Brokeri

Preverte si, či ste v druhom pilieri
TASR - 19. 5. 2015
Sociálna poisťovňa (SP) sa počas otvorenia 2. piliera od 15. marca často stretáva s otázkami, z ktorých vyplýva, že samotní poistenci majú pochybnosti o tom, či sú, alebo nie sú účastníkmi 2.
Zápisník investora: Test dividendovej výnosnosti
- 13. 5. 2015
Nákup dividendových akcií je medzi investormi pomerne obľúbený. Existuje ale dôvod pre túto preferenciu? Testovacie prostredie je kvôli požiadavke na možnosť porovnávať stratégie úplne rovnaké, ako v prípade testu pomeru P/E.
Zápisník investora: Vyberáme akcie podľa testu pomeru P/E
- 12. 5. 2015
Investori majú v súčasnosti k dispozícii nepreberné množstvo príležitostí, kam investovať peniaze. V spleti rôznych ponúk sa dá veľmi ľahko zablúdiť. S cieľom uľahčiť výber tých najvhodnejších aktív sme pripravili sériu testov rôznych jednoduchých i pokročilejších stratégií.
Finančné poradenstvo: Mladí sú diskriminovaní, nemajú dostatočný majetok
- 11. 5. 2015 - Názory čitateľov (3)
Investičný priemysel má problém: diskrimináciu na základe veku. Iba 30 percent finančných poradcov aktívne vyhľadáva klientov do 40 rokov. Tvrdí to prieskum firmy Corporate Insight.
Chcete byť milionárom? Tri kroky ktorých sa držte, aj keď máte omnoho nižšie ambície
- 4. 5. 2015 - Názory čitateľov (13)
Aj vy si myslíte, že cesta, ako sa stať milionárom, musí byť zákonite dobrodružná, riskantná, a vyžaduje si veľkú dávku zručnosti a talentu? V skutočnosti, väčšina milionárov zbohatla trochu nudným spôsobom. Nie je to všetko o najhorúcejších novinkách alebo skvelých podnikateľských nápadoch. Pre väčšinu ľudí je získavanie bohatstva oveľa pokojnejší proces.
Pohľad do budúcnosti: Ako bude vyzerať investovanie v roku 2030?
- 30. 4. 2015 - Názory čitateľov (4)
Rok 2030 sa môže zdať ako ďaleká budúcnosť plná kozmických lodí a robotov, ale majte na pamäti, že je to už za 15 rokov.
Ešte nie ste investičný guru? Tieto výstražné znamenia vám pomôžu nepopáliť sa
- 16. 4. 2015 - Názory čitateľov (6)
Preverujete si fond, do ktorého sa chystáte investovať, alebo finančného poradcu, ktorý by vám s celým procesom investovania pomohol? Vnímajte dôsledne varovné signály, ich prehliadnutie by sa vám totiž mohlo kruto vypomstiť.
Šikovný zaťko vplyvného politika: Investorom nasľuboval pekné výnosy, obtiahol ich o milióny
- 14. 4. 2015 - Názory čitateľov (3)
Marcello Trebitsch sa musel ukázať pred manhattanským súdom za jeden z jeho mnohých podvodov s cennými papiermi. Ak ho usvedčia, hrozí mu až 20 rokov väzenia a pokuta vo výške 5 miliónov dolárov, informuje businessinsider.
Varovanie FEDu: Bleskový pád by sa mohol zopakovať
- 14. 4. 2015 - Názory čitateľov (7)
Vedúci pracovník Federálneho rezervného systému varoval, že vlaňajší scenár by sa mohol zopakovať vzhľadom k meniacej sa povahe trhu a amerického vládneho dlhu. Vyzval banky aj investorov aby zrevidovali svoje kroky.
FNM plánuje ponúknuť akcie Slovak Telekomu na burze
SITA - 8. 4. 2015
Podľa zverejnených informácií pôjde o hlavný trh bratislavskej burzy a globálne depozitné certifikáty sa budú ponúkať na Londýnskej burze cenných papierov. Fond národného majetku ponúkne všetky svoje akcie, ktoré tvoria 49 % vydaného akciového kapitálu spoločnosti Slovak Telekom.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov