Brokeri

Investovanie na Wall Street: Pozrite sa, ako sa za pol storočia zmenilo srdce finančného sveta
- 18. 10. 2016 - Názory čitateľov (1)
Charles Ellis patrí k najznámejším zástancom dlhodobého a pasívneho prístupu k investovaniu. Je to rešpektovaný autor niekoľkých bestsellerov o investovaní. Vo svojej novej knihe sa venuje aj zmenám, ktoré sa na trhoch udiali za posledných 50 rokov.
Flash crash na Wall Street: Za bilionový prepad mu hrozí až 380 rokov väzenia
- 17. 10. 2016 - Názory čitateľov (5)
Tridsaťsedemročný muž čelí v USA obvineniu z 22 trestných činov a hrozí mu až 380 rokov väzenia. Obchodník však vinu popiera a verejne iba oznámil, že v tom, čo robil, sa mu darilo dobre.
Poznáte ich? 50 najvplyvnejších vlkov z Wall Street
- 3. 10. 2016 - Názory čitateľov (1)
Agentúra Bloomberg nedávno zverejnila zoznam 50 ľudí s najväčším vplyvom na finančné trhy. Sú medzi nimi politici, podnikatelia i centrálni bankári.
Medzinárodné poradenské dni k dôchodkom sa uskutočnia v Banskej Bystrici
TASR - 23. 9. 2016
Sociálna poisťovňa, Deutsche Rentenversicherung (Nemecká dôchodková poisťovňa) a poisťovne PV a SVA z Rakúska organizujú pre svojich klientov spoločné medzinárodné poradenské dni.
Jedna z kľúčových otázok, ktorú si musíte položiť, ak sa snažíte poraziť trh
- 23. 9. 2016
Viete, komu predávate svoje akcie? Viete, od koho ich kupujete? Máte pocit, že pri predaji robíte rozhodnutie, ktoré vám zarobí peniaze, a niekto iný robí chybu, pretože vy viete niečo, čo on nie?
Lákajú vás akcie? Desať otázok, na ktoré hľadajte odpoveď ešte pred ich nákupom
- 2. 9. 2016 - Názory čitateľov (4)
Malo by to byť samozrejmosť, že si spoločnosť poriadne preveríte, než svoju ťažko zarobenú hotovosť investujete do jej akcií. Trhové krachy by nás mali naučiť, že bezstarostný investičné štýl nefunguje. Realita je však taká, že len máloktorí investori svoje rozhodnutia skutočne zvažujú, z krachov ako by sa nechceli poučiť.
Niekto si poklepe po čele, iný to berie smrteľne vážne: Mýty, ktorým niektorí investori skutočne veria
- 29. 8. 2016 - Názory čitateľov (2)
Asi dvadsať percent verejnosti uverí akémukoľvek nezmyselnému a nelogicky príbehu, ktorý si niekto vymyslí. ide o pravidlo jednej pätiny.
Získať informáciu o stave individuálneho účtu možno aj elektronicky
TASR - 23. 8. 2016
Sociálna poisťovňa každému poistencovi vedie individuálny účet poistenca. Obsahuje informáciu o stave individuálneho účtu poistenca do 31.
Bolestivý prepad akcií: Ste skutočne na všetko pripravení?
- 23. 8. 2016 - Názory čitateľov (9)
S prepadom cien akcií a medvedím trhom sa niektorí už stotožnili, iní svedomite odolávajú. Je na každom investorovi, či budúce prepady prežije relatívne v pokoji, alebo či ho stres paralyzuje a donúti robiť nesprávne rozhodnutia.
Rozumne uvažujúci investor: Na čom záleží, čo mať pod kontrolou a na čo sa sústrediť
- 16. 8. 2016 - Názory čitateľov (2)
Medvedi, býci, volatilita a stres. Výnosy v nasledujúcich rokoch môžu byť doslova o ničom. Z dlhodobejšieho hľadiska je ale šanca, že sa môžete dočkať stoviek percent. Ako si zachovať chladnú hlavu a zaradiť sa medzi rozumne uvažujúcich investorov?
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov