Britský telekomunikačný gigant Vodafone rokuje o predaji svojich aktív švajčiarskej firme

Britský telekomunikačný gigant Vodafone je v pokročilom štádiu rokovaní o predaji svojich talianskych aktivít švajčiarskej spoločnosti Swisscom a dohodol sa na predbežnej cene osem miliárd eur. Obe spoločnosti zároveň v stredu v samostatných vyhláseniach upozornili, že nie je isté, či sa transakcia nakoniec uskutoční. Informuje o tom správa z agentúry AFP.

Swisscom uviedol, že plánuje zlúčiť spoločnosť Vodafone Italy so svojou vlastnou talianskou divíziou Fastweb. Minulý mesiac Vodafone odmietol návrh francúzskej telekomunikačnej skupiny Iliad na spojenie ich talianskych podnikov v rámci transakcie, ktorá spoločnosť Vodafone Italy ocenila na 10,45 miliardy eur.

Vodafone začiatkom februára informoval, že jeho tržby v treťom finančnom štvrťroku klesli o 2,3 % na 11,4 miliardy eur v dôsledku slabých výsledkov v Taliansku a Španielsku.

Koncom minulého roka skupina oznámila predaj svojej španielskej divízie investičnému fondu Zegona za sumu do päť miliárd eur. Krok nasledoval po minuloročnom rozhodnutí zrušiť približne 11 000 pracovných miest, čo predstavuje viac ako 10 % globálnej pracovnej sily skupiny Vodafone.

Viac o téme: aktíva , predaj , Swisscom , Veľká Británia , Vodafone

Súvisiace články

Aktuálne správy