NDS otvorila na Kysuciach prvú vstupnú bránu pre vodičov z Poľska

Pridajte názor  Zdroj:

13. 2. 2020 - Nové informačno-predajné miesto v Skalitom na hranici so severným susedom je už celkovo štvrté, ďalšie tri sú na hranici s Českou republikou v Brodskom, na hranici s Maďarskom v bratislavskom Čunove a na hranici s Rakúskom v Jarovciach.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) vo štvrtok otvorila na Kysuciach prvú vstupnú bránu pre vodičov z Poľska. Nové informačno-predajné miesto v Skalitom na hranici so severným susedom je už celkovo štvrté, ďalšie tri sú na hranici s Českou republikou v Brodskom, na hranici s Maďarskom v bratislavskom Čunove a na hranici s Rakúskom v Jarovciach. Ako vo štvrtok informovala NDS, hraničné obchodné miesto na vstupe do Slovenska z Poľska je súčasťou úseku diaľnice D3 Svrčinovec - Skalité, ktorý je v prevádzke od roku 2017.

"Cestujúca verejnosť tak na novom informačno-predajnom mieste môže získať základné informácie o našej krajine, jej krásach, turistike, cestnej infraštruktúre, či zakúpiť si diaľničnú známku," uviedla hovorkyňa NDS Michaela Michalová. NDS sprevádzkovali informačno-predajné miesta ako pilotný projekt v roku 2013, keď boli otvorené prevádzky v Brodskom a v Čunove. "Otvorenie preukázalo ich opodstatnenie, nielen v oblasti predaja diaľničných známok, ale aj v oblasti podpory cestovného ruchu na Slovensku. V júni 2016 sme otvorili aj informačno-predajné miesto na hranici s Rakúskom v Jarovciach," priblížila Michalová. Podstatou a hlavným cieľom informačno-predajných miest NDS je pritiahnuť pozornosť čo najväčšieho počtu turistov o našu krajinu. Informačno-predajné miesta sú mimoriadnym členom Asociácie informačných centier Slovenska.