Kazašská divízia Carlsbergu namieta na súde proti zákazu predaja piva Baltika

Kazašská divízia dánskeho pivovaru Carlsbergu podala odvolanie na ruský súd proti zákazu predaja piva značky Baltika, svojho bývalého ruského partnera, na niektorých medzinárodných trhoch. Vyplýva to zo súdnych dokumentov.

Moskva prevzala kontrolu nad podielom Carlsbergu v Baltike, najväčšom ruskom pivovare, v júli 2023 a umiestnila ho pod „dočasnú správu“. Generálny riaditeľ Carlsbergu Jacob Aarup-Andersen v tejto súvislosti povedal, že Rusko podnik „ukradlo“.

Baltika v tom čase podpísala dohody o prevode práv na ochrannú známku na subjekty Carlsbergu v zahraničí bez účasti novovymenovaného prezidenta spoločnosti Tajmuraza Bollojeva, informovali noviny Vedomosti.

Koncom januára však súd v Petrohrade zrušil práva duševného vlastníctva spoločnosti Carlsberg na používanie značiek Baltika v Kazachstane, Uzbekistane, Kirgizsku, Ukrajine, Tadžikistane, Mongolsku a Turkménsku. Toto rozhodnutie prišlo krátko po tom, čo prvý viceprezident Baltiky Alexander Dedegkajev požiadal Kremeľ o pomoc.

Spoločnosť Carlsberg Kazachstan sa 1. marca odvolala proti rozhodnutiu súdu, ukázali dokumenty. Podrobnosti o spore sú nedostatočné, keďže súd nariadil neverejné zasadnutia, pretože dokumenty obsahujú obchodné tajomstvo.

Viac o téme: Baltika , Carlsberg , Dánsko , Kazachstan , pivo , pivovary , Rusko , súdny spor

Súvisiace články

Aktuálne správy