Gazprom zohráva hlavnú úlohu v dodávkach plynu pre Maďarsko

Pridajte názor  Zdroj:

2. 12. 2019 - V dodávkach zemného plynu pre Maďarsko zohráva ruská spoločnosť Gazprom hlavnú úlohu. Očakávaný rozvoj infraštruktúry v tomto regióne naznačuje, že tomu bude tak aj v budúcnosti, vyhlásil v pondelok v Budapešti po schôdzke s predsedom predstavenstva spoločnosti Gazprom Viktorom Zubkovom maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó.

V dodávkach zemného plynu pre Maďarsko zohráva ruská spoločnosť Gazprom hlavnú úlohu. Očakávaný rozvoj infraštruktúry v tomto regióne naznačuje, že tomu bude tak aj v budúcnosti, vyhlásil v pondelok v Budapešti po schôdzke s predsedom predstavenstva spoločnosti Gazprom Viktorom Zubkovom maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó.

"V záujme dlhodobých a bezpečných dodávok plynu je zásadným záujmom Maďarska transparentná a spoľahlivá spolupráca s Gazpromom, preto sme spolu so šéfom Gazpromu pripravení začať rokovania o novej, dlhodobej dohode o dodávkach zemného plynu," povedal podľa agentúry MTI šéf maďarskej diplomacie.

Szijjártó vyzdvihol sľubnú perspektívu spolupráce Maďarska s ruským Gazpromom aj v oblasti využitia zemného plynu v oblasti dopravy. "V plnení klimatických cieľov môže použitie zemného plynu v doprave zohrať dôležitú úlohu," zdôraznil maďarský minister.