Brokeri

Sentiment a emócie: Prečo nad neefektívnym trhom pravidelne nezvíťazíte
- 1. 8. 2015 - Názory čitateľov (2)
Veľká výzva pre investorov je boj s neefektívnymi trhmi. Dá sa nad nimi vyhrať aj keď sú ceny na nich tak nevyspytateľné? Ako zvládnuť výkyvy finančných titulov? Môžu byť takéto výkyvy označované za "efektívne"?
Miliardár radí: Stačia vám dve veci, ktorých sa musíte držať pri investovaní
- 30. 7. 2015 - Názory čitateľov (9)
Paul Tudor Jones zarobil svoje miliardy na základe postupov, ktoré neobjavíte v žiadnej z učebníc o tradičnom investovaní. Pri jeho slovách sa Benjamin Graham určite obracia v hrobe.
Kľúčový americký index Dow Jones Industrial v piatok mierne klesol
TASR - 18. 7. 2015
Americké technologické akcie pokračovali v prekonávaní rekordov. Celkovo však newyorské akciové burzy pred víkendom mierne klesli.
Aj opica by mohla zastávať funkciu bankára juniora v inštitúcii ako je Goldman Sachs
- 15. 7. 2015 - Názory čitateľov (1)
Mladí z Wall Streetu stále hľadajú spôsoby, ako sa vyhnúť práci pre investičnú banku. Radšej sa snažia vybudovať svoju kariéru na strane nákupu, v hedžových fondoch a private equity firmách.
Najväčšia burza sveta padla, vraj to nebol kyberútok
- 9. 7. 2015 - Názory čitateľov (3)
Najväčšou burzou sveta otriasol mohutný výpadok, všetky obchodovania si museli dať povinnú prestávku na viac ako tri hodiny. Americký burzový prevádzkovateľ New York Stock Exchange (NYSE) Group musel pred poludním amerického času zastaviť na newyorskej burze obchodovanie so všetkými titulmi. Burza aj americká vláda dôrazne vylučujú, že by šlo o kybernetický útok.
Súboj titanov: Rovnaká liga, ale rozdielne stratégie
- 4. 7. 2015
Jeden z nich vyrástol v USA ako syn poštára a mal spoločnú izbu s babičkou. Ten druhý sa narodil v Austrálii ako šieste z desiatich detí v dobre zaistenej domácnosti. Jeden začal predajom drahých kovov, ten druhý pred vstupom do bankovníctva pracoval pre McKinsey & Co.
Analytici: Grécko ešte nezbankrotovalo, inštitúcie čakajú na referendum
TASR - 1. 7. 2015
Vypršanie záchranného programu od Európskej únie a neuhradenie splátky Medzinárodnému menovému fondu (MMF) ešte pre Grécko neznamená bankrot. Podľa analytikov by však proces krachu krajiny mohla urýchliť napríklad Európska centrálna banka (ECB), ktorá by mohla tamojšie banky odstaviť od toku peňazí. Inštitúcie podľa odborníkov však čakajú aj na výsledky referenda v krajine.
Slovenská sporiteľňa predáva záložné listy za 5 mil. eur
Úročiť sa budú ročnou pevnou úrokovou sadzbou 1,2 %
Vláda pripravila pre občanov daňovo zvýhodnené investičné sporenie
Občania Slovenska si budú môcť pravdepodobne od budúceho roka sporiť v rámci daňovo zvýhodneného investičného sporenia. Vyplýva to z novely zákona o dani z príjmov, ktorú dnes parlament poslal do druhého čítania.
Ako ozdraviť váš vzťah k peniazom? Potrebujete finančného terapeuta!
- 18. 6. 2015 - Názory čitateľov (7)
Predstavte si, že presne viete, čo by ste mali robiť s vašimi peniazmi, ale nedokážete sa k tomu prinútiť. Možno ešte stále sponzorujete hotovosťou svoje dospelé dieťa, hoci by sa už dávno malo dokázať o seba postarať. Alebo máte v manželskom zväzku rozdielne názory na peniaze, či ste stratili až priveľa riskantnými stávkami na trhu a máte z toho depresie. Na koho sa obrátiť?
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov