Nárast obratu aj milióny návštev: Čím Ikea v Bratislave najviac zaujala a koľko zákazníci minuli?

Spoločnosť Ikea na Slovensku dosiahla vo svojom minulom finančnom roku obrat 142,4 milióna eur, čo predstavuje medziročný nárast o deväť percent. Obchodný dom v Bratislave zároveň privítal o 13 percent viac návštevníkov než rok predtým.

O výsledkoch spoločnosti za obdobie od septembra 2022 do augusta 2023 informovala na tlačovej konferencii riaditeľka obchodného domu Ikea Lucia Klečková.

Bratislavská predajňa privítala podľa Klečkovej vo finančnom roku 2023 viac než 2,4 milióna návštevníkov, čo predstavuje nárast o vyše 310 000 návštev oproti minulému finančnému roku. Priemerná hodnota jedného nákupu v obchodnom dome bola 78 eur, pri nákupe online 216 eur.

Záujem rastie aj o detský sortiment

Prioritou do súčasného finančného roku je podľa nej cenová do dostupnosť. „Minulý rok na jeseň Ikea na slovenskom trhu dlhodobo znížila ceny viac ako 3100 výrobkov naprieč oddeleniami. Zákazníci tento krok ocenili, čo sa v prvom štvrťroku prejavilo medziročným nárastom záujmu o novozľavnené výrobky o takmer 10 percent,“ uviedla Klečková.

Najväčší nárast predaja výrobkov s novou nižšou cenou je podľa Ikey viditeľný v kategóriách textílie (o viac ako 71 percent), detský sortiment (o viac ako 41 percent) a sedacie súpravy (o viac ako 33 percent).

Od januára 2024 podľa riaditeľky spoločnosť svojim zamestnancom zvýšila platy v priemere o sedem percent.

Nakúpili ste niekedy v spoločnosti Ikea?

„Tí zamestnanci, ktorí sú v spoločnosti Ikea zamestnaní dlhšie ako päť rokov, dostali aj príspevok na penzijné pripoistenie. Celkovo do týchto troch finančných bonusov Ikea investovala 1,9 milióna eur,“ dodala Klečková.

Riaditeľka obchodného domu priblížila, že v rámci týchto financií bol tým zamestnancom, ktorí splnili nastavené ciele, vyplatený výkonnostný bonus vo výške 1,1 milióna eur.

Viac o téme: IKEA , nábytok , obchodný dom , obrat , platy

Súvisiace články

Aktuálne správy