Vláda v USA vyšetruje technologické giganty, podozrieva ich z obmedzovania súťaže

Diskusia 1  Zdroj:

24. 7. 2019 - Federálne ministerstvo spravodlivosti potvrdilo, že vyšetruje veľké technologické firmy, konkrétne mená nezverejnilo. Podľa portálu bbc.com sa vyšetrovanie pravdepodobne zameriava na spoločnosti Facebook, Google, Amazon a Apple.

Federálne ministerstvo spravodlivosti v USA vyšetruje veľké technologické firmy, ktoré podozrieva z poškodzovania hospodárskej súťaže. Ministerstvo o tom informovalo v stredu bez uvedenia mien konkrétnych firiem. Podľa portálu bbc.com sa vyšetrovanie pravdepodobne zameriava na spoločnosti Facebook, Google, Amazon a Apple.

Ministerstvo spravodlivosti vo vyhlásení uviedlo, že vyšetrovania sa zameriava na okolnosti rastu firiem a ich expanzie do nových oblastí podnikania. Chce tiež preveriť, ako technologickí giganti narábajú s vplyvom, ktorý je výsledkom obrovského počtu užívateľov ich služieb.

Podľa medializovaných informácií federálna vláda už minulý mesiac začala prípravu na vyšetrovanie spoločnosti Google s cieľom zistiť, či prevádzkovateľ internetového vyhľadávača neporušuje protimonopolné pravidlá.

https://www.bbc.com/news/business-49089889