Xiaomi ukázal telefón za 1000 eur, chce zobrať kus trhu rivalom Apple a Samsung

Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi ukázal na veľtrhu bezdrôtových technológií MWC v Barcelone šikovný telefón za 999 eur. Chce tak zobrať kus trhu konkurentom Apple a Samsung. V segmente prémiových smartfónov sú totiž vyššie marže a viac sa na nich dá zarobiť. Informuje o tom server televízie CNBC.

Modely Xiaomi 13 a 13 Pro boli pôvodne uvedené v decembri na čínsky trh. Teraz spoločnosť so sídlom v Pekingu uvádza tieto zariadenia na zahraničné trhy.

Zariadenie Xiaomi 13 Pro má displej s uhlopriečkou 6,73 palca a najnovší čipset Snapdragon 8 Gen 2 od americkej firmy Qualcomm. Je v ňom zabudovaný fotoaparát s tromi objektívmi a ďalšie prémiové funkcie, ako je ultrarýchle nabíjanie. Xiaomi 13 začína na 999 eurách, zatiaľ čo 13 Pro na cene 1299 eur.

Xiaomi má za sebou ťažký rok, keď odbyt jeho smartfónov podľa výskumnej spoločnosti IDC medziročne klesol o 26 percent, čo je najväčší pokles medzi piatimi najväčšími predajcami mobilných telefónov. Spoločnosť sa v treťom vlaňajšom štvrťroku, za kedy sú dostupné posledné finančné výsledky, ocitla v strate.

Veľtrh bezdrôtových technológií MWC sa koná do štvrtka. Napriek západným sankciám tam dominuje čínska spoločnosť Huawei, novinky sa čakajú tiež od ďalších čínskych značiek Honor a OnePlus, ale tiež napríklad od fínskeho výrobcu smartfónov HMD Nokia. Vzhľadom na to, že pandémia covidu-19 odznieva, čakajú organizátori desiatky tisíc návštevníkov z viac ako 200 krajín.

Viac o téme: Barcelona , Čína , smartfóny , veľtrh , Veľtrh bezdrôtových technológií MWC , Xiaomi

Súvisiace články

Aktuálne správy