Mesto Bratislava čaká na stavebné povolenie na rekonštrukciu kúpeľov Grössling

Mesto Bratislava čaká na stavebné povolenie na rekonštrukciu zaniknutých kúpeľov Grössling v blízkosti Vajanského nábrežia a Kúpeľnej ulice. S prácami by chcelo hlavné mesto začať budúci rok. Uviedol to primátor Bratislavy Matúš Vallo.

„Máme za sebou búracie práce. Čakáme postupne na stavebné povolenie, aby sa definitívne takto o rok rozbehla rekonštrukcia kúpeľov,“ skonštatoval Vallo, ktorý verí, že v nových kúpeľoch sa bude dať plávať v roku 2026.

Obnova kúpeľov má do centra mesta priniesť vnútorné bazény, kaviareň, knižnicu či priestor pre deti, ale aj vonkajší bazén a sauny. Napríklad vonkajší bazén, ktorý pribudne k trom vnútorným bazénom, má byť inšpirovaný konceptom starých rímskych kúpeľov, pre ktoré je typická otvorená strecha. Finalizujú sa tiež detaily pre suchú saunu, ktorá sa v kúpeľoch nachádzala aj v roku 1895. S financovaním prác má hlavnému mesto pomôcť štátny investičný fond Slovak Investment Holding.

Budova mestských kúpeľov Grössling je ikonickou stavbou Bratislavy a zároveň národnou kultúrnou pamiatkou. Postavili ju v roku 1895 a ako kúpele slúžila Bratislavčanom do roku 1994. Ide o jednu z posledných neobnovených národných kultúrnych pamiatok v centre Bratislavy.

Viac o téme: bazény , Bratislava , kúpele , Kúpele Grössling , Matúš Vallo , národné kultúrne pamiatky , rekonštrukcia , stavebné povolenie

Súvisiace články

Aktuálne správy