aby akcie našli dno a odrazili sa od neho.
Burzy v USA a Japonsku opäť výrazne posilnili
TASR - 22. 10. 2014
Japonské akcie dnes ožili po utorkovom (21. 10.) páde. Dôvodom bolo oslabenie jenu voči doláru aj euru a posilnenie na Wall Street a európskych akciových trhoch vďaka očakávaniam ďalších stimulov zo strany Európskej centrálnej banky (ECB).
Na budúci týždeň spoznáme najlepšie slovenské poisťovne
TASR - 17. 10. 2014 - Názory čitateľov (1)
V priestoroch NH Gate One Hotela sa v utorok 21. 10. 2014 uskutoční 9. ročník Fóra sprostredkovateľov poistenia SIBAF® (Slovak Insurance Broker and Agent Forum) 2014.
Na konferencii SIBAF® sa bude hovoriť aj o rizikách kybernetických útokov
TASR - 13. 10. 2014
Už na budúci týždeň sa uskutoční 9. ročník konferencie SIBAF® (Slovak Insurance Broker and Agent Forum), ktorá je priestorom na odbornú výmenu skúseností a podnetov súvisiacich s problematikou poisťovníctva.
Pohľad na investičnú mapu: Kde sídlia najvýnosnejšie burzy súčasnosti?
- 11. 10. 2014
Niektoré svetové burzové domy vykazujú aj dvojcifernú návratnosť investícií, vyžaduje si to však istú dávku odvahy. Väčšinou totiž ide o exotickejšie trhy. Tu je zoznam piatich najrýchlejšie rastúcich svetových búrz.
Ebola spustila paniku na burzách, dopravcovia a cestovky padajú
- 8. 10. 2014 - Názory čitateľov (1)
Vpád eboly do Európy rozohral divokú hru s akciami európskych cestoviek a leteckých spoločností. Investori na starom kontinente oprášili katastrofické spomienky na epidémiu vírusu SARS pred jedenástimi rokmi, keď svetový turizmus prakticky utíchol, a dávajú na burzách od cestovania ruky preč. Prvé akciové obete smrteľného vírusu hlásia letecké spoločnosti.
Nezávislí makléri začali hlasovať v ankete o Najlepšiu poisťovňu
TASR - 6. 10. 2014
Súčasťou 9. ročník Fóra sprostredkovateľov poistenia SIBAF® (Slovak Insurance Broker and Agent Forum) 2014 bude aj vyhlasovanie výsledkov prestížnej ankety o najlepšiu poisťovňu v dvoch kategóriách – Najlepšie poisťovňa priemyslu a podnikateľov a Najlepšia poisťovňa vozidiel.
Tučné prsty makléra: Zadal príkaz na obchodovanie za 500 miliárd
- 2. 10. 2014 - Názory čitateľov (1)
Na základe chyby v obchodovaní v stredu znervózneli japonské akciové trhy. Neznámy maklér zadal a rýchlo zrušil pokyny na obchodovanie s akciami v celkovej hodnote 68 biliónov jenov, čo je v prepočte 0,49 bilióna eur. Takýto obchod by pre porovnanie presiahol veľkosť švédskej ekonomiky.
Požičané akcie: Prečo nestaviť na pád Alibaby
- 26. 9. 2014 - Názory čitateľov (1)
Investori presvedčenie o tom, že akcie čínskeho internetového gigantu Alibaba sú bublinou, ktorá musí spľasnúť, majú teraz možnosť proti akciám vsádzať. V stredu vypršala trojdňová lehota, akcie sú už u nových majiteľov a tí ich cez svojich brokerov môžu ponúknuť na zapožičanie.
Banky budú vytvárať Národný fond pre riešenie krízových situácií
TASR - 24. 9. 2014
Ak sa finančná inštitúcia ocitne v problémoch, straty by mali po novom ako prví znášať akcionári a veritelia bánk. Vyplýva to z návrhu zákona o riešení krízových situácií na finančnom trhu, ktorý pripravilo Ministerstvo financií (MF) SR spolu s Národnou bankou Slovenska (NBS). Návrh zákona dnes schválila vláda.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov