Brokeri

Warren Buffett radí: Prečo je niekedy lepšie vyhnúť kopírovaniu finančných elít
- včera o 00:29 - Názory čitateľov (3)
Každý chce počuť rady Warrena Buffetta o investovaní. Niet divu, že jeho List akcionárom Berkshire Hathaway získava každoročne veľkú pozornosť.
Menej regulácie pre Wall Street: Trump spôsobí finančnú krízu, myslí si preslávený ekonóm
- 20. 3. 2017
Svetovo preslávený ekonóm, historik a jazykovedec Noam Chomsky predpovedá, že administratíva prezidenta Donalda Trumpa spôsobí ďalší finančný krach. Varuje, že predpisy amerického prezidenta týkajúce sa bánk predstavujú do budúcnosti veľké nebezpečenstvo.
Nebezpečné investičné nezmysly: Čomu by ste sa mali vyhnúť, aby ste o svoje peniaze neprišli
- 13. 3. 2017 - Názory čitateľov (5)
Informácie o investovaní sú verejne ľahko dostupné, stačí použiť vyhľadávač a kľúčové slová. Napriek tomu sa investori často nedokážu zbaviť zlých návykov a riadia sa nezmyslami, ktoré ich v konečnom dôsledku pripravia o peniaze.
Okrúhle jubileum: Najväčší akciový trh sveta oslavuje 200 rokov
- 8. 3. 2017
O dianí na manhattanskej ulici Wall Street vzniklo množstvo filmov, seriálov i literárnych kúskov. Newyorská burza, najväčší akciový trh sveta, ovplyvňuje ekonomické dianie a životy ľudí po celom svete. Dnes 200 rokov svojej existencie.
Trump v prejave pred Kongresom nezverejnil detaily svojich ekonomických plánov
TASR - 1. 3. 2017
Americký prezident Donald Trump ani vo svojom prvom prejave pred Kongresom nezverejnil detaily realizácie svojej ekonomickej agendy.
Vlastnou hlavou, či ako ovce: Inteligencia vám nepomôže, ak pri investovaní nebudete postupovať racionálne
- 22. 2. 2017 - Názory čitateľov (1)
Väčšina investorov nedokáže pripustiť, že sa mýli. Nedokáže priznať chybu a prijať konštruktívnu kritiku. Riadi sa svojou pravdou. Ale rovnako nebezpečné je prílíš veľa pozornosti venovať signálom z okolia a nechať sa stiahnuť davom. Akoby sa teda mal správať racionálny investor?
Emócie vedú k iracionálnym rozhodnutiam, obchodovanie nechajme na umelú inteligenciu
- 20. 2. 2017 - Názory čitateľov (1)
Ľudia sú pri investovaní do akcií príliš emocionálni. Ovplyvňujú ich vedomé i podvedomé veci a robia iracionálne rozhodnutia. Ľudská intuícia je pri obchodovaní horšia než dáta a štatistika.
Vysoké poplatky: Ako bohatnú hedžové fondy
- 15. 2. 2017
Samozrejme, že zdrojom príjmov hedžových fondov sú poplatky od klientov. Málokto však vie, že to je veľmi silná zbraň v rukách hedžových fondov.
Cena prednostnej akcie Buffettovho impéria prekročila 250.000 USD
TASR - 15. 2. 2017
Akcie triedy A (prednostné akcie) podnikateľského impéria Berkshire Hathaway amerického investora Warrena Edwarda Buffetta prekročili v utorok (14.
Peniaze, fotky, diamanty: Zoznámte sa s 42-ročnou investičnou bankárkou, ktorá už dosiahla zdanlivo všetko
- 13. 2. 2017 - Názory čitateľov (4)
Je na vrchole. Táto matka dvoch chlapcov bola jedným z najviac oslovovaných ľudí v elitných kruhoch v Davose. Svetové ekonomické fórum jej dokonca pred troma rokmi udelilo ocenenie Young Global Leader.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov