Brokeri

Medzinárodný poradenský deň o dôchodkoch bude 18. mája vo Viedni
TASR - 27. 4. 2016
Sociálna poisťovňa v spolupráci s rakúskou Dôchodkovou poisťovňou PV a Poisťovňou pre živnostníkov SVA pripravuje na 18.
Pod povrchom Mesiaca je plesňový syr: Warren Buffett o investovaní, bublinách, dlhoch a trhových kolapsoch
- 12. 4. 2016 - Názory čitateľov (6)
Keď pred šiestimi rokmi v Spojených štátoch vznikla Komisia pre vyšetrovanie finančnej krízy, požiadali jej predstavitelia o schôdzku okrem iného aj Warrena Buffetta. Zápis z rozhovoru Buffetta s Bradom Bondim, v ktorom sa legendárny americký investor na konci mája 2010 vyjadril k príčinám vzniku hypotekárnej krízy, investičným bublinám či rozdielu medzi investormi a špekulantmi, bol odtajnený až v týchto dňoch.
Nemecké akcie posilnili, index Dax vzrástol o 1,60 % na 10.046,61 bodu
TASR - 30. 3. 2016
Upokojujúce slová šéfky americkej centrálnej banky (Fed) Janet Yellenovej, týkajúce sa sprísňovania menovej politiky v USA, podporili nemecké akcie.
Dá sa zbohatnúť bez námahy? Tri cesty ktorých by ste sa mali držať, ak mierite k nadpriemerným výnosom
- 29. 3. 2016 - Názory čitateľov (8)
Investori sa často zaoberajú otázkou, akým spôsobom by mohli dosiahnuť nadpriemerné zisky. Snažia sa nájsť možnosti, ktoré im zaistia bezpečné výnosy pri minimálnej námahe a nulových stratách. Ale tak jednoduché to asi nebude, bez podstúpenia určitého rizika to prakticky nejde.
Začína Škola investovania pre každého
PR článok - 22. 3. 2016
Pokiaľ by ste radi zhodnotili svoje financie, ale úrokové sadzby na sporiacich účtoch vám to neumožňujú, môžete skúsiť investovať do cenných papierov. Ak ste začiatočník, môžete sa základy obchodovania na svetových burzách jednoducho naučiť. Stačí navštíviť Školu investovania. Projekt záujemcom o investovanie ponúka bezplatné semináre, ktoré sú určené všetkým, ktorí sa chcú dozvedieť viac informácií o akciách, burzách a investovaní online. Registrácia aj účasť sú úplne zadarmo.
Nemecká burza zhltne Londýn a v Európe nebude mať konkurenciu
- 17. 3. 2016 - Názory čitateľov (3)
V Európe vzniká nový burzový obor. Dvaja najväčší európski prevádzkovatelia trhov s cennými papiermi, nemecká Deutsche Börse a londýnska London Stock Exchange Group (LSEG) oznámili, že sa prostredníctvom výmeny akcií spoja do novej firmy. V nej by mali väčšinu (54,4 percenta) získať akcionári Deutsche Börse. Zvyšný podiel pripadne na majiteľa londýnskej a milánskej burzy, ktorá je tiež súčasťou LSEG.
Príjmy finančných poradcov: Sú lepšie provízie, alebo má služby zaplatiť klient?
- 16. 3. 2016 - Názory čitateľov (6)
Finanční poradcovia ročne sprostredkujú obrovské množstvo zmlúv o životnom poistení, investičných fondoch, hypotekárnych úverov, významne sa podieľajú aj na uzatváraní nových neživotných poistiek, stavebného sporenia a ďalších produktov. V drvivej väčšine prípadov si za svoje služby berú provízie. Sú však aj takí, ktorí si vezmú aj odmenu od klienta.
Štyri najväčšie banky v ČR zarobili vlani vyše 47 mld. Kč, najviac na hypotékach
TASR - 29. 2. 2016
Štvorica najväčších českých bánk zarobila v roku 2015 viac než 47 miliárd Kč (1,74 miliardy eur), čo je približne toľko, ako v roku 2014.
Čo dnes najviac desí investorov: Kozmické problémy a pohroma akciových trhov zvaná Trump
- 24. 2. 2016 - Názory čitateľov (2)
Známy americký investor Howard Marks si myslí, že Donald Trump, jeden z republikánskych kandidátov na prezidenta, je pre akciové trhy pohromou. Ľudia sa podľa neho navyše boja problémov, s ktorými nie sú schopní sa vysporiadať.
Investori odkazujú centrálnym bankám: Už vám neveríme, nemáte dostatok možností ani potrebnú vôľu
- 23. 2. 2016 - Názory čitateľov (12)
Centrálni bankári sa snažia. Robia všetko čo môžu, aby naštartovali ekonomiku. Skúšajú to s kvantitatívnym uvoľňovaním, predlžovaním éry nulových sadzieb a zavádzaním tých záporných. Tieto kroky ale zatiaľ nefungujú podľa predstáv menových autorít. Trhy postupne strácajú dôveru v ich kredibilitu aj schopnosti.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov