Brokeri

Hudobné nástroje lákajú svetových investorov, sú stabilnejšie než výtvarné umenie
- 22. 11. 2014
Zabudnite na zlato, starožitné automobily alebo výtvarné umenie ako doplnok investičného portfólia. Finančníci v poslednej dobe odporúčajú investovať do hudobných nástrojov. Napríklad vzácne husle sa už od 50. rokov každoročne zhodnocujú o osem až dvanásť percent, tvrdia znalci.
Sociálne poisťovne SR a Maďarska budú radiť poistencom
TASR - 11. 11. 2014
Sociálna poisťovňa (SP) v spolupráci s maďarskou dôchodkovou poisťovňou ONYF pripravuje Medzinárodný poradenský deň, ktorý sa uskutoční 19.
Prečo sú ľudia z Wall Street považovaní za bláznov
- 8. 11. 2014
Pre normálnych ľudí je Wall Street šialeným a nebezpečným štátom v štáte. Je to bizarný svet, kde nič nedáva zmysel a zdravý rozum je takmer nepoužiteľný.
MF pripravilo zmeny v zákone o cenných papieroch
SITA - 6. 11. 2014
Podľa návrhu novely zákona o cenných papieroch by po novom mohli vydávať investičné certifikáty aj obchodníci s cennými papiermi.
Nové sumy poistného sa dajú vypočítať s pomocou tabuľky
TASR - 5. 11. 2014
Od 1. januára 2015 budú v platnosti nové sumy poistného na sociálne poistenie. Sociálna poisťovňa pre lepšiu orientáciu poistencov a odvádzateľov poistného pripravila pomôcku – Tabuľku platenia poistného od 1.
Oddnes sú banky v eurozóne pod drobnohľadom ECB
TASR - 4. 11. 2014
Finančné domy v eurozóne sú oddnes pod prísnejším dohľadom Európskej centrálnej banky (ECB) aj samotných národných bánk. Dnes sa totiž spúšťa prvý pilier bankovej únie, a to jednotný mechanizmus bankového dohľadu.
Zisk BNP Paribas medziročne posilnil
SITA - 31. 10. 2014
Najväčšia francúzska banka za tretí kvartál vykázala čistý zisk 1,5 mld. eur, čo bol rast oproti čistému zisku v sume 1,36 mld. eur v rovnakom štvrťroku vlaňajška
Sociálna poisťovňa vydáva potvrdenia dôchodcom za účelom cestovania vlakmi
TASR - 30. 10. 2014
V súvislosti s bezplatným cestovaním vlakmi pre dôchodcov Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., vyžaduje na registráciu a vyhotovenie preukazu od poberateľov dôchodkov mladších ako 62 rokov, ktorým dôchodok priznala a vypláca Sociálna poisťovňa (SP), aj potvrdenie o výplate dôchodku.
Ako zastaviť svetovú paniku na akciových trhoch: Pre odraz od dna stačí desať krokov
- 22. 10. 2014 - Názory čitateľov (2)
Ako zastaviť svetovú paniku na akciových trhoch: Stačí desať krokov a odraz od dna bude reálny Čo sa mohlo pokaziť od trhového vrcholu, ktorý sa sformoval v čase vstupu Alibaba na newyorskú burzu, to sa pokazilo. Investor a televízny moderátor Jim Cramer prezrádza, čo je potrebné k tomu, aby akcie našli dno a odrazili sa od neho.
Burzy v USA a Japonsku opäť výrazne posilnili
TASR - 22. 10. 2014
Japonské akcie dnes ožili po utorkovom (21. 10.) páde. Dôvodom bolo oslabenie jenu voči doláru aj euru a posilnenie na Wall Street a európskych akciových trhoch vďaka očakávaniam ďalších stimulov zo strany Európskej centrálnej banky (ECB).
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov