Články jedného autora

USA podkopáva funkcie orgánov WTO
- 24. 1. 2020
Absolútna správa: Európska únia, Čína a ďalších 15 členov Svetovej obchodnej organizácie sa dnes dohodli na vytvorení dočasného mechanizmu na urovnanie obchodných sporov po tom, čo konanie USA spôsobilo, že WTO bola minulý mesiac neschopná konať ako rozhodca svetového obchodu.
Dnes začalo Svetové ekonomické fórum
- 21. 1. 2020
Absolútna správa: Vo švajčiarskom alpskom stredisku Davos dnes začal jubilejný 50. ročník zasadnutia Svetového ekonomického fóra (WEF), ktorého sa zúčastnili špičky svetovej politiky, podnikatelia, ekonómovia i aktivisti.
Irán nemá dôveru v nový jadrový pakt iniciovaný USA
- 9. 1. 2020
Absolútna správa: Irán odmietol výzvu prezidenta USA na nový jadrový pakt a jeho velitelia ohrozili ďalšími útokmi, v čase keď obe strany ustúpili od intenzívneného konfliktu po tom, ako USA zabili iránskeho generála a Irán to opätoval USA odvetným raketovým útokom.
Iránska odveta
- 8. 1. 2020
Absolútna správa: Ako to mnohí  očakávali, prišla odveta za zabitie iránskeho generála Qassema Soileimaniho, ktorého zabila americká armáda minulý piatok v Bagdade.
Paríž varuje Washington
- 6. 1. 2020
Paríž varuje Washington Francúzsky minister hospodárstva varuje USA pred clami Absolútna správa: USA sa pravdepodobne chystá reagovať na digitálnu daň zo strany Francúzska, táto daň sa týka hlavne spoločnosti z USA, keďže v tomto sektore dominujú.
Airbus porazil Boeing
- 2. 1. 2020
Rok 2019 sa výrazne zapíše do histórie francúzskej spoločnosti Airbus. Absolútna správa: Airbus podľa denníka Les Echos porazil vlani Boeing v počte dodávok.
Bývalý šéf automobilky ušiel z Japonska
- 31. 12. 2019
Absolútna správa: Carlos Ghosn ušiel z Japonska do Libanonu, odkiaľ plánuje hovoriť s médiami o svojom súdnom probléme.
Diamantový sektor čelí nadmernej ponuke
- 11. 12. 2019
Absolútna správa: Trh s diamantmi čelí ekonomickým ťažkostiam. Môže sa to najmä jej premrštená ponuka na trhu, ktorá následne tlačí ceny diamantov dolu a zároveň redukuje ziskové marže jednotlivých obchodníkov.
Najväčšie IPO na svete bude Saudi Aramco.
- 6. 12. 2019
Absolútna správa: Momentálne najrozoberanejšie IPO saudskoarabského ropného gigantu Saudi Aramco bude najväčším na svete.
Daimler znižuje svoje náklady
- 29. 11. 2019 - Názory čitateľov (1)
Absolútna správa: Nemecká automobilová spoločnosť Daimler plánuje do troch rokov zrušiť cez 10 000 pracovných miest vo svojich pobočkách po celom svete.
Strana 1 z 10Staršie