Brokeri

Niekto si poklepe po čele, iný to berie smrteľne vážne: Mýty, ktorým niektorí investori skutočne veria
Asi dvadsať percent verejnosti uverí akémukoľvek nezmyselnému a nelogicky príbehu, ktorý si niekto vymyslí. ide o pravidlo jednej pätiny.
Získať informáciu o stave individuálneho účtu možno aj elektronicky
TASR - 23. 8. 2016
Sociálna poisťovňa každému poistencovi vedie individuálny účet poistenca. Obsahuje informáciu o stave individuálneho účtu poistenca do 31.
Bolestivý prepad akcií: Ste skutočne na všetko pripravení?
- 23. 8. 2016 - Názory čitateľov (9)
S prepadom cien akcií a medvedím trhom sa niektorí už stotožnili, iní svedomite odolávajú. Je na každom investorovi, či budúce prepady prežije relatívne v pokoji, alebo či ho stres paralyzuje a donúti robiť nesprávne rozhodnutia.
Rozumne uvažujúci investor: Na čom záleží, čo mať pod kontrolou a na čo sa sústrediť
- 16. 8. 2016 - Názory čitateľov (2)
Medvedi, býci, volatilita a stres. Výnosy v nasledujúcich rokoch môžu byť doslova o ničom. Z dlhodobejšieho hľadiska je ale šanca, že sa môžete dočkať stoviek percent. Ako si zachovať chladnú hlavu a zaradiť sa medzi rozumne uvažujúcich investorov?
Rozdielny prístup k informáciám: Drobnosť, ktorá dokáže zmeniť pohľad na svet financií
- 12. 8. 2016 - Názory čitateľov (1)
V ekonomike máme jeden veľmi dôležitý koncept, ktorému sa žiaľ nedostáva dostatočnej pozornosti od verejnosti a možno ani od ekonómov samotných. Je to myšlienka asymetrického rozdelenia informácií. Nie je to žiadna novinka, je známy už po desaťročia, za výskum v tejto oblasti boli dokonca udelené Nobelove ceny. Ale ani profesionáli, ani laická verejnosť, tento koncept nikdy nezapracúva do chápania trhov. To by sa malo zmeniť.
Poradila za 1. polrok viac ako 250.000 ľuďom
TASR - 26. 7. 2016
Informačno-poradenské centrum ústredia Sociálnej poisťovne (SP) v prvom polroku 2016 vybavilo celkovo 258.399 požiadaviek občanov.
Šachy s librou: Američania zadržali manažéra HSBC, zneužil dôverné informácie a obtiahol klienta
- 21. 7. 2016
Manažéra britskej banky HSBC Marka Johnsona zadržali americké úrady a obvinili ho zo zneužitia dôverných informácií. Obvinený bol aj jeden bývalý manažér HSBC, ktorý je ale na slobode, oznámila dnes americká prokuratúra.
Veľký omyl na trhu: Som tak dobrý, mám to všetko pod kontrolou!
- 15. 7. 2016 - Názory čitateľov (3)
Je nebezpečné, ak sa vám v investovaní priveľmi darí? Ak výkonnosť aktív prekonáva vaše očakávania, máte dobrý pocit, že viete, čo robíte. Tomu sa hovorí ilúzia kontroly.
Krátky slovník ekonomických fráz: Čo tým v skutočnosti odborníci myslia, keď povedia, že...
- 1. 7. 2016
Trhy sa na celom svete prepadli po britskom hlasovaní o zotrvaní, či opustení únie. Ide o udalosť, ktorá vo väčšej miere priniesla ekonomické spravodajstvo aj do úplne bežných domácností. Nebola na svete jediná súkromná televízia, ktorá by nechcela šokujúcu správu sprostredkovať svojmu divákovi. Ten ale mohol zostať zaskočený, nie kvôli udalosti samotnej, ale kvôli doteraz neznámemu hospodársko-finančnému slangu.
Dôchodcovia majú problém: Presakujúca nákaza ohrozuje celú úniu
- 30. 6. 2016 - Názory čitateľov (17)
Záporné úrokové sadzby a ich dlhodobé udržiavanie sú hrozbou pre finančné inštitúcie, ako sú banky, poisťovne, penzijné fondy a pod. Podľa analytikov zo Citigroup prostredie dlhodobo záporných sadzieb doslova ohrozuje životaschopnosť týchto spoločností.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov