Aktivita v írskom stavebníctve pokračovala vo februári v poklese

Aktivita v írskom stavebníctve pokračovala minulý mesiac v poklese, rozsah poklesu sa však zmiernil. Vývoj v sektore podporili najmä oblasti bytovej výstavby a komerčných stavieb, kde sa tempo poklesu spomalilo. Informoval o tom portál tradingeconomics, ktorý sa odvolal na výsledky prieskumu spoločnosti S&P Global.

Index nákupných manažérov BNP Paribas pre írsky stavebný sektor dosiahol vo februári 47,3 bodu, zatiaľ čo v januári predstavoval 45,9 bodu. Je to ôsmy mesiac poklesu aktivity v stavebnom sektore po sebe, tempo poklesu sa však spomalilo, keďže rast od poklesu oddeľuje hranica 50 bodov.

Februárový údaj predstavuje najslabší pokles od septembra minulého roka, k čomu prispel vývoj v oblasti bytovej výstavby a v segmente komerčných stavieb, ktorý zahrnuje sklady, obchody a kancelárske priestory. Pokles aktivity v bytovej výstavbe dosiahol najslabšie tempo za takmer 1,5 roka, pričom úroveň poklesu sa priblížila k hodnote 50 bodov, čo predstavuje stagnáciu. Okrem toho, pokles v oblasti komerčných stavieb bol najslabší za posledné štyri mesiace.

Viac o téme: Írsko , pokles , prieskum , stavebníctvo

Súvisiace články

Aktuálne správy