Francúzska priemyselná produkcia v januári nečakane a prudko klesla

Pridajte názor  Zdroj:

9. 3. 2018 - Francúzska priemyselná produkcia v januári nečakane a navyše prudko klesla. Dôvodom bolo zníženie výroby energií aj slabší výkon výrobného sektora.

Francúzska priemyselná produkcia v januári nečakane a navyše prudko klesla. Dôvodom bolo zníženie výroby energií aj slabší výkon výrobného sektora. Oznámil to v piatok štatistický úrad Insee.

Zo štatistík vyplýva, že priemyselná produkcia v druhej najväčšej ekonomike eurozóny klesla v januári o 2 % v porovnaní s decembrom, keď ešte medzimesačne vzrástla o 0,2 %. Ekonómovia pritom predpovedali, že priemyselná produkcia vo Francúzsku zostane v januári na decembrovej úrovni.

Insee ďalej informoval, že produkcia výrobného sektora vo Francúzsku v januári klesla o 1,1 % a výroba energie a vody sa znížila o 6,7 %. Klesla aj výroba odevov, chemikálií, liečiv, gumy a kovov. A výkon stavebníctva sa v januári prepadol o 7,6 % po decembrovom náraste o 5,2 %.

Údaje z priemyslu v prvom mesiaci nového roka kontrastujú s vlaňajším výkonom ekonomiky Francúzska, ktorý vzrástol o 2 %. To bol najlepší výsledok od roku 2011.