PMÚ schválil vstup skupiny Ribera Salud do firmy Pro Diagnostic Group

Pridajte názor  Zdroj: SITA

11. 8. 2017 - Skupina Ribera Salud zastrešuje spoločnosti, ktoré poskytujú ambulantnú a ústavnú zdravotnú starostlivosť.

Protimonopolný úrad SR (PMÚ) schválil vstup skupiny Ribera Salud a Pro Partners Holding do spoločnosti Pro Diagnostic Group, a.s. Koncentráciu schválil úrad 26. júla a do spoločného vytvoreného podniku sa zároveň začlení firma Nephros. Informoval o tom PMÚ v tlačovej správe.

„Po vyhodnotení predložených podkladov a informácií dospel úrad k záveru, že posudzovaná koncentrácia značne nenaruší účinnú súťaž na relevantnom trhu, najmä v dôsledku vytvorenia alebo posilnenia dominantného postavenia,“ uvádza PMÚ. Koncentrácia nadobudla účinnosť 2. augusta.

Španielska skupina Ribera Salud zastrešuje spoločnosti, ktoré poskytujú ambulantnú a ústavnú zdravotnú starostlivosť, pričom sa zameriava sa na integrované riadenie zdravotných a sociálnych služieb a vývoj nových modelov zdravotnej starostlivosti.

Pro Partners Holding je investičnou holdingovou spoločnosťou a materskou spoločnosťou skupiny Pro Partners zastrešujúcou dcérske spoločnosti, prostredníctvom ktorých pôsobí v regióne strednej a východnej Európy, a to najmä v sektore private equity, nehnuteľností a financií.

Pro Diagnostic Group, a.s ako cieľová spoločnosť zastrešuje skupinu spoločností poskytujúcich zdravotnú starostlivosť v oblasti rádiológie a nukleárnej medicíny v neštátnych zdravotníckych zariadeniach.