Poslanci o odvolávaní Érseka vo štvrtok nerokovali, pokračovať budú v piatok

Pridajte názor  Zdroj:

4. 4. 2019 - Predseda Národnej rady SR Andrej Danko preložil mimoriadnu 44. schôdzu o návrhu opozície na vyslovenie nedôvery ministrovi dopravy a výstavby Arpádovi Érsekovi na piatok ráno.

Národná rada SR vo štvrtok napokon nerokovala o návrhu časti opozície na vyslovenie nedôvery ministrovi dopravy a výstavby Arpádovi Érsekovi. Ani pri treťom pokuse sa v rokovacej sále neprezentoval dostatočný počet poslancov. Predseda parlamentu Andrej Danko vzápätí preložil mimoriadnu 44. schôdzu s týmto bodom na piatok ráno.

Opoziční poslanci považujú za najzávažnejší dôvod na vyslovenie nedôvery ministrovi dopravy spôsob riadenia a kontroly výstavby úseku diaľnice D1 Lietavská Lúčka - tunel Višňové - Dubná Skala. Šéf rezortu dopravy je podľa navrhovateľov zodpovedný za stav cestnej a železničnej infraštruktúry, či služieb štátneho železničného dopravcu, ako aj za pasívny prístup k zlepšeniu dopravných služieb.

Návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi dopravy a výstavby podpísalo tridsať poslancov za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) a hnutie Sme rodina, vrátane dvoch nezaradených.