Mesto Piešťany ukončilo rekonštrukciu zimného štadióna za takmer 1,4 milióna eur

Mesto Piešťany ukončilo po siedmich mesiacoch rekonštrukciu zimného štadióna. Celková investícia dosiahla 1,392 milióna eur. Fond na podporu športu prispel na modernizáciu štadióna sumou 477 823 eur v rámci programu Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry. Podľa primátora Petra Jančoviča bola rekonštrukcia štadióna najväčšou investičnou akciou mesta za minulý rok s presahom do tohto roka.

Zimný štadión prešiel kompletnou rekonštrukciou technológie chladiaceho systému ľadovej plochy. Zlý technický stav štadióna si zároveň vyžiadal opravu strechy v hodnote takmer 195 000 eur, rekonštrukciu zdroja chladu v sume viac než 105 000 eur, výmenu doskového výmenníka za takmer 20 000 eur. Súčasťou rekonštrukčných prác bolo aj zabezpečenie bezbariérového prístupu pre hráčov na ľadovú plochu a divákov do priestoru štadióna v sume 60 000 eur.

Z energetického auditu vypracovaného pre zimný štadión bola mestu odporúčaná montáž tienenia západnej fasády objektu a osadenie termostatických hlavíc na vykurovacie telesá v šatniach a administratívnych priestoroch. Opatrenia technického riešenia pre zníženie celkovej energetickej náročnosti budovy si vyžiadali investíciu viac než 15 000 eur.

„Zimný štadión bol pred rekonštrukciou vo veľmi zlom stave. Okrem chladenia a ďalších opráv sme museli riešiť aj revízne správy po lehote, pretože tu boli dlhodobo neriešené poruchy a nedostatky,“ skonštatoval Jančovič.

Viac o téme: investície , modernizácia , Piešťany , rekonštrukcie , štadióny

Súvisiace články

Aktuálne správy