Brokeri

Pasca falošného pocitu bezpečia: Vysoké výnosy pri miernom kolísaní
- 30. 8. 2015 - Názory čitateľov (4)
Volatilita na akciových trhoch, teda miera kolísania hodnoty aktíva, alebo jeho výnosovej miery, sa pohybuje okolo 20 %. U dlhopisov je to okolo 8 % a v prípade hotovosti reprezentovanej štátnymi pokladničnými poukážkami okolo 3 %. Tieto čísla jasne ukazujú, aké náročné je pre investorov nájsť svätý grál, ktorý by im zabezpečil maximálne zisky pri minimálnych stratách.
Ak nechcete prísť o zisky, nesmie vás ovládnuť strach
- 28. 8. 2015 - Názory čitateľov (17)
Priveľa informácií, ktoré sa na nás valia zo všetkých strán, z nás lepších investorov neurobia. Skôr naopak. Všetky tie negatívne správy, ktoré nás obklopujú, vyvolávajú emócie, ktoré nakoniec rozhodujú za nás. A pripravujú nás o výnosy.
Spomalenie čínskej ekonomiky môže oslabiť globálny obchod
Čínske akciové trhy sa nevyhli poklesu ani dnes. Podľa analytikov sa tak na akciových trhoch zvyšuje neistota.
Najbohatších 400 ľudí horko zaplakalo: Kvôli prepadu cien akcií prišli o 182 miliárd dolárov
- 24. 8. 2015 - Názory čitateľov (11)
Najbohatších 400 ľudí sveta prišlo tento týždeň kvôli prudkému poklesu búrz celkovo o 182 miliárd dolárov, teda o zhruba 4,5 % svojho úhrnného imania. Dostali sa tým od začiatku roka do záporných čísel. Vyplýva to z indexu miliardárov, ktorý spracováva agentúra Bloomberg.
Nenechajte sa nachytať: Desať veľkých klamstiev finančného biznisu
- 10. 8. 2015 - Názory čitateľov (19)
Svet je plný klamstiev, ten finančný nevynímajúc. Často klameme aj samých seba. Niektoré lži sú neúmyselné alebo z nevedomosti, iné cielené a využívané hlavne pri predajných praktikách. Aké sú tie najčastejšie vo finančnom priemysle?
Hierarchia investorských zručností: Nestavajte dom od strechy
- 8. 8. 2015 - Názory čitateľov (1)
Morgan Housel na svojom webe The Motley Fool píše, ako raz v lete, ešte počas štúdia na vysokej škole, bol na stáži v investičnej banke. Bola to tá najhoršia práca, akú kedy robil.
Sentiment a emócie: Prečo nad neefektívnym trhom pravidelne nezvíťazíte
- 1. 8. 2015 - Názory čitateľov (3)
Veľká výzva pre investorov je boj s neefektívnymi trhmi. Dá sa nad nimi vyhrať aj keď sú ceny na nich tak nevyspytateľné? Ako zvládnuť výkyvy finančných titulov? Môžu byť takéto výkyvy označované za "efektívne"?
Miliardár radí: Stačia vám dve veci, ktorých sa musíte držať pri investovaní
- 30. 7. 2015 - Názory čitateľov (11)
Paul Tudor Jones zarobil svoje miliardy na základe postupov, ktoré neobjavíte v žiadnej z učebníc o tradičnom investovaní. Pri jeho slovách sa Benjamin Graham určite obracia v hrobe.
Kľúčový americký index Dow Jones Industrial v piatok mierne klesol
Americké technologické akcie pokračovali v prekonávaní rekordov. Celkovo však newyorské akciové burzy pred víkendom mierne klesli.
Aj opica by mohla zastávať funkciu bankára juniora v inštitúcii ako je Goldman Sachs
- 15. 7. 2015 - Názory čitateľov (1)
Mladí z Wall Streetu stále hľadajú spôsoby, ako sa vyhnúť práci pre investičnú banku. Radšej sa snažia vybudovať svoju kariéru na strane nákupu, v hedžových fondoch a private equity firmách.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov