Brokeri

Ryanair údajne plánuje kúpiť 100 boeingov s väčším počtom sedadiel
Írske nízkonákladové aerolínie Ryanair sú blízko uzatvorenia dohody o kúpe minimálne 100 boeingov 737 MAX so zvýšeným počtom sedadiel.
Ovocinári a zeleninári EÚ postihnutí ruským embargom môžu požiadať o pomoc
TASR - 18. 8. 2014
Po ruskom protiembargu na dovoz potravín z EÚ sa Brusel rozhodol pomôcť postihnutým ovocinárom a zeleninárom.
Emitenti si od septembra môžu určiť podmienky splácania dlhopisov sami
TASR - 6. 8. 2014
Emitenti dlhopisov už nebudú musieť Národnej banke Slovenska (NBS) predkladať emisné podmienky. Novelizovaný zákon o dlhopisoch, ktorý sa začne uplatňovať v tomto roku v septembri, má odstrániť bariéry podnikania na kapitálovom trhu na Slovensku.
Na úrazové poistenie zamestnancov vyslaných do EÚ je potrebný formulár
TASR - 21. 7. 2014
Slovenský zamestnávateľ, ktorý chce vyslať svojich zamestnancov pracovať do krajín Európskej únie alebo do Švajčiarskej konfederácie, Lichtenštajnska a Nórska, musí ešte predtým požiadať Sociálnu poisťovňu (SP) o vystavenie formulára PD A1 SK.
Zneužitiu platobnej karty počas dovolenky sa dá predísť
Bezhotovostné platby kartou v zahraničí počas dovolenkového obdobia nie sú ničím výnimočným. Nosiť so sebou väčšiu hotovosť v cudzej mene je riziko.
Ako investovať do svetových akcií?
- 13. 7. 2014
Chceli by ste investovať do akcií, ale neviete, ktoré si máte vybrať? Základným stavebným kameňom portfólia môžu byť najvýznamnejšie svetové akcie. Ktoré tituly to sú a ako ich získať do portfólia?
Kladivo na finančných "profesionálov“: Namiesto provízie priama platba klientom
- 7. 7. 2014 - Názory čitateľov (6)
Ponuka finančných produktov a služieb je v súčasnej dobe veľmi široká a pre bežného človeka je výber vhodného produktu pomerne náročný a navyše sa ani nechce príliš zaoberať študovaním podmienok jednotlivých produktov. Pomôcť s výberom môžu samotné banky, alebo aj takzvaní finanční poradcovia. Aj keď to možno nie je na prvý pohľad zrejmé, ani v jednom prípade vám neporadia zadarmo.
Realita veľkých stávkových kancelárií: Prečo výhru vezme vždy niekto iný
- 3. 7. 2014 - Názory čitateľov (1)
Nepoznajú hráčov, ani tímy. Športu vlastne ani nijako zvlášť nefandia. Napriek tomu z neho dokážu vyžmýkať miliónové zisky. To sú Quanti, matematickí géniovia, ktorí namiesto akciových alebo komoditných trhov skúmajú radšej kvalitu trávy vo Wimbledone.
Ste pripravení? Týchto osem druhov rizík musí zvládnuť každý investor
- 28. 6. 2014 - Názory čitateľov (3)
Je slobodným rozhodnutím každého človeka, ako so svojimi peniazmi naloží. Každý za svoje činy ale nesie zodpovednosť. Ak hodláte svoje peniaze zhodnotiť ako investor, mali by ste poznať aspoň základné riziká, ktorým budete na trhoch čeliť. Pred tými nasledujúcimi vás totiž neochráni ani dokonalá diverzifikácie portfólia.
Sociálna poisťovňa ponúka novú kalkulačku na výpočet poistného
TASR - 26. 6. 2014
Dobrovoľne poisteným osobám pri výpočte poistného, ktoré majú platiť do Sociálnej poisťovne (SP), má pomôcť nová informatívna kalkulačka, ktorá je prístupná na webovej stránke poisťovne www.socpoist.sk.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov