Kurz eura vzrástol na 1,0770 USD/EUR

Pridajte názor  Zdroj: TASR

20. 3. 2017 - Kurz spoločnej európskej meny vzrástol. Euro sa dnes ráno predávalo po 1,0770 USD, teda o niečo vyššie než v piatok (17.

Kurz spoločnej európskej meny vzrástol. Euro sa dnes ráno predávalo po 1,0770 USD, teda o niečo vyššie než v piatok (17. 3.) večer. Európska centrálna banka (ECB) stanovila v piatok napoludnie referenčný kurz na 1,0737 (vo štvrtok: 1,0726) USD/EUR.

Ceny výrobcov v Nemecku vo februári medziročne stúpli o 3,1 %, čo bol ich najprudší nárast od decembra 2011. Experti však počítali s ešte o niečo prudším zvýšením. Správa o vývoji cien výrobcov tak nedala jasné impulzy pre euro.

Víkendové stretnutie skupiny G20 prinieslo finančným trhom skôr zneistenie než upokojenie. Nová americká administratíva po tvrdom odpore zabránila tomu, aby skupina vo svojom vyhlásení jasne podporila voľný obchod. Ministri financií a šéfovia centrálnych bánk sa dohodli len na minimálnom konsenze.

Dnes sa investori sústredia na stretnutie Euroskupiny, ktorá bude rokovať o Grécku. Ešte sa však neočakáva rozhodnutie o pokračovaní pomoci pre Atény.