Brokeri

Na budúci týždeň spoznáme najlepšie slovenské poisťovne
TASR - 17. 10. 2014 - Názory čitateľov (1)
V priestoroch NH Gate One Hotela sa v utorok 21. 10. 2014 uskutoční 9. ročník Fóra sprostredkovateľov poistenia SIBAF® (Slovak Insurance Broker and Agent Forum) 2014.
Na konferencii SIBAF® sa bude hovoriť aj o rizikách kybernetických útokov
TASR - 13. 10. 2014
Už na budúci týždeň sa uskutoční 9. ročník konferencie SIBAF® (Slovak Insurance Broker and Agent Forum), ktorá je priestorom na odbornú výmenu skúseností a podnetov súvisiacich s problematikou poisťovníctva.
Pohľad na investičnú mapu: Kde sídlia najvýnosnejšie burzy súčasnosti?
- 11. 10. 2014
Niektoré svetové burzové domy vykazujú aj dvojcifernú návratnosť investícií, vyžaduje si to však istú dávku odvahy. Väčšinou totiž ide o exotickejšie trhy. Tu je zoznam piatich najrýchlejšie rastúcich svetových búrz.
Ebola spustila paniku na burzách, dopravcovia a cestovky padajú
- 8. 10. 2014 - Názory čitateľov (1)
Vpád eboly do Európy rozohral divokú hru s akciami európskych cestoviek a leteckých spoločností. Investori na starom kontinente oprášili katastrofické spomienky na epidémiu vírusu SARS pred jedenástimi rokmi, keď svetový turizmus prakticky utíchol, a dávajú na burzách od cestovania ruky preč. Prvé akciové obete smrteľného vírusu hlásia letecké spoločnosti.
Nezávislí makléri začali hlasovať v ankete o Najlepšiu poisťovňu
TASR - 6. 10. 2014
Súčasťou 9. ročník Fóra sprostredkovateľov poistenia SIBAF® (Slovak Insurance Broker and Agent Forum) 2014 bude aj vyhlasovanie výsledkov prestížnej ankety o najlepšiu poisťovňu v dvoch kategóriách – Najlepšie poisťovňa priemyslu a podnikateľov a Najlepšia poisťovňa vozidiel.
Tučné prsty makléra: Zadal príkaz na obchodovanie za 500 miliárd
- 2. 10. 2014 - Názory čitateľov (1)
Na základe chyby v obchodovaní v stredu znervózneli japonské akciové trhy. Neznámy maklér zadal a rýchlo zrušil pokyny na obchodovanie s akciami v celkovej hodnote 68 biliónov jenov, čo je v prepočte 0,49 bilióna eur. Takýto obchod by pre porovnanie presiahol veľkosť švédskej ekonomiky.
Požičané akcie: Prečo nestaviť na pád Alibaby
- 26. 9. 2014 - Názory čitateľov (1)
Investori presvedčenie o tom, že akcie čínskeho internetového gigantu Alibaba sú bublinou, ktorá musí spľasnúť, majú teraz možnosť proti akciám vsádzať. V stredu vypršala trojdňová lehota, akcie sú už u nových majiteľov a tí ich cez svojich brokerov môžu ponúknuť na zapožičanie.
Banky budú vytvárať Národný fond pre riešenie krízových situácií
TASR - 24. 9. 2014
Ak sa finančná inštitúcia ocitne v problémoch, straty by mali po novom ako prví znášať akcionári a veritelia bánk. Vyplýva to z návrhu zákona o riešení krízových situácií na finančnom trhu, ktorý pripravilo Ministerstvo financií (MF) SR spolu s Národnou bankou Slovenska (NBS). Návrh zákona dnes schválila vláda.
Bankár, ktorý nenávidí demokraciu: Z analytika londýnskej City je dnes nástroj džihádistov
- 24. 9. 2014 - Názory čitateľov (13)
Na smrť sa teším s úsmevom, hovorí britský občan bojujúci v Iraku za organizáciu Islamský štát. Pre Russia Today poskytol tento muž používajúci pseudonym Abu A'ntaar rozhovor prostredníctvom šifrovaného messengera. Audio alebo video rozhovor mu bol jeho "nadriadenými" zakázaný.
Na prevod bezcenných akcií zostávajú posledné 3 mesiace
SITA - 23. 9. 2014
Za päť rokov, odkedy štát umožnil bezplatný prevod bezcenných cenných papierov vo vlastníctve fyzických osôb na Fond národného majetku SR, sa znížil počet účtov fyzických osôb v centrálnom depozitári o dve tretiny. Stále ich však zostávajú stovky tisíc.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov