Brokeri

Sociálna poisťovňa pripravuje Slovensko-maďarský poradenský deň
TASR - 4. 10. 2015
Sociálna poisťovňa v spolupráci s maďarskou dôchodkovou poisťovňou ONYF pripravuje Slovensko-maďarský poradenský deň, ktorý sa uskutoční 14.
Nemecká burza mierne posilnila, Dax vzrástol o 0,46 %
TASR - 2. 10. 2015
Nemecký akciový trh si nakoniec relatívne dobre poradil so slabými číslami z amerického trhu práce a posilnil.
Goldman Sachs: Akciový trh prestane fungovať, ak nebude nikto nakupovať
- 30. 9. 2015 - Názory čitateľov (4)
Tim O'Neill z Goldman Sachs varuje: "ak bude pasívnych investovaní priveľa, trh fungovať nebude.
V čom sa mýlia tridsiatnici: Pri investovaní je čas na našej strane
- 24. 9. 2015 - Názory čitateľov (4)
V poslednom čase sme svedkami rôznych zmätkov na akciových trhoch. Dobrou správou je, že trhy majú vždy tendenciu vrátiť sa späť. Dokonca aj rady významných investorov sa neraz dajú zhrnúť do jedinej vety, stačí len sedieť a čakať až sa vaše portfólio zotaví. Ale zatiaľ čo mladí investori sú presvedčení, že majú dostatok času, mohli by si týmto postojom uškodiť viac, než by si mysleli.
Ak sa chcete stať milionárom, vašim finančným poradcom by mal byť robot
- 18. 9. 2015 - Názory čitateľov (4)
Viac ako 900 000 ľudí sa vlani prvýkrát ocitli medzi dolárovými milionármi. Na rozdiel od toho, čo si niektorí o nich myslia, čo asi tak robia ľudia po dosiahnutí takéhoto míľnika, čerství milionári sa len zriedka púšťajú do podrobnejšej inventúry svojich účtov. Spoločne s ďalšími 15 miliónmi šťastlivcov, ktorí už vo svojom živote dali dohromady sumu s minimálne siedmimi číslicami, sa zvyčajne obrátia na profesionálnych manažérov, ak potrebujú poradiť, ako dosiahnuť aby ich investícia rástla.
Čomu sa vyhnúť pri aktívnom vstupe do sveta financií: Šesť najväčších chýb pri investovaní
- 17. 9. 2015 - Názory čitateľov (5)
Pre väčšinu ľudí je svet financií ešte stále veľkou neznámou, aj keď údaje ukazujú, že čoraz viac z nás sa snaží o svoje financie starať. Obľúbené sú aj investície do akcií, ale v tejto oblasti zatiaľ robíme amatérske chyby, ktoré nás často vyjdú dosť draho. Preto ak uvažujete o vstupe do sveta investícií, vyhnite sa im. Pokiaľ už investujete, pozrite sa, či niektoré z nich náhodou nerobíte aj vy.
Burzový veterán a špecialista na Čínu: Tamojšie trhy čakajú ďalšie výpredaje
- 16. 9. 2015
Thomas Demark je muž, ktorý predpovedal augustové výpredaje na čínskom akciovom trhu. Dnes tvrdí, že tamojšie indexy krátkodobo mierne posilnia, než budú pokračovať v ďalších prepadoch.
Štát platí poistné len za tých, ktorí podali prihlášku v pobočke poisťovne
TASR - 12. 9. 2015
Štát platí poistné na dôchodkové poistenie za určité skupiny osôb len vtedy, ak spĺňajú zákonom stanovené podmienky a podali si v pobočke Sociálnej poisťovne (SP) prihlášku na toto poistenie.
Ak chcete zbohatnúť, držte svoje emócie na uzde
- 10. 9. 2015 - Názory čitateľov (1)
Thomas Howard má možno najpodivnejší investičný prístup, s akým sa kto stretol. Tento 66 ročný bývalý profesor na obchodnej akadémii nakupuje a predáva akcie bez toho, aby poznal mená spoločností. Spolieha sa na vlastné intuície, ako na akciách zarobiť. Vôbec sa neobťažuje sledovať, či cena stúpa, alebo klesá.
Nemecké burzy dnes posilnili, kľúčový index Dax vzrástol o 1,61 %
TASR - 8. 9. 2015
Pozitívna správa o vývoji nemeckého zahraničného obchodu podporila nemecký akciový trh a zatlačila do úzadia obavy o stav čínskej ekonomiky.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov