Brokeri

Komoditný obchod dňa – WTI
Forexpro.sk - 7. 4. 2014
Hedgové fondy začali sústreďovať svoju pozornosť na WTI a zvyšujú svoje bullish pozície. Súvisí to s blížiacou sa letnou motoristickou sezónou.
Ako zarobiť na burze: Spoznajte rozdiel medzi náhodou a umením investovať
- 23. 3. 2014
Na burze sa pohybuje tridsať rokov a bez preháňania možno povedať, že je jeden z najúspešnejších investorov na svete. Ročne jeho portfólio generuje viac ako 20 % zisky. Ako to, že ho ešte nepoznáte?
Kvôli sankciám môžu ruskí podnikatelia prerušiť podnikanie v EÚ
Premiéri štátov Európskej únie (EÚ) sa na tohtotýždňovom summite v Bruseli dohodli na rozšírení zoznamu mien ruských predstaviteľov, ktorým budú zablokované bankové kontá v zahraničí a ktorí budú mať zakázané cestovať do únie.
Z bývalého šéfa MMF investor: Strauss - Kahn zakladá fond, kapitál chce z Číny
- 20. 3. 2014
Bývalý šéf Medzinárodného menového fondu Dominique Strauss - Kahn, ktorý sa okrem odborných kvalít preslávil aj svojimi sexuálnymi škandálmi, plánuje vytvoriť investičný fond s kapacitou dve miliardy dolárov.
Potvrdenie o výplate dôchodku vydá Sociálna poisťovňa aj na počkanie
TASR - 19. 3. 2014
V tomto období občania vo zvýšenej miere žiadajú potvrdenia o vyplatenom dôchodku za jednotlivé mesiace kalendárneho roka 2013 k daňovému priznaniu.
Kde hľadať najväčšie finančné centrum na svete: Bratislava sa do rebríčka ani nedostala!
- 18. 3. 2014
Mesto New York zosadilo po siedmich rokoch z pozície najväčšieho globálneho finančného centra britský Londýn. Výrazný rast zaznamenávajú centrá na Blízkom východe. Vyplýva to zo štúdie Global Financial Centres Index (GFCI), ktorú vypracovala konzultačná spoločnosť Z / Yen.
Päť krokov k správnemu výberu: Je pre vás lepší aktívny, alebo pasívny fond?
- 14. 3. 2014
Niektorí investori nedajú dopustiť na aktívne spravované fondy, iní zase dávajú prednosť fondom, ktoré jednoducho sledujú vybraný index. Existuje ale veľa investorov, ktorí vlastnia oba typy. Niekedy k tomu majú finančné, inokedy emocionálne dôvody. Tu je päť stratégií, ktoré vám pomôžu vybrať si medzi oboma.
Trosky z Wall Street: Nech ma zrazí auto, len nech si už oddýchnem!
- 5. 3. 2014
Pracovať na legendárnej newyorskej Wall Street na pozícii analytika alebo obchodníka je snom mnohých mladých ambicióznych ľudí, ktorí sa pohybujú vo svete financií. A nie je sa čomu čudovať, mesačný plat sto tisíc dolárov hneď tak niekde nezoženiete. Ako ale upozorňuje Kevin Roose, autor knihy Young Money, ani na Wall Street nie je všetko zlato, čo sa blyští.
Menových obchodníkov čaká kvôli škandálom vyhynutie, nahradia ich počítače
- 27. 2. 2014
Obchodníci zaisťujúci transakcie na menovom trhu v posledných rokoch nemajú na ružiach ustlané. Odvetvie čelí tlaku na zníženie nákladov, nespočetnému množstvu vyšetrovaní, a hlavne trendu automatizácie, píše server patria.
Slovenská sporiteľňa predáva záložné listy za 10 mil. eur
SITA - 26. 2. 2014
Úročiť sa budú ročnou pevnou úrokovou sadzbou 2 %
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov